Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mamát ezzel nagyon megsértette...

Mamát ezzel nagyon megsértettem? Tényleg ilyet nem illik?

Figyelt kérdés

Nagypapám egy hónapja hunyt el és tegnap kivittem a sírvázába egy halványrózaszinű rózsás csokrot,amit a kertemből szedtem.

Nagyim ma reggel jött át hozzánk panaszkodva hogy valaki meggyalázta a papa sírját rózsaszin virággal mikor kint vannak még a fehér koszorúk és miért nem fehér virágot rakott az a valaki a vázába.

Mikor mondtam hogy az a valaki én voltam ezen megsértődött és hazament. Hogy tegyem jóvá?


2022. máj. 14. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Sehogy, gondoltál a nagypapádra. Ez a fontos. Te így gázolod. Azt is meg fogja mondani meddig kell feketébe járni?
2022. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

"Hogy tegyem jóvá?"

Szöges ostorral verj le magadon százat a sír előtt térdelve.

Nyilván sehogy, mivel nincs mit jóvá tenni. Ha mamikának van kapacitása gyűlölködni akkor had szóljon, papa nélküli hátralévő élete minőségi lesz:(

Papád pedig mosolyogva nézte odaföntről ahogy szedted neki a virágot és kivitted a vázájába.

2022. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
Nem csináltál semmi rosszat.
2022. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Az én nagymamámnak is van valami szabályzata a sírra tehető virágokról, és kiakadt hogy a temetkezési vállalkozó pirosat tett nagyapám koszorújára, mert olyat nem illik. Gondolom régebben ebben szigorúbb íratlan szabályok voltak. Ahogy régen például az sem volt mindegy, ki hová áll egy temetés alatt, ma meg már csak annyi a lényeg, hogy a jöttment ismerősök ne szorítsák már ki a közeli szűk családot a sír mellől. Mostmár a virágok színe sem lényeg. Szerintem a mamád majd megnyugszik, és belátja hogy nem akartál ezzel semmi rosszat. Hiszen kinek árt a rózsaszín?
2022. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

Neki még fontosak a hagyományok, szabályok. Ő abban nőtt fel, hogy a temetésre/sírra ilyen meg olyan virágot szabad vinni, más milyet meg nem. Megváltozni nem fog, mert idős. Kérdezd meg, hogy legközelebb mit vigyél.

Neked is lesznek olyan dolgaid, amit furcsállni fog az unokád.

2022. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Hagyománykövető kis falusi közösségben élek, de ilyet még nem pipáltam, pedig nem vagyok mai csirke. Visz bárki bármikor a temetőbe minden félét, ami a kertjében épp nyílik.

Úgy látszik, ez is területfüggő.

2022. máj. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Hm, fura. Életemben nem hallottam még arról, hogy sírra csak fehér virágot lehet vinni. Sajnos én is már csak a temetőben látogathatom a szüleimet, de mindig színes virágot viszek. Az egyikük a sárga rózsát szerette, a másik a tarka kardvirágokat. Ha tehetem, ilyet viszek a sírjukra.

Te sem tettél semmi rosszat, gondoltál a nagypapádra és szeretettel vittél neki egy csokrot, amit magad szedtél... szerintem ez szép dolog.

2022. máj. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Az egyik rokonomnak volt az a mániája, hogy sárga rózsát nem szabad vinni, mert az az irigység színe. De ez nem hagyomány, hanem az ő magán-hisztije. Apám kedvence volt a sárga rózsa, úgyhogy pont letojom mit puffog a kedves rokon... hagy vigyem már a kedvenc virágát neki.
2022. máj. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Csak kötözködik nagyanyád. Gondolom, mindig ilyen természetű volt.
2022. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem tettél semmi rosszat.
2022. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!