Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki beadta...

Van itt olyan aki beadta valamelyik hozzátartozóját otthonba, de végül mégis kivette onnan?

Figyelt kérdés
Nagymamám 2 napja van bent (demens) és telefonon érdeklődtem hogy hogy van.. azt mondták hogy nagyon menne haza, csendes, nem beszélget senkivel. Ma egész nap sírtam. Nem volt vele könnyű ameddig itthon ápoltuk (ketten a párommal), de most még nehezebb lelkileg. Azon gondolkodom hogy amint engedik megyek hozzá és ha azt látom rajta hogy nagyon haza akar jönni és nem érzi jól magát akkor hazahozom.. majd lesz valahogy itthon. Inkább mint ez a mardosó lelkiismeret furdalás.. Van aki hasonlóan döntött?
2021. jún. 24. 00:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
51%

Ez sajnos ilyenkor nagyon nehéz.

Mivel demens, az is valószínű, hogy nehezen szokja meg az új társaságot. Ha van időtök és energiátok az ápolására, és nem nehezítené meg durván a mindennapjaitokat, akkor szerintem egy próbát megérhet a hazahozatal.

2021. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Kitartás! Sajnos, ahogy romlik az állapota még nehezebb lenne, és lehet, hogy hamarabb felőrölne titeket a 24 órás felügyelet, mint hogy újra el tudjátok helyezni. Eljönne az a perc, amikor egy pillanatra sem mernétek felügyelet nélkül hagyni, mert rettegnétek, hogy magára gyújtja a házat, vagy elindul valamerre, "hazafelé", mert ő nem is ott lakik... Egy ismerősöm van ebben a helyzetben, de ő még a testvéreivel is meg van "áldva". Az anyukájuk akár késő este is random felöltözik, és elindul a klubba, ahova délelőttönként jár (a lánya kíséri, és megy érte), mert állandóan valami régi, de ma már lezárt útvonalon menne, a saját házát nem találja meg egyedül (már az összes környékbeli tudja a lánya telefonszámát, mert szinte az összes szomszédnál megfordult, hogy merre lakik :( Közben a lányát elhordja mindennek, hogy tönkreteszi őt, az egyik nénit úgy ráuszította, hogy a csaj csak lesett, amikor neki esett számonkérően a néni, hogy mit képzel magáról...
2021. jún. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Ne viccelj már, nagy nehezen bejutottatok, erre vinnétek is ki rögtön? Gondolom tisztában vagy vele mekkora ajándék, hogy egyáltalán még életében sikerült bejutnotok. A legtöbb helyre kihalásos alapon lehet bekerülni, az ember két kezét összeteszi, hogy felszabadul egy férőhely és hogy még ezek után a 100-as listán legelöl van a nagyija. Ha kiveszitek már nem fogtok újra bejutni és a gondok újrakezdődnek, akkor meg ez lesz a baj. El kell engedni. Itt nem a nagyit kell sajnálni, hanem a demenciát, mint betegséget.
2021. jún. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Látogassátok gyakrabban, amikor csak lehet,t alán ez lenne számára is a legjobb köztes megoldás.
2021. jún. 24. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Haza ne vidd….e
2021. jún. 24. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Ez most nehéz de hazahozni nem megoldás!! Ismerosok jártak úgy a nagyi sírására hazahozták de otthon nem bírták már megfelelően ellátni az ápolók jöttek mentek ...problémás volt megoldani időben is anyagilag is. Tudom nehéz de el kell fogadni ha az állapota állandó felugyeletetet igényel nem tehetsz mást!
2021. jún. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
Én csak olyanokról tudok, akik be sem adták, vagy mert nem sikerült vagy mert nem akarták. Az otthoni ápolás kivétel nélkül felőrölte a családot, fizikailag is iszonyú kimerítő, de lelkileg, anyagilag is. És sajnos az idős emberek állapota ilyenkor már folyamatosan romlik. Egy teljesen kilátástalan helyzetbe kerülnétek, ha hazahoznád. A sok látogatás a megoldás.
2021. jún. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Mamám az utolsó évében került otthonba.

1 évig anyáék lejártak hozzá, úgy gondozták napi 2x.

Anyagilag sok lett, így magukhoz költöztették (papa itt már bevonult az öregek otthonába).

A tudata nem volt már teljesen tiszta. A gyerekkoráról úgy mesélt, mintha akkor élte volna át. Olyanokat állított, hogy valaki bejár a szobájába es a ruháit ellopja... stb.

