Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülők látogatása,mindig?

Nagyszülők látogatása,mindig?

Figyelt kérdés

1hónapos múlt a kisbabám. Mielött megszültem,az volt a kérésem hogy az első 2 hétben senki ne zavarjon minket. Természetesen nem sikerült betartani,anyukám már aznap jött.(ő pár utcával lakik messzebb)

Párom szülei 30km-rel vannak messzebb. Hozzájuk is már mentünk mikor 2hetes volt a pici. Anyukám minden nap jön,mondván úgyis erre lakik. Másik nagyszülőkhöz minden héten megyünk. Úgy érzem nincs életünk,3an nem csinálunk semmit. Elegem van ,már 1hónap után. Biztos a hormonok miatt is.. lehet túlreagálom. Szerintetek?



2022. máj. 5. 07:59
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem reagálod túl. Érthető, hogy szeretnék látni az unokájukat, de attól még ti most váltatok szülővé, szükségetek van a hármasban megélt időre. Próbáld a nagyszülők határait még most meghúzni, mert később még nehezebb lesz.
2022. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van, attól, hogy lett egy gyereked, nem kell, hogy átjáróház legyen az életed.

Elöször is anyukádat sem kell mindig beengedni, hiába jár éppen arra. Vagy nem nyitsz ajtót, vagy megmondod neki, hogy most nem érsz rá. Az, hoyg megsértödik, mellékes, egy idö után megszokja.

Ami meg anyósodékat illeti, a pároddal beszéld meg, ogy havonta egyszer mentek, esetleg havonta egysezr ök jönnek, de a többi a szük családé - te, a párod meg a pici.

2022. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, nehogy már ti menjetek. Ha a másik szülők látni akarják a gyereket, ők menjenek hozzátok.

Másrészt: anyádnak csak te mondhatod meg, hogy mit ne csináljon. A párod nem szólhat be neki, de te igazán sarkadra állhatnál és megmondhatnád, hogy ne menjen naponta.

2022. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező! Felnőtt vagy, tégy úgy is mint egy felnőtt!


Állj a sarkadra, és _te_ szabd meg a szabályokat. Ahogy neked jó!


Ne akarj megfelelni a szülők elvárásainak...

Konkrétan meg kell nekik mondani, hogy egyrészt jelezzék telefonon (előre, ne öt perccel előtte), hogy mikor jönNÉNek, másrészt pedig megszabhatsz bizonyos napot (vagy egy délutánt), hogy akkor nem csinálsz más programot, és akkor szívsen látod őket.


Menni sem kell minden hétvégén.


a párod is legyen FELNŐTT családfő! És szabályozza be a saját szüleit.

2022. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Nem reagálod túl. Tök jó hogy a nagyit érdekli a gyerek, de attól nem kell napi szinten a nyakadra járnia. Sem neked heti szinten a másik nagyihoz: ugyanis így, mivel zéró időtök van egymásra a pároddal, borítékolhatod hogy gallyra megy a kapcsolatotok. Az egymásra szánt idő nélkül csak a nyűg marad, amit senki se tűr hosszútávon.
2022. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
87%
Felesleges rángatni azt a babát minden héten. Anyád biztos csak segíteni akar, adj neki feladatot. Pl. vigye el sétálni a babát, amíg alszol egyet. Jön, te meg felkiáltasz, hogy de jó, hogy jössz, elvinnéd a babát levegőzni? Kaját hoztál? 😃 Hamar leszokik az oda mászkálásról vagy valóban nagy segítség lesz, az idő elődönti.
2022. máj. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy meg kérdező, ha visszamész dolgozni, akkor is ez lesz? Hogy heti szintem menni kell a nagyihoz? Szép is volna.. hétközben meló, hétvégén nagyi, pihenés meg soha.
2022. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
Annyira jól esik hogy ezt írtátok hogy szerintetek is sok. Persze nagyon jó hogy a nagyszülők ennyire szeretik de sosem vagyunk 3an. Csak mikor a férjem haza ér melóból 4kor.. van kemény napi 4óra hosszánk mert 8kor már fürdetés utánna a pici alszik is. Igazatok van,muszáj a sarkamra állni és még most megállítani ezt az egészet. Eddig azt hittem a hormonok miatt ez a véleményem. Érzem hogy a férjemmel sem olyan már a viszony..
2022. máj. 5. 08:59
 9/47 anonim ***** válasza:
8%
Én alapból nem értem, hogyha olyan sz*r, rideg a viszonyotok a szüleitekkel, hogy két hétig még az unokát sem engedtétek volna megnézni fél órára a nagyszülőknek, akkor minek tartjátok egyáltalán a kapcsolatot?
2022. máj. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nem sz.r a kapcsolat,nem tudom ez honnan jött😀 szerintem ha megszületik egy gyerek..főleg ha az első ,alap hogy néhány hétig nem jön SENKI. Össze kell szokni,a nőnek felépülni,pihenni.
2022. máj. 5. 09:13
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!