Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

A nagypapám teljesen kiforgatta a szavaimat, olyanokat is hozzá tett amiket én az életben nem mondtam volna neki. Kiszínezte az egész beszélgetésünket és hiába próbáltam vele beszélni erről, ő megvan róla győződve, hogy de igen én szóról szóra ezt mondtam. Most kitiltott a házból és nem áll velem szóba. A testvéremmel demenciára tippelünk mert már voltak furcsaságai, már 91éves.


Mikor próbáltam vele utoljára beszélni, hiába próbáltam a lelkére hatni, hajthatatlan volt, hogy én egy utolsó szemét vagyok.



2022. jan. 3. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt már szerintem engedd el! Ha demens, úgysem tudod vele megértetni. Sokáig már nem lesztek rosszban.
2022. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne menj be hozzá, ha kitiltott. Fölösleges vitázni vele, ugy se tudod megmagyarázni neki.
2022. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rá. Tudom, hogy rosszul esik neked, de sajnos ez ilyen. Nálunk a 88 éves nagymamám kiválogatta a ruháit miután hozzánk költözött, egy zsákba tette azokat, amik nem kellettek neki, anya megbeszélte vele, hogy oké, elviszi őket a hajléktalan ruhagyűjtőbe (mert nem fér nálunk sehova, és ha nem is kell, akkor minek) - így is tett, most pedig mérges anyára mert szerinte anya minden cuccát kidobta, meg olyanokat mond, hogy anya biztos azt remélte hogy meg fog halni már...
2022. jan. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én anyám is kifordult élete végén magából. Mindenfélével meggyanúsított. Próbáld elfogadni, hogy a viselkedése mögött betegség áll, de tudom, hogy ez érzelmileg nem könnyű.
2022. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell hagyni. Nekem a nagymamám volt demens, Arzheimeres. Világ életemben imádtuk egymást, napi kapcsolatban voltunk, de abban az időszakban olyan dolgokat vágott a fejemhez, hogy sokszor inkább kimentem a teraszra sírni.


Nagyon nem könnyű, de nem tudsz mit tenni. Felesleges leállni vele vitatkozni vagy megmagyarázni a dolgokat, úgysem érti meg.

2022. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!