Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális ha aggódom mamámért?

Normális ha aggódom mamámért?

Figyelt kérdés
Mamám garzonban lakik. Van neki egy nem százas szomszédja. Az illető férfi és az anyjával élt együtt. Pár hónappal ezelőtt elhunyt az édesanyja. Egyedül maradt. 40-50 közötti lehet az ember. Munkája elvileg szobafestő volt, de évek óta nem dolgozik tudtommal. Kedvenc szokása az volt, hogy az erkélyről koncertezett talán napi szinten, legalább egyszer. Ezalatt azt értem, hogy egy több mint 10 emeletes garzon 10. emeletén lévő lakásának erkélyéről szitkozódott. Nem tudom, hogy politikusokat vagy csak a munkával kapcsolatban, de mindig ez ment, az anyázás ezerrel. Meg sokszor ragasztgatott ki cetliket mondjuk a folyosó ajtajára vagy a lifthez a falra meg ilyenek. Magyarul csak a baj volt vele. Erre mostanra az lett a helyzet, hogy az anyja meghalt mert már öreg volt. Egyedül maradt és nincs pénze. Hetekig csinálta azt, hogy kiállt az ajtaja elé és magában beszélt. Napi 2-3 alkalommal. De volt, hogy kora reggel kezdte, amikor mindenki aludt. Aztán elvitték azt hiszem napokra valahova az orvosok. Talán “elmegyógyintézetbe”, bocsánat nem akarok butaságot mondani. Lényeg, hogy elvitték és csak napok múltán hozták vissza. Ja, eszembe jutott. Állítólag az ágyában feküdt és azt ordibálta, hogy nem tud mozdulni, lebénult. Ezért vitték el. Miután visszahozták már azóta nem beszél magában. De sajnos rosszabb a helyzet. Említettem, hogy nincs pénze. Elvileg kilakoltatják, de erről egyebet nem tudok. Csont sovány lett az ember, mert nem eszik. Ugyanis nem tud mit enni. Egész nap a lakásában van, persze évekkel ezelőtt is ugyanez volt. Szóval nem eszik, mamám és a szomszédok közül páran néha adnak neki ételt. De bármennyire is sajnálom az embert, azért szerintem nem is érdemli meg ezt a törődést egyrészt, másrészt pedig ez nem a mamám feladata. Gondolj bele. Mamám egyedül él a kevés nyugdíjából, sokszor főz ránk mert szeret minket, persze nem csinál nagy adagokat. Ha saját magát nem könnyű abból a kevéske nyugdíjból eltartania, akkor miért kéne egy elmebajos szomszédnak segítenie? Az elmúlt napokban azt vettem észre, hogy a csávó azt csinálja, hogy ha mamám kimegy a folyosóra és az ajtaja előtt megy el, akkor nagyon halkan kopog neki az ajtón keresztül az ember. Mert éhes. De tegnap amikor voltunk nála, akkor a csávónak az ajtaja résnyire nyitva volt, gondolom órákig. Mamám mondta, hogy adott neki 2 szelet zsíros kenyeret. Nem tudom mi lesz ebből, de sajnálom mamámat. Nem akarom, hogy rátelepedjen ez az ember és kihasználja. Én az unokája vagyok, nekem is megvan a saját magam baja, nemhogy még mamámnak. Szóval szerintem az ember nem érdemli meg mindezt és egyáltalán nem tartom beszámíthatónak. Ki tudja mennyire közveszélyes. Főleg az, aki éhezik nap, mint nap. Most nem rosszból, de a kóbor kutyához tudnám hasonlítani. Adsz egyszer enni neki és aztán le sem tudod rázni magadról. De ilyenek a jó lelkű emberek, még annak is segítenek aki meg sem érdemelné. Hangsúlyozom ismét, hogy nem tudom mi lesz ennek a vége, mert pénze a csávónak nem lesz, kilakoltatják-e vagy sem nem tudom, elviszik-e valahova megint nem tudom, de ez így nem oké.

2021. dec. 10. 04:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nagyon hosszúra sikeredett. De a lényeg benne van.
2021. dec. 10. 04:35
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Normális, hogy aggódsz érte.
2021. dec. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Megértelek. Szerintem elobb utobb felkeresik vmi rokonát akire ra lehet sozni vagy kilakoltatják es az utcán folytatja ugyanezt…
2021. dec. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért probléma az, hogy a nagymamád nem egy egoista bunko, hanem egy olyan ember, aki segít a másikon, ha látja, hogy az rászorul.
2021. dec. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Én is úgy látom ezt a történetet hogy a nagymama jó példát mutat az unokájának.Mert önzetlenül,érdek nélkül segít egy másik emberen,aki érezhetően komoly bajban van.

Amiket leírtál erősen zavart a férfi,de nem úgy tűnik a viselkedéséből hogy másokra veszélyt jelent.Önmagára nagyobbat.És kétlem hogy bántaná a nagymamádat ,aki mindig kedves és jólelkű volt vele.

De valahol megértelek,nem az én szerettemről van szó.Valószínű én is aggódnék egy ilyen helyzetben,de felnéznék a nagymamára hogy a történtek ellenére is így tud viselkedni.Emberséges.

Hamarosan megoldódik ez a problémád,mert ha képtelen fizetni a számlákat akkor mennie kell onnét.

2021. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Csak simán mama, nagymamáim már elhunytak. Én meg már 20+ éves vagyok, nem kell nekem példát mutatni. Tisztában vagyok vele, hogy mamám milyen ember és hogy mennyire jószívű. Nem attól leszek rá büszke, hogy egy mentális beteg embernek segít. Leírtam, hogy nem érdemli meg. Én is sajnálom, de nem a mi dolgunk vele foglalkozni. Nem tudom, hogy mit diagnosztizálhattak nála, de fixen nincs ki a csávó 4 kereke. A mottóm: Amit adsz, azt kapsz. Tessék. Továbbá nem tudom, de majd rákérdezek, hogy miket csinált még anno az ember, ami szégyenteljes. Mamám attól tartott, néha mondogatta hogy reméli nem dob be neki egy égő gyufát az ajtaján lévő levélbedobón. Szóval ő is tartott az embertől, lehet még most is. Én továbbra sem szavazok bizalmat ennek az embernek, a világban már nagyon sok rosszat követtek el a mentálisan sérült emberek. Itt is benne lehet a pakliban, hogy kiugrik az erkélyről. Volt már rá nem is egy példa abban az épületben. De ne legyen így!
2021. dec. 10. 08:04
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Az hogy lehet hogy a mamád, de nem a nagymamád? Tehát az anyukádról van szó?
2021. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Én az unokája vagyok, nekem is megvan a saját magam baja, nemhogy még mamámnak."


"Csak simán mama, nagymamáim már elhunytak."

2021. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Érthetetlen ez a mama, nagymama szöveg. Most akkor neked ő vérszerint kicsoda?
2021. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
77%

Kérdező, rossz olvasni, amiket írsz. Ennyi előítélet, ennyi önteltség és rosszindulat ilyen fiatalon...

Nem ok nélkül mondják, hogy kiveszett az empátia, az együttérzés az emberekből.

Azt a két szelet zsíros kenyeret is sajnálod egy éhező embertől? Vagy attól félsz, hogy kieszi a vagyonából a mamádat?

Elképesztő.

És mivel csak annyit tudsz a szerencsétlen ellen felhozni, hogy beteg, még képes lennél vájkálni a múltjában, hátha találsz valamit, ami igazolja előítéletedet, és jogosan gyűlölhetnéd.

Már bánom, hogy egyáltalán elolvastam a kérdésed...

2021. dec. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!