Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A szüleim, de legfőképp anyám...

A szüleim, de legfőképp anyám csak a nővérem gyerekével foglalkoznak, előtérbe helyezik őket. Más is járt így?

Figyelt kérdés

2 fiam van, a nővéremnek egy lánya. Az én nagyobbikom és a nővérem lánya egyidős, az én kisebbikem pár évvel fiatalabb.

Anyám folyton a nővérem lányával van elfoglalva. Hogy milyen szakkörökre jár, milyen jó tanuló, milyen csinos, milyen okos. Kiskorunkban is a nővérem volt a kedvenc, mindig második lehettem csak. Erre még rátesz a nővéremnek a sebész férje. Anyám szerint neki csak szuper gyereke lehet, hisz az apja sebész. Nem elég, hogy én hallom ezt, még a fiaimmal is érezteti, hogy ők biza nem a dr. úr hiperszuper gyerekei, így a nagyinak is csak másodikak lehetnek. Ha együtt van mind a 3 gyerek, mindig a kislány választhat először a csokiból, mindig a kislány van mindenről megkérdezve és mindig orrba szájba dícséri a kislányt a fiaimnak. Ha az enyémek mondanak valamit sokszor meg sem hallja, vagy csak legyint rá.

A nővérem lánya meg még akkor is tökéletes ha nekiáll hisztizni, mert nem azt kapta szülinapra amit kért. (Ez nemrég megtörtént eset, anyáék megvették neki később azt a hiszti hatására)

A kislányt sokkal több programra elviszik, folyton vele dicsekednek mindenkinek, az enyémek meg le vannak ejtve.

Múltkor megkérdeztem anyut, hogy akkor vigyem-e hétvégén a gyerekeket, vagy csak a nővéremére kíváncsi? Ilyenkor természetesen fel van háborodva. Már amúgy a gyerekek is érzik, hogy valami nem okés, sokszor hiszti van itthon ha el akarom őket vinni az anyámhoz.


2021. jún. 22. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is ez volt. Édesapám teljesen megszüntette a kapcsolatot az anyjával, engem utoljára pár hónaposan látott a "nagyanyám". A problémát megoldották ezzel.
2021. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha feszült vagy azt természetesen a gyerekeid is megérzik. Az alap probléma a te és az anyukád kapcsolatában gyökerezik, mélyen ért sérelem. Anyud valószínűleg nem is tudatosítja ezeket, szerintem ezt kéne helyre tenni, akár egy nagy beszélgetéssel, akár külső, szakember segítségével.
2021. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Minden nagyszülönek van kedvence unokák közt.
2021. jún. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Valószinüleg a családban akkor a növéred szült elöbb. Így nagyinak naná, hogy az elsöszülött a kedvence.
2021. jún. 23. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4-es igen, ő szült előbb. 3 hónappal. Az ő lánya májusi, az én fiam augusztusi. Sőt, a nővérem még egy időben azzal is előállt, hogy mi is biztos azért vállaltunk gyereket, hogy ne az övével legyen mindneki elfoglalva. (már azelőtt próbálkoztunk a babával, hogy tudtuk ő teherbe esett, na mind1).

És ezt előadta anyámnak is, amit nem tudom milyen szinten vett be, ugyan a vak is látja, hogy számára a kislány az első.

Mondjuk én nem is az elsőszülöttséget nevezném okul, hanem azt, hogy a nővéremé. Mindig ő volt a kedvenc.

Megszakítani nem akarom és nem is tudom teljesen a kapcsolatot velük...azért hiába értek sérelmek, szeretem őket.

2021. jún. 23. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Te férfi vagy nő vagy?
2021. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nő vagyok.

tegnap 10:48: "ő szült előbb"....férfiként nehéz lett volna ezt megtennem.:D

2021. jún. 24. 00:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
azért kérdezem, mert az jelenthette volna azt is, hogy a te párod szült előbb, ha férfi lennél
2021. jún. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen unoka vagyok, aki örök második, csak az a különbség hogy nálunk a szüleim ezt jóváhagyták.

Soha de soha nem volt ebből vita, én mégis éreztem mindig igy dupla teher volt hogy még tabu téma is, senki nem támogat.

2021. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9

kitartást! Fogadd el, az esetek 95%-ban mindig az Elsö unoka a fontos a nagyszülönek.

2021. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!