Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tartanád ebben az esetben a...

Tartanád ebben az esetben a kapcsolatot a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A feleségem halála után sokszor elmentünk anyósomékhoz, soha nem volt semmi probléma, szívesen láttak. Egy idő óta egyre ritkábban megyünk, már olyan ritkán, hogy valamikor nyár elején voltunk utoljára. Az anyósom soha nem hívott fel, hogy megkérdezze, hogy mi újság van az unokáival, nem kérdezte meg soha, hogy hogy megy a tanulás, meg gyakorlatilag semmit a gyerekekről. Ennek így olyan látszatja van, mintha nem érdekelné, hogy mivan a gyerekekkel, de ez így nem igaz. Volt olyan ídőszak amikor hetente mentünk hozzá, a gyerekeknek mindíg adott valami apróságot, pl. csokit, vagy valami játékot. Mindkét gyerek más süteményt szeret, így süt kétfélét, a maradékot meg ideadja nekünk.

Amióta voltunk, felhívtam párszor, hogy megkérdezzem jól vannak e, akkor úgy beszélgettünk kicsit, de a gyerekekre nem kérdezett rá.

Nem tudom eldönteni, hogy azért nem hív, mert nem akar zavarni, vagy azért mert nem érdekli. (A feleségem 5 éve halt meg, azóta nem voltak nálunk.)

Azt sem tudom eldönteni, hogy vajon thernek érzik ha megyünk, vagy örül neki. (Látszólag örülnek)

A feleségemnek volt 2 fiútestvére, ők sem szoktak kereni.

Vagy én csinálok valamit rosszul? Ha igen, mit?

(A gyerekeim 9, 12 évesek, 1,5 éve kapcsolatban vagyok egy olyan nővel, aki a gyerekeimet sajátjaként szereti)


A gyerekek nagyon ritkán emlegetik a nagyszüleiket.


Vajon érdemes felhívni bizonyos időközönként?



2021. szept. 9. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Neki se lehet könnyű (ahogy nektek sem) hogy meghalt a lánya: talán egyszerűen nem képes közeledni felétek.
2021. szept. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tartsd velük a kapcsolatot. Ha nem kívánatos vendégek lesztek, azt biztos közölni fogják.
2021. szept. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes. Szerintem inkább nem akarnak zavarni, de örülnek, ha megkeresed őket. Esetleg évi 1x, 2x meg is hívhatod őket.
2021. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem se a gyermekeid sem az ő részükről nincs meg az a szoros kötődés. Az is lehet, hogy fájdalmas nekik valahol a találkozás.

Biztosan furcsa lehet számukra, hogy te mással vagy együtt.


Én biztosan örülnék és hálás lennék, ha ilyen tragédia után is próbálnál jó kapcsolatban lenni, és hoznád az unokákat.

2021. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg kell értened, meghalt a gyereke, gondolj bele neked milyen lenne ez, ő egy ideig ezt nehezen fogja viselni, de ne várd hogy hívjon pl hogy mikor lessz a szülinapluk, inkább te hívd őt.
2021. szept. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amikor a feleségem meghalt, több,mint egy évig gyászoltam,nagyon sokáig nem tudtam beszélni senkivel a témáról. Éjszakákat sírtam át, csak a gyerekeim tartották bennem a lelket. A temetés után 2 nappal volt a halotti tor, ami a szüleinél volt. Felmerültek bizonyos emlékek, nem bírtam, muszáj voltam eljönni onnan, köszönni sem tudtam, mert a torkomban volt a sírás. Elképzelhetőnek tartom akár azt is, hogy nehesztelnek rám amiatt, hogy eljöttem, ráadásul köszönés nélkül.
2021. szept. 9. 20:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azóta már többször voltál ott, meg különben is, ők is gyászolnak, tudják, mi az. Biztos nem neheZtelnek 5 éve.
2021. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Mindenképpen tartanám a kapcsolatot, mert a gyerekeknek is fontos lenne! Nem kell a múltat emlegetni, mindenki tudja mi történt,a fájó dolgokról nem szívesen beszélnek.A lányukkal az unokákat is elvesziti. A nagyszülők a gyermeküket látják az unokákban! Keresni kell őket, a fájdalmjk nem múlik el, de kicsit enyhül az unokák által!!!💞
2021. szept. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszéld meg velük. Kérdezd meg, aztán majd lesz valahogy.
2021. szept. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Tartsd egyelőre
2021. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!