Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Érdemes kicsit egyedül lenni?...

Érdemes kicsit egyedül lenni? Voltatok már ilyen helyzetben? És ha igen hogy jöttetek ki belőle? Érdekel a véleményetek is!

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje foglalkoztat az önismeret. 17 éves vagyok 3 éve kapcsolatban élek. Vannak családi problémáim, főként a szülőkkel, ezt most nem részletezném. Egyre többször érzem azt, hogy a megszokott életemből ki szeretnék törni és kicsit élni és élvezni az életem. Ahányszor én szórakozni mentem nyáron valahogy "bűnösnek" éreztem magam vagy a szüleim vagy a párom miatt. Elég nagyok az elvárások felém, 11. évben érettségi felkészülés, ráadásul orvosnak szeretnék továbbtanulni, és ez nem könnyű. Emellett a családi problémák miatt én pszichológushoz szeretnék járni, mert úgy érzem ezeket a terheket egyedül nem tudom hosszútávon vinni és lenyelni. A párommal már nem olyan tüzes a kapcsolat, nem is vonzódom már annyira hozzá, de nagyon szeretem őt.( ez most nyers megfogalmazás volt rudom)Egyszer nyáron én szünetet is kértem tőle, mert úgy éreztem kicsit egyedül kell legyek. De küzdöttünk mindketten a kapcsolatért, és még együtt vagyunk. Most suli közben egyre többször jön fel ismét, hogy egyedül szeretnék lenni , új dolgokat kipróbálni, rendbe hozni magam a pszichológussal, mert egyre inkább kezdek szétesni. A barátaim közül nincsenek hozzám hasonló helyzetben, ezért érdekel mindenki véleménye , mindenre nyitott vagyok. Köszönöm előre is a válaszaitokat!

2021. szept. 28. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Egy próbát megérhet a dolog, úgy is érezni fogod, hogy jobb-e.
2021. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Én 24 éves vagyok és hasonlóan hozzád, egyedül szeretnék lenni és élvezni az életet. Középiskolától kezdve egyik kapcsolatból a másikba estem és elég volt most. Semmi rossz nincs ebben, csak ne felejtsd el közölni a másik féllel is.
2021. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Egy jó kapcsolatot szerintem kár ezért felrúgni. Már ha tényleg szereted és ok. Ha nem, az persze más tészta.
2021. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Egy db pasiból nem lehet választani. Honnan tudod, hogy ő a legjobb számodra? Ha csak a csokifagyit ismered, akkor azt hiszed az a legfinomabb.Azt mondod, azt szereted a legjobban. Amíg meg nem kostolod a pisztáciát...Túl korán kötelezed el magad. Élni, tapasztalni kellene, ennek van most itt az ideje, nem a hosszútávú elköteleződésnek.
2021. szept. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
17 évesen felesleges küzdeni egy kapcsolatért. Fiatal vagy és ha úgy érzed nem az igazi akkor menni kell.
2021. szept. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha 14 éves korod óta kapcsolatban élsz, akkor cseppet sem csodálkozom. Még felnőtt se vagy, és máris kiégés felé közelítesz. Túl hamar kezdted.
2021. szept. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

#4-es ez nagyon igaz!

17 éves vagy, és már 3 éve kapcsolatban élsz!?

Erre mondanám, hogy Úristen!

Nekem ez nagyon furcsa!

Még nem is éltél, és már elkötelezted magad!

Azt tedd amit a szíved súg! Ha szeretnél élni, akkor tedd azt! Ismerkedj!

Bulizz!

Hiszen most van itt az ideje annak, hogy úgymond "kitombold" magad. Aztán jöhet a családalapítás, munka, stb.

2021. szept. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 l0m3x ***** válasza:
76%

Úgy gondolom, hogy 17 évesen még nem is láttál semmit.

Ha csak a sex-ről beszélünk és mindent kipróbáltatok sem közelíti meg azt ami még várhat téged. Ha csak az első csókot nézzük ami mindig valakivel az ELSŐ, és mindig más. 1000 életérzés van még és 1000 lehetőség. ÉLJ!!!

2021. szept. 29. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A párodat értékeled mint embert, de nem szereted mint partnert. Egy 17 évesen kevés, nincs szükséged erre a kapcsolatra. Szerintem ne is szabj előre határt annak, hogy mennyi ideig akarsz egyedül lenni ("egy kicsit"), és végképp ne ígérd azt neki, hogy majd még összejöttök, mert azzal csak kényed-kedved szerint rángatod, igazából nem vagy korrekt vele. Egyszerűen szakíts vele, és tedd ami jólesik. Vagy összehoz még titeket valaha a sors, vagy nem. Igazából nem is ez a lényeg, hanem hogy tapasztalj. Az is jó lenne, hogyha más párkapcsolato(ka)t is megtapasztalnál.
2021. szept. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!