Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Meghalt papám, aki olyan volt...

Meghalt papám, aki olyan volt mint egy földesúr mamám pedig a szolgája. Mamám anyumhoz költözött és ugyan azt jatsza amit papa tett vele. Miért? Múltkor a földre gurult és nem szólt volna anyumnak hogy kislányom segíts, elkezdett tapsolni.

Figyelt kérdés

2021. júl. 20. 11:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
99%
Mert nincs előtte egy normális kép, hogy hogyan kéne két embernek egymással viselkedni. Meg persze lehet, hogy komoly mentális problémái is vannak.
2021. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
szomorú, hogy tapsolnia kell, hogy észrevegyétek, bajban van és segítség kell neki.
2021. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Vannak ilyen áldozattípusok, ha eddig is ezt a szerepet játszotta, most miért változtatna?
2021. júl. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a kerdest azert kifejthetted volna jobban is, de szerintem belerokkant ebbe mentalisan a mamad..
2021. júl. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Metionin ***** válasza:
96%
Mert egész életében ezt látta. Valószínűleg fiatal korában is csicskáztatták a szülei. Az én mamám is hasonló, őt a dédi csicskáztatta, aztán férjhez adta és azt is megtiltotta neki, hogy elköltözzön otthonról, emiatt vált el tőle a férje.Sebaj, dédi újra férjhez adta egy olyan pasihoz, aki nem bánta hogy dédinél kell lakni. Miután dédi meghalt, a mama olyan lett mint egy szolgálatkész kutya gazda nélkül. Fogalma sincs a mai napig, hogy hogyan kell életben maradni, nem tud bánni a pénzzel, nem tud ügyet intézni, bármit alá lehetne vele íratni stb.
2021. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%
Ezen most jót nevettem.
2021. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Miért? Roppant egyszerű a válasz: erre nevelték, ehhez szoktatták, emiatt neki ez a normális.

#5: Nagyon jól leírta.

Régen nagyon másként nevelték a nőket. Egyik barátom apósáék úgy nőttek fel, hogy a megözvegyült apjuk második felesége mindig külön asztalnál evett. A parasztok kultúrája nagyon más volt, sok tekintetben - indokolatlanul - barbárabb. Ha emellett a nagyanyádat (75+ ?) még "parasztabb" szülők nevelték és a férje is ilyen volt, akkor ehhez idomult (ha nem eleve nem is látott, tudott mást).

Ennyi idő után ebből kiszabadulni lehet, de nagyon soká tart, ha egyáltalán megindul ez a folyamat.

2021. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Jól írták előttem, nincs sem tapasztalata, sem elképzelése arról, hogy milyen az, amikor két ember egyenrangú kapcsolatban él. Az elnyomó és az elnyomott szerepe ugyanannak az érmének a két oldala. A mamád csak ezt ismeri sajnos. Nyilván semmi sem felülírhatatlan, és egy ember az utolsó lélegzetvételéig változhat, de a realitásoknál maradva minél idősebb valaki, annál kisebb az esélye, hogy önismeretben, életszemléletben nagyot ugorjon. Anyukád meghúzhatja a határokat, ha képes rá.
2021. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Mert valahogy anyukádon próbálja megbosszulni, feldolgozni azt, amit a papád tett vele. Vagy úgy érzi, ez jár neki azért cserébe, amit vele műveltek. Persze ezt mind TUDAT ALATT, nem szándékosan.


Nagyon érdekes ez. Én például sosem tudok érvényesülni csapatmunkáknál, de múltkor egy csapatban csak nálam jóval fiatalabb gyerekek voltam (meg egy velem egykorú lány) és konkrétan én irányítottam és talán egy kicsit elnyomtam a velem egykorút, mivel egyszerűen élveztem, hogy végre én is érvényesülhetek. Persze csak én is később jöttem rá erre.


Szerintem a nagymamáddal is hasonló történik. Most ő akar a főnök lenni, hogy már lehetősége van rá.

2021. júl. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Írsz meg hasonlokat, hogy meg miben nyilvanul meg mamadnal ez?
2021. júl. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!