Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nagyim (80) folyamatosan kotekszik anyukammal. Olyanokat mond neki ami nagyon serto.Regen nem volt ilyen. Anyukám otthon van vele ápolásin.

Nagyim covidos volt tavaly. KB. anya hozta vissza az életbe. Etetni kellett mert annyira gyenge volt, és pelenkazni is.

Mostanában annyira elfajultak a dolgok, hogy anya mindennap attól fél hogy aznap vajon mit fog kapni tőle.

Sűrűn felmegy anyukám vernyomasa és rosszul lesz. Féltem őt. Én sajnos messze vagyok tole.

Van valami ötletetek? Miket tanacsolnatok anyukámnak? Ki fog készülni nagyi miatt.



2022. márc. 12. 08:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

A nagyinak feltehetöen kezdödö demenciája van, professzionális ellátásra, ápolásra lenne szüksége, nem anyukádra, aki nem szakember, meg eleve nem bírja senki a napi 24 órát ilyen betegekkel, még a hivatásos ápolók is váltják egymást.

Másrészt anyukádnak is el kellene menni orvoshoz és kivizsgáltatni magát, mert nem feltétlenül csak a nagyi miatt vannak problémáim.


Tanácsok:

1 nagyihoz ápolót fogadni, vagy megfelelö otthonba tenni

2. anyukádnak kivizsgáltatni magát

3. neked meg - ha lehetséges - valamennyire tehermentesíteni anyukádat.

2022. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lenne tehermentesitenem ot, ezt szeretném én is. De messze vagyok és én is dolgozom.

Szed anyukám gyógyszereket, szívre, vernyomasra. Amikor ideges nagyi miatt akkor vannak javarészt problémák.

2022. márc. 12. 08:21
 3/17 A kérdező kommentje:
Az ápoló pedig csak napi 1-2 órát lenne ott.
2022. márc. 12. 08:27
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Idősotthon?
2022. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú a varolista :(
2022. márc. 12. 08:35
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Napi legalább 10, de inkább 24 órára kellene gondozó(ka)t felfogadni, és bejelenteni megfelelö otthonba. A várólista késöbb sem lesz rövidebb, másként meg nem fogja tudni senki ellátni a nagyit. Ha fenn van a listán,idövel bekerül.
2022. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
Van fizetös idösotthon is.
2022. márc. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hanyagolja az anyukád. Minek foglalkozik vele?
2022. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem demens nagyim, de ugyanez a szitu volt. Covid után egyedül maradt. Ő túlélte, a lánya -anyukám- meghalt.


Ezután semmi sem volt jó. A sírkő túl drága, a virág szára túl rövid. A kaja szar.. Sorolhatnám. Egyszer amikor sorolta sérelmet, szidott otthagytam. Közben mondtam, hogy ha így beszél velem többet nem lát. Azóta kb. fél éve egy rossz szava sincsen. Járok hozzá, de ápolásra nem szorul.


Ha valóban demens a nagyi, ez nem használ. Azt meg kell értenie anyukádnak, hogy el kell engednie a füle mellett a szidalmakat. A demencia agresszió al jár együtt. Azt sem tudja mit beszél a demens

2022. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igazabol az a nagyi baja hogy állítás szerint anya nem foglalkozik vele. Ami nem igaz. Főz, mos takarít, reggel be viszi a kávét neki, ételt szed neki. Bármi van rögtön szól az orvosnál. KB feladta a saját életét anya. Nagyi elvarna szerintem hogy egész nap bent üljön anya vele a szobájába és beszélgessenek. De semmi én ideje nincs anyukámnak.

Tanácstalan vagyok. Nem tudom mit mondhatnek anyának. Annyi mindent mondtam már. Azért fordultam ide hátha.

2022. márc. 12. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!