Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális, hogy nem szeretem a...

Normális, hogy nem szeretem a nagymamámat?

Figyelt kérdés

Anyukám anyukájáról van szó. Szóval elég rossz viszonyunk van már régóta, de mióta ez a covid van csak rosszabb. Már kiskorom óta velünk lakik és mindig is irányítani akart, csak ezt én nem engedtem neki. A másik részét a családomnak mindennek elhordta és szidta őket, állandó veszekedések voltak nálunk emiatt, miatta.

Mostanság nincs olyan nap, hogy ne kötne belém vagy ne provokálna. Ha nem szólok hozzá akkor az a baja, ha meg szólok akkor egyből az jön hogy milyen nagy pofám van meg milyen bunkó vagyok. Azt is észrevettem hogy édesanyámat is próbálja egyre jobban ellenem fordítani. Mindig máshogy adja elő a történteket, mint ahogyan valójában történt. Segítek itthon mindenbe, amibe kell ( főzök, mosok, takarítok) és szerinte én nem csinálok itthon semmit… ha neki szar kedve van, akkor mindenkinek legyen szar kedve miatta…teljesen kikészített már idegileg, és költözni nem mostanába fogok tudni…mit csináljak?

21/L



2022. márc. 31. 18:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen előzménnyel nem csoda.


Hal istennek a rokonainkat sem kötelező szeretni, emiatt ne legyen bűntudatod.

2022. márc. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Meg kell tanulnod meghúzni a határaidat. Nagyit helyre rakni, (max. "nagy a pofád", na és?), ha látja, hogy nem megy ez így tovább, talán leáll. (Ez utóbbi nem biztos, de egy próbát megér)
2022. márc. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
#3: a visszapofazás még semmilyen problémát nem oldott meg. Cigóknal, profiknál megy ez a stílus
2022. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
#3, nem azt mondtam, ő pofázzon vissza - értő olvasás..? -, hanem a nagymamának a "nagy a pofád" (lásd kérdésfeltevés) pampogását kell ignorálni.
2022. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Ki kell vizsgáltatni a háziorvossal, feltehetően valami időskori pszichés problémája van meszesedésből kifolyólag.
2022. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

#5

Értettem mit írtál. De a "na és" válasz flegmán odaböfögve indíntója lesz egy jó kis mónika show fílingnek. Erre írtam.

2022. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem az egyik nagymamámat, van ilyen.
2022. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Így nem csoda hogy nem kedveled, meg lehet érteni.
2022. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves #1-es! Sajnos nagyon nagy bűntudatom van emiatt, hogy ilyan a kapcsolatom vele, és szerintem ehhez ő is hozzá járul mivel látni rajta a világ fájdalmát és érezteti hogy ez miattam van…és én is nagyon sokat sírtam már és sírok is miatta…lelkileg nagyon megterhelő ez számomra.
2022. ápr. 1. 22:18
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Költöztek el. Akkor nem kell nezned
2022. ápr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!