Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akik félve várják a karácsonyi...

Akik félve várják a karácsonyi családi vacsit, nektek milyen szokott lenni?

Figyelt kérdés
Nekem Apám kezdő alkoholista, Anyám egy grincs, aki világ életében utálta a karácsonyt valami rejtélyes okból, még a karácsony fát is utálja. Minden évben vágyom egy meghitt hangulatú családi karácsonyi kajálásra, de még az életben nem volt ilyen. Akiknek problémás családjuk van, nektem hogy zajlik egy ilyen ünnep?

2021. dec. 22. 16:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Feszengős, de a család nagyjából normális, csak én nem illek bele
2021. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Mintha par evvel ezelott en irtam volna ki ezt a kerdest.

Mindig arra vagytam hogy meghitt karacsonyom legyen.

Akkor fog megvosulni neked is, ha kulonallo eleted lesz sajna

2021. dec. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Elárulom: az anyák általában azért utálják a karácsonyt, mert csak és kizárólag munkát, hajtást, meg idegeskedést jelent. Legalábbis a nőknek.
2021. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez felfogas kerdese, es nem feltetlen van igy.

Nalunk a karacsony azt jelenti hogy a csalad egyutt sut, foz.

Nem csak az anyak dolga elkesziteni a karacsonyi menut.

Ez onmagaban egy meghitt pillanat is LEHET. Jobb kesobb, mint soha elkezdeni.

A kozos mezesklacs sutogetesnel, diszitgetisnel aligha van jobb. De ahany csalad, annyi szokas nyilvan. Ki igy, ki ugy csinalja.

Persze hogy nyug az, ha az anyuka csinal mindent egyedul.

2021. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Diszitgetesnel*
2021. dec. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Én csak a 26-tól rettegek, amit a férjem szüleinél kell tölteni. Nem én vagyok ilyen hisztis, ő sem bírja őket.

Anyós és após nincsenek együtt. Anyósom halálra idegeskedi magát minden karácsonykor, süt-főz, sík ideg, mire megérkezünk, utána megsértődik azon, hogy nem szeretem a rántott halat (18 éve ismer, azóta nem szeretem, de ezen minden évben kiakad), a lisztes-cukros-krémes sütiktől még ég a gyomrom, nem szívesen eszem. Nem lenne ezzel baj, nem zabálni megyek, hanem játszani és beszégetni, de ez nem megy át, mire felállunk az asztaltól, anyós már teljesen kész van.

Miután onnan kiszabadulunk, megyünk apóshoz. Vele eddig sok baj nem volt, mondjuk témánk nincs semmi, úgyhogy őt meglátogatni egyenlő az egy óra feszengéssel, de nem sok vizet zavart. Eddig. Most viszont összeszedett egy anyósom típusú nőt (mindjárt 70 az öreg, de még mindig csajozik), aki két dologra képes: kaját traktálni és a gyereknevelésünket kritizálni. Egy kvázi idegen. Iszonyú idegesítő.

A közös családi 24-e mindig nagyon jó, a saját családommal 25-én sincs baj, de anyósék egy rémálom. És mondom, a férjemnek ugyanez a véleménye.

2021. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%
Ugyanez nálunk is. Majd ha gyerekeim lesznek kialakitok egy olyan ünnepkört amilyet szeretnék.
2021. dec. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Veszekedősen:) Meghitt meg minden de valamiért mindig ordibálni kell
2021. dec. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Én nő vagyok de amióta exemmel szétmentünk, lesz@rom a karácsonyt. Addig is de az annyit ki tudott hozni belőle, jaj a vendégek-szülei, meg a kölykeiről volt szó- pijjogott h miért nem dekoràlom a házat, meg hogy jaj ha ez és ez ekkor és ekkor jön akk bem látja a fánkat és jaj most mi lesz. Nàlunk otthon sosem volt ez a bizbasz túlragozva.
2021. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Én azóta szeretem a karácsonyt, hogy saját családom lett. Azóta viszont nagyon.
2021. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!