Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek ha a nagymamámal...

Mit tegyek ha a nagymamámal való kapcsolatom közeli,de rossz?

Figyelt kérdés

7 éves korom óta a nagymamámmal élek, miután édesanyám elhunyt rákban. Édesapám külföldön dolgozik, ezért a nagymamám nevelt. Egész életemben azokat a dolgokat halgattam a nagymamámtól hogy édesapám milyen rosszul bánt édesanyámmal és hogy milyen rossz ember volt. Rengeted dolgot nehezen hittem el de mégis elhittem. Időközben kialakult nálam egy kisebb szívritmus zavar amit a kardiológusom a streszre fogott. De rátérek a lényegre, nagymamám kialakított közöttünk rgy hiearchiát amiben én egy jogtalan személy vagyok akinek nem lehetnek saját döntései és véleménye. Minden nap veszekedés megy és mindig azzal etet hogy elfog küldeni innen. Kis leírás a nagymamám viselkedéseíről: nem érdekli más véleménye, amit saját magának bemesél azt igaznak gondolja és sérteget. Ráadásul pénzéhes is, mivel nem egyszer jelezte, hogy a pénz fontosabb mint a család. Személyes véleményem szerint üldözési mániája van az iránty hogy a hátamögött kibeszélem őt édesapámmal. Édesapámmal jó kapcsolatban vagyok mái napig, aminek a nagymamám nem örül és mindent megtett életem során hogy megútáljam. Édesapámmal egyszer rendesen elbeszélgettem a múltról és teljesen máshogy írta le. Amit a nagynéném anyukám testvére is alátámaszt. Többször is hazudott nekem a nagymamám a múltról. Rengetegszer érezteti velem azt, hogy ő egy beteg asszony és én nem becsülöm meg mindazt amit ad. Legutolsó veszekedéskor pedig megvádolt azzal hogy én miattam halt meg édesanyám. Hozzátenném szorongok azóta amióta elkezdte ezt a fajta viselkedést (12 éves korom óta), önbizalom hiányos lettem az örökös lenézés miatt és ezek a múltbéli történetei miatt. Otthon ülő vagyok szinte ki se mozdulok otthonról mivel a társaságban is lámpalázas vagyok minden helyzetben mikor felkell szólalnom. Egyszer elmondtam neki, hog, nem vagyok jól a szorongástól, de ő csak annyit válaszolt hogy "Ne szorongj és megoldódik". Mit kellene csinálnom ebben a helyzetben?


17/F



2021. júl. 1. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Próbálj meg minél hamarabb önállósodni.

Elsőre nem kell nagy dolgokra gondolni. Mivel szorongsz az emberek között, gondolom az új, ismeretlen helyzetekben is valamennyire.


Kezdd kicsiben: bevásárlás, posta stb, hogy ne tudjon nagyanyád irányítani, esetleg valami lazább diákmunkát is kereshetsz, így nem leszel 0-24-ben a közelében.


Nem tudsz egyébként apudhoz, nagynénédhez költözno, legalábbis amíg nem tanulsz tovább, vagy kezdesz hivatalosan dolgozni?


Ha valamiről sejted, hogy orbitális hülyeség, azt engedd is el a füled mellett. Tégy úgy mintha figyelnél, de amúgy ne.

2021. júl. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet mielőbb hagyni kell. Mármint amint lehet költözz, menekülj, aztán majd akkor rájön mamád is, hogy mi volna a fontossági sorrend az életben, ha már számára az anyagiak azok.
2021. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobb azóta?

Aoukád mit szólt ehhez?

2021. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!