Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, akik saját döntésb...

Nagyszülők, akik saját döntésből nem látogatják az unokájukat: miért nem?

Figyelt kérdés

Az most nem érdekel, ahol a nagyszülő el van tiltva. Abba szeretnék egy kicsit belelátni, hogy mi van annak a nagyszülőnek a fejében, aki egyszerűen nem kíváncsi az unokájára személyesen.

Olyan szülő válasza is érdekel, aki szeretné, hogy a nagyszülő tartsa a kapcsolatot az unokájával, de a nagyszülő nem teszi. Mit gondoltok, miért nem? Mi a magyarázat?


A mi helyzetünk, amiért a kérdést kiírtam: a férjem anyja abszolút nem tartja a kapcsolatot a lányunkkal (és velem). Soha nem látta még az 1 éves gyereket. Egy városban élünk, 20 perc sétatávolságra. Tudom, hogy anyósomnak én is probléma vagyok, hogy egyáltalán létezem, de akkor a gyereket miért nem nézi meg legalább? Felajánlottam én már mindent, odavisszük, őt idehozzuk, még itthonról is hajlandó lennék elmenni, de nem és nem, mindig van valami idióta kifogás, volt, hogy az volt a baj, hogy nincs befestve és levágva a haja, máskor az, hogy ő nehezen mozog és nem akar az unokája előtt meg előttem így mutatkozni. Most az utolsó már az volt, hogy nem akar velem a saját lakásunkban találkozni, mert akkor én vagyok fölényben. ??? Modtam a férjemnek, hogy ez teljesen úgy hangzik, mintha demens lenne a néni, de a férjem szerint mindig ilyen volt, rossz gyerekkora volt meg traumatizálódott stb. De nekem már elegem van. Nem érdekel, hogy engem nem akar láni, de hogy az unokáját se?? Képeket kér meg ömleng a férjemnek, hogy milyen aranyos a gyerek, de a s.ggét kitörölheti ezzel a kislányunk, ha egyszer a nagymamája személyesen látni se akarja. Hozzá természetesen nem vagyunk meghívva, oda nem mehetünk, nem is voltam ott soha.

Annyira szeretném megérteni, elfogadni. De rohadt dühös vagyok. A lányunk nem ezt érdemli.



2021. okt. 18. 12:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%

Van ilyen. Nem mindenkinek a világ csodája az unoka, lehet képen érdekli, megnézi, aranyosnak találja, de ennyi elég neki.


A lányodnak meg teljesen mindegy, én sem láttam soha egyik nagyszülőmet sem az apai oldalról, mégis felnőttem és nem is volt soha hiányérzetem. Ez maximum neked fontos.

2021. okt. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Én egy idő után képeket sem adtam. Nem kell erőltetni azt, ami nem megy. Egyszer kibökött valami olyasmit, hogy az unoka neki csak bizonyiték arra, hogy a fia potens. Remek. Hagytam a fenébe. A gyerekek felnőttek, és ami nincs, az nem is hiányzik alapon ,tényleg nem hiányolják őket.
2021. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván annyira utál téged, hogy rajtad keresztül a gyereket is utálja.

A képeket a fiától csak udvariasságból, max kíváncsiságból kéri, mert ez nem kerül semmilyen energiabefektetésbe és ezzel le van tudva részéről.

Én a helyedben biztos nem erőltetném, de nem is bánkódnék.

2021. okt. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
3, hogyan lehet valakit jobban utálni, mint a saját gyerekedet szeretni? MErt az ilyen bele se gondol, mennyire belegázol a saját gyereke lelkébe azzal, hogy ennyire elutasítja annak a családját.
2021. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

3-nak szerintem igaza lehet.

Van, aki ha utálja a gyerek anyját, akkor a gyereket sem tudja szeretni.

2021. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mi van a fejében, azt csak ő tudja, de én a férj helyében (abban az esetben, ha bántana a dolog) megkérdezném, hogy miért nem kíváncsi az unokájára. Olyan bagatellizálások nem érdekelnének, hogy ekkor meg akkor épp nem volt befestve a haja, mégiscsak eltelt egy év és még egyszer sem látta a gyereket, mi az oka?

Ha a bagatellizáláson kívül mást nem lehetne kihúzni belőle, hagynám a fenébe és nem is törném magam azon, hogy megértsem.

Ilyen nagyszülővel nem veszít sokat az unoka.

Amúgy meg nem feltétlenül lenne jobb az sem, ha az unokájával tartaná a kapcsolatot, de veled nem. A kislány idővel biztos rákérdezne a nagyinál, hogy az anyjával miért nem találkoznak soha. Ilyenkor fordul elő (ha nem is feltétlenül) hogy a nagyszülő az unoka előtt sározza az anyát, próbálja ellene fordítani, telebeszéli a fejét stb, ebből pedig jönne a feszültség és a családi viták. Ennél sokkal jobb, ha nem tartják a kapcsolatot és él mindenki békében.

2021. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

#4

Mit tudom én, nem magamról írtam.

Sok esetben azért a "lélekbegázolás" oda-vissza szokott menni.

És ha nem ismerjük a konkrét esetet, akkor többet erről nem lehet mondani.

2021. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha SAJÁT DÖNTÉSÉRŐL van szó, akkor csak ő tud kérdésedre válaszolni.

Persze, találgatni lehet, de az állhat messze is a valóságtól.

Csak az tud kérdésedre konkrét választ adni, aki megfelel a kérdésedben szereplőnek.

2021. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Mi külön vagyunk a gyerek apjával

Eleinte jöttek az apai nagyszülők tesóm unoka tesok

Aztán ki tudja miért ezek megszűntek

Eleinte bántott mert a történtektől függetlenül el tudtunk beszélgetni

Volt h egész nap itt voltak

Aztán úgy voltam vele h nem érdekel

Az ő döntésük.

2021. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem mindenkinek akkora szám az én gyerekem, de akkor minek a duma, hogy a csalad a legfontosabb meg a gyerekek??

Amit nem írtam le, hogy van egy bátyja is a férjemnek, ott 3 gyerek van, oda úgy szokott menni, hogy berakják az autóba és viszik. Pedig azt a menyét is utálja. De ez annyira béna, most tuszkoljuk autóba, mikor nem akarja??

Ne pontozzatok le senkit, légyszi, minden válasz érdekel.

2021. okt. 18. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!