Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nem néz ez ki hülyén?

Szerintetek nem néz ez ki hülyén?

Figyelt kérdés

Anyukám élettársának(több mint 6 éve vannak együtt) van kettő unokája, és őt ugye papázzák a picik, de a dédijüket mamázzák. Anyukámat a nevén szólítják, és a nagymama nem engedi, hogy anyukámat mamának szólítsák. És véleményem szerint egy kicsit bunkóság, és furán jön ki. Mármint így furán is hangzik, hogy nevelőapám lenne a saját anyjának a párja, így nézve.

Bár nem tudom, hogy mivel nem házasodtak össze anyumék, ezért esetleg nem akarják őt, hogy mamának szólítsák?

Egyébként az unokák és szülei is nagyon szeretik anyukámat, szóval nem ez lehet a probléma oka. Csak nem tudom össze rakni fejben, és anyumnak is rettentő rosszul esik, és sajnos emiatt nekem is.

(Lehet valahol elég össze-vissza írtam a dolgokat, azért bocsánat, inkább kérdezzetek, ha valami nem érthető. Csak a bunkó válaszok kerüljenek)



2021. júl. 30. 02:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%
Miért lenne bunkóság? Nem a nagymamájuk teljesen rendben van, hogy a néven szólítják. Én 15 évig szólítottam nagymamám párját a keresztnevén, annak ellenére, hogy tényleg olyan volt, mintha a nagyapám lenne.
2021. júl. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Te a nevelő apádat hogy szólítod? Ha apunak, akkor ertheto a haborgas. Ha barhogy mashogy, akkor ez kimkndottan a mas szemeben a szálkát is kategoria.
2021. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

Nálam alapelv, hogy mindenki maga dönti el, hogy egy rokon/ismerős stb. őt hogyan szólítsa. Vagyis nekem abszurd, hogy a nagymama eldönti, hogy a felnőtt (sőt nem is fiatal) lányát hogyan szólítsák a lánya párjának az unokái.

Ettől függetlenül abban van ráció, hogy ha a nagymamád a "mama", akkor célszerűbb, ha nem azt a megszólítást használják anyukádra.


Még annyit, hogy egyébként én a "mama" szót nem tartom szerencsésnek nagymamák számára. A "mama" alapesetben az édesanya, a "papa" meg az édesapa. Csak az állandó rövidítgetési mánia miatt elkopott a nagymama és nagypapa szóból a "nagy", és ezzel párhuzamosan az anyák/apák megszólítására egyre ritkábban használják a "mama, papa" szavakat.

2021. júl. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%
13, és mivel egyre ritkább, pont ezért így szerencsésebb már
2021. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk sem volt szokás nagypapám élettársait mamának hívni. A keresztnevükön szólítottuk őket. Pedig nagymamám még azelőtt meghalt, hogy megszülettem volna. A hölgyeknek is voltak saját gyerekeik, így nem tartottak igényt, hogy mi is nagymamának hívjuk őket. Egyébként 12 éves voltam, amikor a második élettársát bemutatta tatám, így még furcsább lett volna még egy "mama".


Azóta már csak nagypapám 1. élettársa él. :(

2021. júl. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Hát nemtom. Nálunk a párom vér szerinti apja is tata, meg a mostohaapja, aki azóta már nem az, de az is tata.

Így lett a kisfiam ak 2 mamája és 3 tatája.

2021. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

Apu élettársa nem a mamája a gyerekeimnek! Ezért nem is fogják soha mamának szólítani! Van saját unokája, ő mamának hívja, aput nem hívja papának! Pont!

Ahogy anyósom párja is a saját unokájának papa, nem pedig a mi gyerekeinknek!

És a dédiéket is mamának és papának hívja a lányom. Egyszerűen azért, mert ezt egyszerűbben megtanulta, meg a férjem is mamának hívja a dédit, így a lányomra is ez ragadt.

Nem olyan nagyon bonyolult dolog ez.

2021. júl. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából megosztó lett a vélemény. És csodálom, hogy ilyen hamar jött ennyi válasz erre a kérdésre.

Egyébként a nevén szólítom a nevelőapámat, mivel nem említette még hogy szólítsam apának, de ennek fejében attól még ugyan úgy adok neki ajándékot apák napján, mert én úgy tekintek rá, de már nem is biztos hogy tudnám úgy szólítani. Anyukáját is mai napig magázom.

19/L

2021. júl. 30. 12:42
 19/20 anonim ***** válasza:
76%
Őszintén, ez elgyen a legangyobb gond az életben :)
2021. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%
Érdekes, papám újra házasodott és mamának hívtam mindig is aki utóbb volt, teljesen természetes volt nekem...
2022. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!