Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Egy nagymamától ez normális...

Egy nagymamától ez normális viselkedés?

Figyelt kérdés

Az anyai nagymamámról lenne szó. Pár nappal ezelőtt felhívta anyukámat, és nekiállta mesélni hogy az egyik unokatesóm mit csinált, és kérdezte anyukámat, hogy mi a véleménye róla. (mármint az unokatesómról), de anyukám nem akart belemenni a pletykázásba, ezért azt felelte, hogy neki nincs véleménye. Mamámnál meg elkattant valami vagy nem tudom, de nekiállta csesztetni anyámat, meg sértegette össze vissza, végül anya férje megelégelte, és le is cseszte, hogy hogyan mer vele így beszélni. Viszont rendszeresen van valami családi dráma, amit minden alkalommal a mamám rendez. Mindig mindenről tudni akar, és bármiről tud, azt kibeszéli a barátnőinek, mint valami híradó. Októberben volt egy műtétem, amiről nem akartam hogy tudjon éppen ezért, viszont valahogy megtudta, és miközben műtöttek, aközben is hívogatott, nyilván ezt utólag vettem észre amikor felébredtem, mert nem volt nálam a telefon, és ki is volt kapcsolva. Miközben hazafele mentünk, akkor is 2 percenként hívogatott, hiába nyomtam ki. Nemrég anyukám férje lett piszkálva. Mamámról tudni kell hogy nagyon vallásos, és anyukám férje hiába mondta hogy hisz istenben, a mamám kijelentette hogy az semmi, mert nem ugyanaz a véleménye, mint neki. De olyan megjegyzései is voltak hogy anyáéknak tönkrement a kocsija, mamám meg elkezdte hogy ez azért volt, mert anyukám férje bevonzza a rosszat, meg balszerencsét hoz mindenkire meg minden egyéb. Én nem gyakran vagyok pletyka tárgya, viszont ha igen, akkor nagyon. Tavaly nyáron megalapozatlanul megvádolt azzal, hogy átállítgattam dolgokat a számítógépén, pedig a közelében sem voltam. Fél évig ezt hallgatta anyám.

Ezek mellett a saját gyerekeit sem nagyon kedveli, (3 lánya van) de mindig van egy, akivel valami baja van. Rendszeresen számonkéregeti az összes gyerekén (mindegyik külön él és családja van) hogy mire költi a SAJÁT pénzét, de nem csak azt, az én esetemben például a sulis jegyeimről akar állandóan tudni, hiába lett neki elmondva hogy semmi köze hozzá. Amikor tavaly nyáron nála voltam, akkor apukámról kérdezgetett állandóan, ugyanis apukámba is próbál belekötni állandóan, (itt gondolok arra hogy a nevelését akarja kritizálni) csak sajnos nem jön neki össze, mert apukám jól neveli a gyerekeit.


Még sok-sok dolog van, de egyszerűen senki sem tudja hogy mi a baja neki. Ennyire unatkozik, vagy ennyire rosszindulatú? Miért kell neki mindenbe beleavatkozni, és tudnia mindenről? Már ott tart a dolog hogy a 3 lányából 2 nem beszél már vele, mert ilyeneket csinál. Illetve kb már senki sem veszi fel neki a telefont, természetesen ezen is megsértődik.


Egyébként alapvetően egy nagyon kedves személy, de néha elkattan valami, de olyankor átmegy elviselhetetlenbe. Nálatok is így viselkedik a nagymama?



2022. jan. 1. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ja kb ez volt nalunk is. En utaltam hogy olyan az eletunk mint egy valosàg show.
2022. jan. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon kedves, ugye? Csak utálja a lányait, őt meg mindenki utálja. Tök kedves lehet.
2022. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Nagyanyád narcisztikus. (Most jönnek a munkanélküli pszichiáterek habzó szájjal, hogy rajtuk kívül ne merjen senki diagnosztizálni, ki is tiltanák a pszichológiai szakszavak használatát a netről, ha tudnák.)
2022. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Haha, szinte ugyanez van nálunk is szóról, szóra, ez nem fog változni, csak akkor szabadulsz meg tőle ha minimalizálod a kapcsolattartást, tudom ez nehéz, mert még is csak rokon, valamilyen szinten kötődik hozzá az ember.


Szóval egyáltalán nem normális viselkedés.

2022. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
Kevesebbet kell vele lenned az megoldja.
2022. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

Én csak annyit kívánok, hogy sose legyek egy ilyen kiállhatatlan boszorkány öreg koromra.

A banya nem kedves. Egy mérgező nyomorék.

2022. jan. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!