Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy kezelitek az unokák...

Hogy kezelitek az unokák megkülönböztetését, ha a tiétek az "elhanyagoltabb" gyerek?

Figyelt kérdés

A családban két unoka van, nálunk és a testvéremnél, nálunk van a másodszülött.


Igazából már amikor mi vártuk a kicsit, akkor egyértelmű volt, hogy nincs olyan nagy lelkesedéssel, mint amikor az első unoka volt úton, persze érdeklődtek a szüleim, de azért már akkor is az első unokával voltak inkább elfoglalva, aki azóta is nyilválóan kedvenc.


Alapból többet találkoznak vele, heti 4-5 napot, mert a testvéremék szeretik lepasszolni, már egy hónaposan is egy héten keresztül mindennap náluk volt a gyerek fél napokra, míg ők csavarogni voltak a barátaikkal, mi csak heti egyszer tudunk menni, mert kicsit tàvolabb lakunk és kötöttebb a munkaidőnk.


Igazából azt gondoltuk, ha nálunk is megszületik a gyerek, majd oldódik ez a dolog, de sajnos nem ezt látjuk... Oké, nyilván más kapcsolatuk van azzal az unokával, akit félig ők nevelnek, mint akit heti egyszer látnak, de azért ennyire...


A másik unoka a telefon háttérképük, róla kint van 5-6 fotó a házban, a miénkről csak egy. Folyton mutogatták régen a fotókat is a telefonjukban a másik kicsiről, a miénkről egyet se csináltak... Ha ott a másik unoka, vele mennek sétálni, fagyizni, csavarogni, a miénkkel még sosem voltak.



Most az tette fel az i-re a pontot, hogy megint megígérték, hogy eljönnek unokázni, de nem jöttek, mint kiderült azért, mert mindennap ott volt a másik unoka. Bmeg még egy napra sem tudják azt mondani a testvéreméknek, hogy hahó, van másik unoka is, ha a kettö közül kell választani, mindig az első unoka mellett teszik le a voksot..


Azon gondolkodok, inkább nem is megyek most már, mert sz*r mindig szembesülni azzal, hogy a mi gyerekünk szeretetben is csak a második.



2021. júl. 14. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

"Oké, nyilván más kapcsolatuk van azzal az unokával, akit félig ők nevelnek, mint akit heti egyszer látnak, de azért ennyire..." De, ennyire, mivel inkább a gyerekük mint az unokájuk.


"Most az tette fel az i-re a pontot, hogy megint megígérték, hogy eljönnek unokázni, de nem jöttek, mint kiderült azért, mert mindennap ott volt a másik unoka. Bmeg még egy napra sem tudják azt mondani a testvéreméknek, hogy hahó, van másik unoka " Ezt talán a testvéreddel beszéld meg, mert az ilyen szülők mindig a gyerek háta mögé bújnak: vagy viszik hogy nem mondjon a gyerek miatt nemet a nagyi, vagy a gyerekkel kérdeztetik meg hogy mehet-e, tehát megint csak a gyereket kéne visszautasítani a nagyszülőnek. Amit nem fog megtenni, mert úgy érzi a nagyszülő: ilyen szar szülők mellett legalább ő adjon biztonságot a gyereknek.

2021. júl. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez ilyen. Én is ilyen "második" voltam, bár nálunk jobban látszott a szélsőség az okban is, ugyanis az unokatestvéreim ugyanabban a városban laktak, ahol a nagyszülők, én meg elég messze tőlük. Ugyanez volt a helyzet mindig is, engem kb nem is ismertek meg sosem.

Gyerekként zavart, de igazából nem szerettem annyira velük lenni, mert nem is passzolt a személyiségünk. Ez megmaradt úgy, hogy felnőttem már elég régen.

A szülő-gyerek kapcsolatban is ritka, hogy teljesen egyforma a viszonya a szülőnek az összes gyerekkel. Sajnos ez ilyen, fogadjátok el.

Másik nagyszülőknél mi a helyzet? Vagy nincsenek?

2021. júl. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Hat en azonnal hanyagolnam oket... kicsit szuneteltesd veluk a talikat. ha nem akkor nem, vagy rosszul fog nekik esni es rajonnek hogy mit csinalnak es erdeklodnek iranta ha mar egy ideje nem lattak, ha meg nem akkor meg sem erdemlik hogy lassak es legalabb ra jottel te is. Nem kell veluk foglalkozni es neked is jobb.
2021. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is ilyen a nagymama. A fiú unokák az egekig magasztalva, ők tökéletesek, mi lányok pedig szerinte semmire nem fogjuk vinni, és konkrétan annyira nem érdekeljük őt, hogy telefont emeljen ránk. Mi megszakítottunk vele minden kapcsolatot és hagytuk a francba
2021. júl. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is ez van, a nővérem lánya az elsőszulott. A kedvenc. De mi ezen nem akadunk fent, ők sokkal közelebb laknak egymáshoz, sokkal többet volt a nagyszülőkkel a nővérem lánya. Ennyi. Nem dráma. Ettől szeretik a miénket is.
2021. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

En nem vinnem, mert ez a gyereknek is rossz, nem kell eroltetni, ami nem megy.


Nalunk is ez volt, en vagyok a lany, nagymama csak a fiu unokakat tekintette embernek, vagy en nem tudom, de ennek ellenere a szuleim sokaig csak azert is eroltettek a kapcsolattartast es borzaszto volt. Egy ido utan, amikor mar eleg idos lettem, nemet mondtam es nem mentem.

Hidd el kerdezo, ez rettenetesen karos a gyerekre nezve is, sok sebet okozhat.

2021. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

A testvéred - kényszerből vagy lustaságból - kicsit kihasználós. Vele felesleges beszélned, mert vagy elutasítana vagy tényleg igaza lenne, hogy mennyi segítség kell. Én a helyedben anyádékkal beszélnék, hogy kettős a mérce, érted a torzítás okát, de attól ez elfogadhatatlan.

Esetleg ez így volt a gyerekkorotokban is (gyanítom, igen)? Ha igen, akkor megmondanám, hogy az unokákat igyekezzenek nem testvériesen, hanem fifty-fifty kezelni vagy nem lesz csak twenty (sem). A gyerek sem hülye, felfogja előbb utóbb.

Egyébként ez még laza eset. A Redditen volt egy családi sztori, hogy az első gyerek lányt az indiai család lepasszolta a nagyira odahaza 0-6 éves korig, ők meg karrier építettek Kaliforniában. De azért ezen 6 év alatt lett még 3 gyerek az USA-ban. A kiscsaj 21 körül szóvá tette a kettős mércét. A szülők hápogtak és tagadtak. De az összes testvérről volt egy rakat kép. De a csajról 0-18 évről még születésnapi sem. Na ez a durva.

2021. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Szüneteltetni kell velük a kapcsolatot. Unokaöcsém a születése óta a kedvenc a családban, most várom a lányomat, de azt leszámítva, hogy hetente 1x beszélünk, nem igazán tartjuk a kapcsolatot.
2021. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Változtatni ugy sem elhet rajt, erövel pláne.
2021. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Hetente, havonta kiírod és millió választ kaptál. Most milyen csodás válaszban reménykedsz, amit eddig még nem kaptál?
2021. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!