Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tudnék papámmal kezdeni,...

Mit tudnék papámmal kezdeni, hogy kicsit higiénikusabb legyen?

Figyelt kérdés

Havonta 1x néhány napra tudom csak meglátogatni, viszont amit akkor abban a házban látok, az szörnyű.

Minden tiszta mocsok, ha valamit kiönt, azt otthagyja. Képes arra, hogy megfőzi a tejbegrízt, a tányért amiből evett, azt nem kimossa hanem elteszi, másik nap meg abból eszi a disznó pörköltet.

A WC nincs lehúzva, ami irdatlanul visszataszító, a ház is szörnyen bűzlik...

Minden sarokba pók van, a padló sáros bakanccsal össze van lépkedve stb...

Pedig nem is krónikus beteg, jól tartja magát, de ezt az igénytelenséget nem bírom megérteni.


Mamám anyum születése után 2 évvel elhunyt, szóval nem hinném, hogy a gyász miatt lenne.


A kertben kapál, főz magára, tyúkot vág (aminek gyakran megvannak bent a maradványai), szóval szimplán csak lusta.


Ebben a pár napban, amíg nála vagyok kitakarítok, de a következő hónapra a lakás ugyan így néz ki. Egyszerűen csak szörnyű.

Mondtam már neki, hogy ezek a dolgok nem kerülnek többe 10 percnél, de akkor sem csinálja meg.


Minden rokon eléggé messze él az ő falujától, nincs aki naponta vagy legalább hetente rá tudna nézni.


Mit tudnék tenni? Rossz belegondolni, hogy nap mint nap ilyen körülményekbe él.


2021. jún. 23. 13:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Idegi problémás embereknél láttam ilyet, vagy demens öregnél. Mindenképp bajt jelez, ha valaki ilyen mocsokban él. Szellemi leépülés jele.
2021. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

#1 igen én is ilyenre gondoltam, felhoztam neki hogy mi lenne ha inkább öregotthonba menne vagy jelentkezne állami gondozásra, de ő csak azt hajtogatta hogy "biztos hogy nem, megvagyok én itt is"..

Eléggé félek attól, ha a nagy igénytelenség miatt beteg(ebb) lesz, akár testileg is..

2021. jún. 23. 13:31
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg megkérhetsz valakit,aki egy héten egyszer-kétszer átmegy takarítani,ha kiadásként belefér az órabére.

Vagy a helyi önkormányzatnál érdeklődj,van e szociális gondozói hálózat, ők akár naponta is ránéznek.

Tény,hogy egyikből sem könnyű kifogni igazán jó és megbízható embert,de azért akad.

Van ahol csak bedobják az ebédet meg max kiváltják a gyógyszerét ha kell.

Nálunk a faluban még olyan is van aki lekvárt főzni, savanyúságot eltenni segített a szomszéd néninek vagy a temetőbe a sírt rendbe rakták, veteményest kigazolták.De azért biztos nem ez a jellemző.

Papád már biztosan nem fog változni sajnos.

2021. jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a megoldás, valakit megfogadni heti kb. két alkalomra.
2021. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindig így élt?
2021. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Megfogadni mellé csak úgy érdemes valakit, ha azt a személyt ő is el tudja fogadni, megengedi neki, hogy a lakásban rendezkedjen, takarítson. Ezt nehéz elérni az öregeknél, általában bizalmatlanok.
2021. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha úgy jön valaki, hogy "az önkormányzattól küldtek, ki kell takarítanom", azt jobban elfogadná, mert "hivatal küldte". Nálunk a nagyi demencia miatt nem akarta engedni, hogy lezuhanyozzuk, végül azt mondtam neki, ha nem hagyja, a háziorvos küld két markos ápolónőt, azok megfürdetik. Akkor engedte.
2021. jún. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

#7. "ha nem hagyja, a háziorvos küld két markos ápolónőt, azok megfürdetik"

Vagy azért engedte, mert pont, hogy a hivatalostól tartott jobban. Ha kiküldenek takarítót, azt az idegen embert kevésbé engedi be a saját házába, mintha egy igazi segítő ember elnyerné a bizalmát.

2021. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
88%

Depresszió, méghozzá nagyon súlyos. Ez nem lustaság! Azt mondanám, hogy semmit nem tudsz tenni, de a szociális gondozó igénylése önkormányzattól vagy valamilyen más karitatív szervezettől tényleg jó ötlet. És a háziorvosával is kéne beszélni, legalább legyen egy állapotfelmérés.

Tényleg érdekes, hogy korábban hogy élt, simán lehet ez a megözvegyüléstől, hiszen nem maradt, aki a gondját viselje, elmagányosodott. Anyukádat ő nevelte fel? Azt ezek után nehezen tudom elképzelni. Mit dolgozott?

2021. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy depresszió, rengeteg igénytelen ember van..
2021. jún. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!