Emellett már nem tudott felkelni, anya pelenkázta.

1 évig lakott náluk, beadták a papa mellé az otthonba. 1 hetet volt ott. Nem a rosszkedv miatt lett hazahozva, hanem az ellátás miatt.

2x volt, hogy delutan mentünk hozzá látogatóba, a reggel becsinált pelenkája volt rajta, nem cserélték le.

3x volt, hogy reggel betettek a szoba közepén lévő asztalra enni/inni. De mivel fekvőbeteg volt a mama, nem tudott odamenni, nem ette meg, így elvitték. Delután ivott elsőnek, mikor mentünk hozzá.


Így inkább haza lett víve ismét. Aztan bekerült a kórházba, ott elkapott egy fertőzést, ami 1 hét alatt elvitte. Tavaly nyáron temettük.

2021. jún. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Tudom, hogy kegyetlenül hangzik, de ne vidd haza. Az állapota csak romlani fog akkor is, ha hazaviszed. Sajnos egy idő után még a saját otthonából is haza akar majd menni, mert már nem ismeri meg azt.

Mi évekig ápoltuk demens nagymamámat és majdnem ráment a családunk. Csak azért tudtuk ezt megtenni, mert én a gyerekekkel voltam még otthon, egyébként megoldhatatlan lett volna a 24 órás felügyelet, az otthonba kerülésnél pedig várólistán voltunk.

Egy ideig járt demens napközis foglalkozásra, ott próbálták szinten tartani őket, ez mamánál 1 év volt. Megismertem a vele foglalkozó ápolókat, ápolónőket. Fantasztikusak voltak, a mai napig hálás vagyok nekik, mert azon túl, hogy a nagymamámmal foglalkoztak számtalanszor segítettek nekünk is, hogy ne roppanjunk bele se lelileg se fizikailag. Megtanítottak fekvő embert szakszerűen átpelenkázni, felfekvést kezelni, mikor branüllel a kezében adták haza a kórházból (elfelejtették ott kivenni) telefonon mondták, hogy hogy hogyan húzzam ki... Sokat beszélgettünk, amikor úgy éreztem, hogy ez nem fog tovább menni és lelket öntöttek belém. Nagyon nehéz időszak volt, a családom még most sem heverte ki, a házasságom talán nem is fogja. Próbálunk megint egymásra találni, de hosszú, nehéz évek voltak ezek.

Én már most megmondtam a férjemnek és a gyerekeinknek, hogy ha én is demens leszek, eszükbe ne jusson engem otthon ápolni. Én végig csináltam és nem kívánom egyiküknek sem ezt a terhet. Gondoljanak rám, járjanak be hozzám amíg még megismerem őket, de ne adják fel az életüket és a családjukat miattam.

2021. jún. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
84%
A szomszédasszonyom. Először magához költöztette az anyját, aztán beadta otthonba, mert munka mellett nem tudott vele lenni mindig (a szomsz.assz. férje már nem élt, a gyerekei messze laktak) Az anyja teljesen demens volt, az unokájára azt hitte, hogy a testvére, számtalanszor elindult haza, de oda ahol gyerek korában lakott és nem oda ahol felnőtt korában, a kapun keresztül kiabált ki az embereknek, hogy segítsenek rajta, mert fogva tartják. Pelenkázni kellett, de sokszor levette, volt hogy a fotelra hitte azt, hogy az a WC. Bekerült otthonba, a lánya naponta kétszer látogatta. A gondozók között voltak ismerősei és szépen adogatott ajándékokat is a gondozóknak. Ennek ellenére nem egyszer találta bekakálva, bepisilve, pelenka csere nélkül; nem etették, itatták (csak szólni kellett a néninek hogy egyen, vagy igyon, fizikailag megcsinálta, de magától nem kezdett bele) Nem azokat a ruhákat adták rá amiket bevitt neki (mindbe bele volt írva a neve) Volt hogy akkora ruhában volt amibe háromszor is belefért volna, a sajátja pedig ott volt a szekrényben. Reggel felöltöztették és mindegy milyen volt az idő, nem vettek le róla, vagy adtak rá pulcsit, vagy kabátot ha kitették a teraszra. Így aztán hazavitte. Ha hosszabb időre el kellett mennie (gyógyfürdőbe járt) akkor vagy valamelyik rokon vigyázott a nénire, vagy fogadott mellé valakit.
2021. jún. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!