Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők, őszintén, tudnátok...

Nagyszülők, őszintén, tudnátok ugyanúgy szeretni az örökbefogadott, láthatóan cigány származású unokàt, mint a vérszerintit?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 25. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2022. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 A kérdező kommentje:
Én minden véleményt hasznosként fogok megjelölni, mert engem az emberek véleménye érdekel!
2022. ápr. 25. 08:36
 3/90 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg nem. De az is lehet, hogy egy idő után igen. Ez egy olyan kérdés, amire igazából nem lehet 100%-osan tudni a válszt csak azután, hogy megtörtént.
2022. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 A kérdező kommentje:
Főleg olyna helyzetre vonatkozik a kérdés, amikor a nagyszülőnek a másik gyereke részéről már van vérszerinti unoka.
2022. ápr. 25. 08:40
 5/90 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem igen, az a gyerek tiszta lappal indul az eletben.
2022. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ. egy gyereknek nem a bőrszínét szeretem, meg nem a génjei miatt kötődök hozzá, hanem azért amilyen személyiség, ahogy viselkedik. A fiam felőli unokámat egyáltalán nem szeretem , mert elkapatták: egy nagyszájú, szemtelen, követelőző gyerek, pedig még csak kilenc éves. Ha a cigány gyerek kedves, udvarias és szerény lenne, biztos ellenék vele. Ha nagyszájú, trágár, kötözködős, meg az se érdekelne hogy a saját unokám: akkor is utálnám.
2022. ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
76%
#6: egy újszülötthöz márpedig a gének miatt kötődsz. Hiszen se nem udvarias, se nem kedves, sőt lehet hogy kb folyamatosan sír. Mégis kötődsz hozzá, mert a vér szerinti unokád.
2022. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
48%
Tévedés. Nem, az újszülött egyszerűen tiszta lappal indul, nem kötődök hozzá. Egy pár hónapos gyerek személyisége meg már megmutatkozik, és azért szeretem vagy nem szeretem (gondolom most nekem lesz ugorva, mert ezt le merem írni). A saját gyermeknél meg erre a "kötődésre" rásegítenek a hormonok, ez az igazság. Bocs ha valami szentimentális baromságot vártál a tények helyett.
2022. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
74%
Nem
2022. ápr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 anonim ***** válasza:
52%

#8 rengeteg nagyszülő szereti az unokáját az első perctől fogva.

Az, hogy nem szeretsz egy pár hónapos gyereket a természete miatt meg kb érzelmi analfabétizmus. Egy 3 hónapos csecsemő lehet nyugodt, nyugtalan, jó alvó, rossz alvó, sírós, könnyen kezelhető vagy letehetetlen, de egyik sem függ össze a kötődéssel.

2022. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!