Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Én reagálom túl? 4 éves...

Én reagálom túl? 4 éves gyereknek igazi kalapácsot, és szöget kell adni játszani?

Figyelt kérdés

Kezdem azt hinni, hogy a szüleim nem normálisak. 2 órára bíztam rájuk a fiamat, és az apám szöget meg kalapácsot adott neki játszani.

Szerintük ez teljesen rendben van, én reagálom túl.


2021. júl. 12. 22:43
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
33%
20, tapasztalatból írtam, 2 év alatt csak én találkoztam 3-4-gyel. Szintén megyei kórház, gyerekosztály
2021. júl. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
84%

Felügyelettel oké. Fiam 4,5, már tavaly is barkácsolt az apjával a műhelyben. Van saját behajtója, fúrógépe és fadarabja, amit nyüstölhet. De kizárólag ha az apja is vele van. Ez meg lett beszélve, el lett magyarázva. Nem is nyúl hozzá egyedül.

De felügyelet nélkül gáz, veszélyes, bármi történhet még egy olyan gyerekkel is, akinek már volt a kezében szerszám.


Leülnék megbeszélni ha van rá hajlandóságuk, h ezt így ebben a formában ne. Ha van vele valaki, oké, de ne hagyják vele egyedül. Meg eleve ne hagyják egyedül a 4 évest.

2021. júl. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
68%

Te reagálod túl.


Nem a szöggel és a kalapáccsal van a probléma, hanem azzal, hogy ha felügyelet nélkül hagyják. A szögek se mindegy, hogy mekkorák. Pici szögeket nem adnék a kezébe, a nagyokat simán. Kalapács is ha kicsi, nincs vele baj, megtanul vele bánni, feltételezem, hogy nem a samut adták a gyerek kezébe :-)


Egy 4 évesre fél szemmel figyelni kell azért, akkor is, ha eljátszik egyedül.

2021. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%

Hát azért nem hinném hogy mindegy mivel játszik akkor se ha felügyelet mellett van. Én 3 évesen csak vasalni akartam amit aztán mamám nagy örömmel meg is engedett. Ő is jelen volt és így is sikerült jól megégetnem a kezem és szerezni egy szép égés nyomot ami egyértelműen a mai napig látszik.

A kalapáccsal is elég egyszer félre ütni egy 4 évesnek és ha az ujját el nem is töri akkor csúnyán megütheti.

2021. júl. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
24%

Egy középső csoportos ovit ugyan milyen kártvtesz magában vele? Ennyi erővel hintázni se engedd. Ott is kitörheti a nyakát ha leesik. Állhatsz mellette is akár.

Egy 4 évesről van szó. Nem egy 10 hósról aki mindent a szájába vesz.

Egyébként a 3 évesem is játszhat egyedül az udvaron. Megvan nevelve tudja h mit lehet, mit nem. (fára nem mászhat ha nem vok kint. Egyébként igen)

2021. júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ennyi idősen az apám adta a szöget és a kalapácsot játszani, meg egy fatuskót. Bevertem a szögeket, aztán kihúztam őket, majd újra bevertem. Persze megütöttem az ujjam párszor, de túléltem és elvoltam ezzel órákig. Nem kell agyonfélteni a gyereket.

31n

2021. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
82%
Lepontozhattok egészen nyugidtan, attól hogy nem tetszik a válasz vsgy a ti gyereketek nem csinált ilyet, az a tényeken nem változtat. 0-10 éves korig hoztak már be hozzánk azzal gyerekeket, hogy lenyeltek ezt-azt. Az ilyen menő dolgok: szög, gombelem (rendkívül veszélyes), mágnes, fémpénz. A nagyobbaktól a magyarázat: *vigyorgás* -soha nem tudjuk meg a motivációt, vagy “beleesett a számba”.
2021. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
72%

[link]


Na itt is a nagypapa nem vigyázott a gyerekre eléggé.

2021. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
50%

Le leszek pontozva, de én ennyi idősen magam mentem a műhelybe a kalapácsért. Apu csak azon volt kibukva, hogy összetöröm a járdát.

Szerintem a túlféltés a legrosszabb dolog, a gyerek nem hülye, és ha egyszer rávág az ujjára kalapáccsal, akkor megtanulja, hogy máskor ne kalapáljon. De ha minden érdekes felnőtt dologtól el van tiltva, akkor csakazértis csinálni fogja.

Kérdező, honnan tudod, hogy a szüleid adták oda neki, nem csak olyan helyen volt, ahol a gyereked hozzáfért?

2021. júl. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a szög meg a kalapács nagyon jó játék egy négyévesnek már. Nem csak ilyen "steril" bolti játékokkal (Lego) kell játszani. Felügyelet nélkül viszont borzasztó rossz ötlet kint hagyni a gyereket az udvaron, nagyon baja is lehet annál, mint hogy rávág az ujjára a kalapáccsal.
2021. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!