Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a nagymamám ellátását illetően?

Figyelt kérdés

Sziasztok, picit összetett a kérdésem, viszont megpróbálom minél tömörebben, tisztábban leírni a helyzetet.


Faterom kötött eltartási szerződést a nagymamámmal, időközben faterom rákban meghalt, de előtte még a telek egyik felét nekem adta ahova építve lett a házam (A szerződésben feketén fehéren ott van, hogy az én telekrészem tiszta, és semmiféle eltartási dolog nincs rajta, eltartásra nem kötelezhetnek engem a legjobb tudomásom szerint, mivel a mamámnak 3 élő gyereke is van.)


Azonban mivel egy telken lakok mamámmal így próbálok neki ott segíteni ahol tudok, viszont én is csak munka után érek rá.

járni nem igazán tud 84 évesen.

Mostanában rendszeresen arra érek haza a munkából, hogy összeesett a földön fekszik van hogy órákat.


Van 3 élő gyereke ők nem hajlandóak ápolni, otthonba tenni, illetve nem is látogatják, abból kifolyólag, hogy én egy telken lakom vele oldjam meg én. Még ezt is megérteném valahol, de az egyik a szomszédos városban lakik ráadásul ápoló a foglalkozása, a másik 30km-en belül lakik, a 3. lakik a legmesszebb a maga szerény 60km-es távjával.


Mit tudok tenni ilyen esetben? Mivel tudnék hatni a családjára, vagy hova fordulhatok? Rendőrség, háziorvos, mentők tennének valamit ilyen esetben?



2021. szept. 28. 16:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
74%
Max ha megállapítják hogy egész napos ellátásra szorul akkor ápolásin otthon lehetsz vele.
2021. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Gondnokság alatt van?

Ha nincs, akkor sokat nem tudsz tenni.

Nem tudom, az önkormányzat biztosít-e házi gondozást, de az önkéntes, ahogy az otthoni elhelyezés is.

Jelzőrendszeres házi segítség nyújtás? A Body Guard Hungary kft. országosan helyez ki készüléket, csak kell valaki, aki oda tud menni baj esetén.

Családsegítővel vedd,fel a kapcsolatot, keressék fel hivatalból a gyerekeket.

Ha a mamád tudata tiszta, beszélj vele, majd közöljétek a rokonokkal, hogy a továbbiakban veled van eltartási szerződésben, gondoskodsz róla, de ne számoljanak nagyon az örökségre.

2021. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakértője a helyzetnek, de szerintem kijelenthető róla, hogy egésznapos ellátásra szórul, háziorvossal közben beszéltem, ő a családsegítőket javasolta, mivel már nem elérhetőek majd holnap keresem őket.

Fejben tiszta, viszont önveszélyessé vált.

Unokák épp ezért nem jönnek, mert az örökség nem érinti őket, mivel fateromé volt a másik telekrész is ahol a mamám él, lényegében nincs öröksége amit a gyerekeire hagyhatna.

Nem tudom mennyi egy otthon de én még arra is nyitott lettem volna, hogy 4-en közösen adjuk be egy otthonba, mert a mamám az menne, de a többieknek nem tetszik a dolog.

2021. szept. 28. 16:44
 4/36 anonim ***** válasza:
88%
Ja nagymamád mindent rátok hagyott ezek szerint,mivel apukád után is te örököltél.Szerintem akkor talán nagymamáddal neked kellene törődni,vagy nem úgy tisztességes?
2021. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%

"Nem tudom mennyi egy otthon de én még arra is nyitott lettem volna, hogy 4-en közösen adjuk be egy otthonba, mert a mamám az menne, de a többieknek nem tetszik a dolog."


Sajnos nagyon drágák az idősotthonok, de az, hogy 4-en álljátok a költségeket, sok mindentől függ. Pl. számomra nem világos, a mamának miért nincs ingatlana, vagyis hogyan került minden apukád nevére? A mama mindig vagyontalan volt?

2021. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
69%
Azt hiszem, hogy itt erősen keverednek (legalább is a leírásban) az ingatlannal kapcsolatos tulajdonviszonyok és a családtag ellátásának feladata. Ezeket szigorúan külön kell választani, ebben ügyvéd nyilván tud tanácsot adni. A nagymama gondozását, ellátását illetően viszont az egész családnak van kötelezettsége.
2021. szept. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, tévedésben élsz, én a telek másik felére nem fogok igényt tartani.


5-ös, homályos nekem is a dolog, sőt fogalmazhatnék úgy is hogy nem érdekel.

Tulajdoni lapon így szerepel, ez akkor derült ki számomra is mikor a lakcímkártyámat intéztem, és a tulajdoni lapot akkor már én is átolvastam.

2021. szept. 28. 17:25
 8/36 anonim ***** válasza:
27%

Az hogy a Nagymamád az jelent valamit, az hogy a gyerekei nem foglalkoznak vele az nagyon gáz a részükről.

Téged erre nem kötelezhetnek a gyerekei sem. Az hogy egy telken laksz nem jelent semmit. Egy házban is lakhatsz. Emberség az amit tudsz adni, de nyilván csak addig ameddig ez nem megy a te életed jelentős rovására. Teljes felügyelet kemény. Gyerekeiknek kell megoldani.


Be kell szólni a gyámhivatalba, a családsegítőbe.


Örökség mértéke teljesen lényegtelen az emberi oldalától, és hogy emberi kötelességük lenne. Sajnos vagy nem Magyarországon kötelezhetik a gyerekeket az eltartásra. Nyugdíjból beveszik egyébként otthonba ha van hely. Nyugdíjának 80% -ért ellátják ha nincs semmije, ha van akkor az önkormányzatnak kell adni, vagy ha pénz akkor ha elfogyott akkor tudják így bevenni. Egyébként meg a teljes ellátási díjat kell fizetni. Ha a nyugdíj nem fedezi akkor a gyerekek vannak kötelezve erre. Unoka csak akkor ha nincs már élő gyereke.


Mondjuk azt én se értem hogy került a nevetekre a telek és a ház.


gyerekeinek nyugodtan el mondhatod hogy szar emberek. Izé nem is emberek... Reméljük az ő gyerekeik is lesz@rják majd a szüleiket...

2021. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
90%

Pedig jobb lenne, ha érdekelne, ugyanis ha az eltartó meghal, attól még nem szűnik meg a tartási szerződés, csak a tartási szerződésben átruházott érték még fennmaradó hányada erejéig az örökös köteles azt teljesíteni.


Te vagy apád után az örökös?

2021. szept. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Én vagyok, de nekem innen nem kell semmi, és a mamámnak vannak gyerekei.
2021. szept. 28. 18:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!