Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám elfogadni, hogy...

Hogyan tudnám elfogadni, hogy a nagypapám COVID-ban halt meg úgy, hogy mindkét oltását megkapta?

Figyelt kérdés

Idáig szerencsére sohasem kellett a gyásszal foglalkoznom, ez az első eset. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy most, mikor alig van új esetszám, ő elkapta a COVID-ot és hiába, hogy mindkét oltását megkapta, mégis elhunyt. Szép kort megélt, a COVID-ot leszámítva végig fitt maradt szellemileg-fizikailag egyaránt, de egyszerűen nem tudom felfogni.

Nektek hogy sikerült elfogadnotok a gyászt, veszteséget? Minden választ hálásan köszönök!



2021. jún. 30. 15:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Hány éves volt?
2021. jún. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%
A kínainál van ilyen eset, mert azt nem kellett volna 60 év felettieknek beadni (tudom nem volt választása).
2021. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Azt írod, idős volt. Valamiben meg kell halni. A covid valószínűleg már csak utolsó csepp volt a pohárban. Az oltástól sem lesz senki örökéletű.

AMúgy őszinte részvétem.

2021. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Előző vagyok részvétem, amikor itt írtam, hogy még az elején történt tragédia a környezetmben (oltás előtt), lepontoztak és elhordtak mindenféle hazugnak. Remélem nálad visszafogják magukat.
2021. jún. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező nyugtasson hogy nagyapád mindent megtett. Ennél többet nem tehetett. Az lenne a rissz ha azzal a tudattal élnétek hogy nem tettetek meg mindent. A tudomány mai állása szerint nagyapád ennyit tudott tenni. Szerintem ez sokat számít.

2. Hogyne lett volna. Ezzel nem azt mondom hogy hibás volt a kérdező nagyapja, de akkor is volt választása. Ismerősöm szülei inkább várták 1 hónapot és mást kértek.

2021. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is valamelyik oltásellenes próbálkozik megint így rémhírterjesztéssel. Több csoport van, amiben egymást tüzelik kamukkal, meg hogy az oltottak fertőzik őket "tüskefehérjével" és hogy öt éves kislánynak is megjött emiatt a menszesze...
2021. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%
látszik az íráson a csapongás témák között. Nem egy szokásos meghalt xy családtagom.
2021. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Bárcsak kamu lenne, én lennék a legboldogabb, ha még láthatnám. Borzasztó érzés és még felfoghatatlan. A legrosszabb, hogy mivel COVID beteg volt, így el sem tudtunk tőle búcsúzni.

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és a részvétnyilvánításokat, igyekszem hasonlóan felfogni, mint ahogyan javasoltátok.

(Az elsőnek válaszolva 80 év felett volt.)

2021. jún. 30. 15:58
 9/21 A kérdező kommentje:

És tényleg nagyon szépen kérek mindenkit, aki "kamuval" vádolna, hogy ne írjanak.

Én is és a családom más tagjai is be vannak oltva, nem vagyok oltásellenes.

Egyszerűen eddigi életem során nem volt kapcsolatom a gyásszal, az ezzel kapcsolatos elfogadással, továbblépéssel,stb.

Most is már potyognak a könnyeim. Tényleg kérek szépen mindenkit, hogy ha érdemben nem tudnak írni, akkor ne írjanak. Csak még nehezebbé teszik a helyzetem. Köszönöm szépen a megértést!

2021. jún. 30. 16:02
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom! :( Részvétem.
2021. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!