Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan, aki megszakítot...

Van itt olyan, aki megszakította a kapcsolatot nagymamàjàval, és megbànta?

Figyelt kérdés
Kérlek, írjàtok le, mi történt
2022. jan. 20. 20:10
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Én nem bántam meg. Egy undorító, gonosz vénasszony, rengeteg fájdalmat okozott a családunknak. Kicsi voltam, szerettem volna közeledni hozzá, de éreztem rajta a zsigeri elutasítást, ridegséget. Unokatesóm volt a minden.
2022. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz.
2022. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim elváltak, apám ellenem fordította őket. Apámmal borzasztóan megromlott a kapcsolatunk, de velük sokáig jó volt, viszont hittek apám hazugságainak és egy idő után nagyon romboló viselkedést vettek fel. Szekáltak, manipuláltak, megpróbáltak keresztbe tenni, kibírhatatlan viselkedéssel voltak. Szidták a családom másik felét, hiába kértem, szóltam erélyesen is hogy ne tegyék. Ahova mentem volna nyáriszünetben diákmelózni nem vettek fel, mert bementek és elhordtak mindennek, hazugságokat mondtak rólam a főnöknek. Az igazgató bejelentést tett a gyámügynél és a nyakunkra járkáltak hónapokig, pedig itthon semmi baj nem volt, csupán a kedves nagyszülők nem bírták elviselni hogy nélkülük is teljesen boldog vagyok. Alapvetően viszont tényleg jó volt a kapcsolatunk, így nehéz volt, de 18 éves koromban megmondtam nekik, hogy többet ne keressenek. Volt nagy balhé, műagyvérzés, rendőr minden... S


Nos ez volt 6 éve. Azt nagyon sajnálom hogy ennyire elborultak és nem volt egyáltalán lehetőségem jó kapcsolatot kialakítani velük. Számomra odáig kedves, imádott emberek voltak, akikre felnéztem, viszont tarthatatlanná vált a helyzet, így azt már egyáltalán nem bánom, hogy nem beszélünk. Annyit tudok róluk, utcabeli szóbeszédek alapján hogy nagyapám múlthéten kórházba került koronavírussal

Nyilván nem kívánom a halálát, de valahogy nem tud megérinteni a dolog, és azt hiszem nem rázna meg a halála se.


Szerintem mindenképp próbáld meg megoldani a problémát, bármi is legyen az. Fontos az egyenes, de óvatos kommunikáció, mondd el neki mi bánt őszintén, de ne bántsd meg őt. Végülis nem tudsz csodát tenni, ha semmi se válik be és káros rád nézve ez a kapcsolat engedd el. Nem vagy senkinek a rongybabája

2022. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
99%
Majdnem 10 évig nem voltunk nála és nem is beszéltünk vele, mert miután nagyapánk meghalt kb el üldözött minket és csak az uncsitesók voltak a legjobbak. A saját fiát törbe csalta és mindenféle undorító dologgal gyanúsitotta meg, nagyon ronda dolgokat hazudozott össze az egész családunkról. Pedig ha valami baj volt, vagy segítségre volt szüksége mindig hozzánk fordult. És láss csodát ennyi év után volt pofája úgy tenni mintha semmi se történt volna újra fel venni a kapcsolatot, mert az eddig istenitett unokái le se szárják, mert már nincs haszon belőle. De jobb lett volna ha békén hagy, mert azóta aput állandóan ellenünk hergeli és csak a veszekedés megy a családban. Rettentően manipulatív, irigy egy vén asszony. Nagyapám tuti forog a sírjában
2022. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem nagymama, de nagypapa.


Nagyapám -többek között- kapott a két gyerekétől 30 millió forintot, amire az volt évekkel később a reakciója, hogy a gyerekei hálátlanok, és annak ellenére, hogy rühelli a fideszt, előbb hagy rá bármit, mint a két gyerekére. Nekem meg azt mondta, hogy soha nem is szeretett, mert ő nem köteles szeretni, és én vagyok a hibás, mert nem "igényeltem" őt, mint nagyapát. A történet érdekessége még az, hogy értem annyit sem tett meg, hogy egyszer eljöjjön értem az óvódába, de az új feleségének az unokáját még szarni is kocsival vitte.


Egy gerinctelen patkány, és ez a legszalonképesebb véleményem róla.

2022. jan. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
A halálakor derült ki, hogy sokkal többet kuporgatott össze a vén szipirtyó, mint gondoltuk volna. Ha ezt előre tudom, meg tudtam volna győzni anyámat, hogy viseljük el arra az utolsó pár évre, vagy egymagam jópofiztam volna vele. Így sajnos csak a köteles részt kapta meg anyám, a nagyját pedig a nagynéném örökölte. Tehát igen, megbántam.
2022. jan. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, hogy ennyi rossz tapasztalat van. :(
2022. jan. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántam meg.

A teljes családban mindig ő szította a feszültségeket, veszekedéseket, gerjesztette az irigykedést. Nem sok ember volt, aki elviselte, de én mindig próbáltam jóban lenni vele, mégiscsak a nagyanyám. 9 éve szakítottam meg vele a kapcsolatot, miután balhézott az esküvőmön. Mikor vonultam be a templomba, elkezdett üvölteni apámmal, mert az nem köszöntötte fel őt a születésnapján. Ezek után sértődötten hazament.

Egy héttel később elmentem hozzá, és csak arról tudott beszélni, hogy mindenről az anyám tehet. Aztán elkezdett mártírkodni, hogy hát képzeljem el, neki milyen rossz, mikor kérdezik a barátnői, hogy milyen volt az esküvőmön a torta, ő meg nem tud rá mit mondani, mert nem vittem neki másnap kóstolót. Na kb. ekkor volt elég belőle. Felálltam, hozzávágtam a kinyomtatott fényképeket, amiket neki vittem ajándékba és eljöttem azzal, hogy "Ha legközelebb kérdik, milyen volt a kaja, mondd meg nekik, hogy túl gőgös voltál ahhoz, hogy megkóstold!"

Egy pillanatig se bánom, hogy nem része az életemnek az a kígyó.

2022. jan. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Rengeteg fájdalmat okozott anyámnak, a családunknak. Mindig különbségett tett a gyerekei és az unokái között is..

Hatalmas elégedettséggel tölt el, úgy halt meg, hogy nem ismerhette meg a gyerekeimet.

2022. jan. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem bántam meg, sőt, a temetésén a mai napig nevetünk néha. Na nem azon hogy meghalt, az nem érdekelt senkit se pozitív, se negatív irányban, hanem hogy az urnája névtáblájára a sírköves az XYné szül. Z Gizella nevet gravírozta. Csak éppen Ágnesnek hívták... Amikor megjöttünk és megláttuk, a könnyek egyből megvoltak, de nagyon durván kellett küzdeni, hogy a nevetés bent maradjon, a temetőnél kínosabb helyen nem lehet röhögőgörcsöt kapni.

A baki oka egyébként az volt, hogy Gizella volt a második neve, de ezt anyukámon kívül mi nem tudtuk, és a félkegyelmű sírköves valamit benézett a papírokon. Azóta ha a tesóimmal felidézünk valami régi gyerekkori sztorit ami nála/vele történt, konzekvensen Gizi mamának hívjuk és 5 év után is szakadunk ezen a fantasztikus poénon

2022. jan. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!