Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehet megsértődnek?

Lehet megsértődnek?

Figyelt kérdés
Idén lenne az első karácsonyunk az új házunkban, és az első a kisbabánkkal is. Anyukámékhoz mentünk eddig 24-én, de most itthon maradnánk, max a párom anyukájához mennénk le aki itt lakik alattunk, hogy ne legyen egyedül. Mondtam is a szüleimnek, hogy így 25-én mennénk át. Kiderült, hogy 25-30 ig nem lesznek otthon, így nekik mindenképp a 24-e a jó, viszont én aznap nem akarok sehova menni csak itthon lenni. Szerintetek mégis átmenjünk? Írtam már nekik ezt, hogy aznap itthon maradnánk de terelték csak a témát…

2021. okt. 11. 01:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Akkor majd mentek szilveszterre, iylen egyszerü.
2021. okt. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
És ha ők mennének?
2021. okt. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Menjetek 23-án.
2021. okt. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%

Mióta tesóméknál pulya van mindig mi megyünk hozzájuk. (Szülők már nem élnek)

Anyádek nem tudnának átmenni?

2021. okt. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

"Írtam már nekik ezt, hogy aznap itthon maradnánk de terelték csak a témát…"


Ne azt írd, hogy itthon maradNÁNK, hanem hogy itthon maradUNK. Legyél határozott!

2021. okt. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Igen, megsértődnek ha hozzájuk nem mentek de a párod anyjához igen és ez érthető is.

Nem kell menni sehova. Mondjuk az életben még nem ertem mi akkora cucc a december 24.-ben

2021. okt. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Menjenek ők tihozzátok és a párod anyja is.
2021. okt. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne lehetnének csak ők 3an?

Miért kellene hogy oda menjenek az anyáék?

2021. okt. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

8!


Gondolom azért írta, azh előtted szóló, mert a férfi anyjához azért csak lemennek.

2021. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, ez szinte minden családban előforduló "probléma", ahol kisbaba születik. A szülők eddig azt szokták meg, hogy te/ti mentek hozzájuk karácsonyozni, mint gyermek. Nekik is új ez a helyzet, nektek is új. Rugalmasan kell alkalmazkodni az új szituációhoz. Ha eztán ti, új család otthon szeretnétek ünnepelni, hármasban, az rendben van. Ha akartok vendégeket fogadni, az is rendben van. Ha nem akartok aznap senkivel találkozni, az is rendben van.

Igen, elképzelhető, hogy lesz sértődés. Ezen túl kell esni.

A lehető legrosszabb megoldás az, ha hagyod, hogy a te elképzeléseiddel szemközt menve nyomást gyakoroljanak rád.

üljetek le megbeszélni. Az is lehet, hogy idén így lesz, jövőre meg úgy lesz, mert akkor az lesz a mindenki számára elfogadható megoldás.

2021. okt. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!