Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy betegítheti meg az...

Hogy betegítheti meg az unokát a felelötlen nagymama?

Figyelt kérdés

Születésnapja volt 2 hete hétvégén. 300 km-re lakunk tölük, meg voltunk hívva. A gyerekünk 2 éves. Péntektöl vasárnap estig voltunk ott. Az anyósom köhögött, nem festett jól. Végig azt mondta, hogy allergiás, semmi baja amúgy. Vasárnap este hányt a gyerek, a feleségem is. Belázasodtak, köhögtek. Keddre én is. A gyerek olyan rosszul volt, minden kijött belöle, hogy kórházba kellett vinni. Szerencsére infúzióval rendbe jött, kapott gyógyszereket is. Mi is. Bár én még rosszul vagyok, de az mindegy is! Koronavírus sajnos! Amikor mondtuk hogy kórházba került a gyerek, az anyósom bevallotta, hogy már csütörtök reggel lázas volt és a közvetlen munkatársa korona pozitívan dolgozott. Pénteken pozitív tesztet csinált ö is. Ennek ellenére nem szólt nekünk. Azzal védekezett, hogy de születésnap volt, meg volt rendelve a torta, már úgyis menni készültünk, ezt már nem lehetett lemondani. Meg amúgy is úgy szerette volna hogy menjünk és inkább füllentett. Meg szerinte már ez nem is koronavírus, mert nem is hallani erröl, maszk sincs. Ö azt hitte már nátha lett belöle. Hát jó, hogy nem megölt minket a vírussal! Hogy lehet ilyen felelötlen valaki? Mutatja a feleségem, hogy a facebookra már teszik ki, hogy ök a másik gyerekükkel és unokájukkal már buliznak, medencéznek. Mintha mi sem történt volna, hiszen ök meggyógyultak, megy tovább az élet. Én meg még mindig dögrováson vagyok miattuk! Most mondtam azt, hogy többet oda nem megyünk. Szerintük nem ök tehetnek a vírusokról és minden az én hibám, miért nem erösítettük meg az immunrendszerünket? Mert a másik unokája szed rá tablettát és nem is kapta el. Ez mind oké, biztos van csodatabletta, de ha lázas beteg vagyok, pozitív teszttel, akkor nem szólok a lányomnak hogy ne hozza ide az unokát, nehogy baj legyen?

Egyébként 3 másik családtag, vendég is beteg lett. Mindenki haragszik rá aki elkapta!


2022. máj. 15. 12:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Vannak idióták
2022. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

“ Meg amúgy is úgy szerette volna hogy menjünk és inkább füllentett. ”


Akkor reméljük kiunokázta magát, mert egy darabig ezzel elintézte, hogy nem mentek.

Jó felelőtlen, nem mondom hogy rettegve bezárkózva kell élni, de azért ha valaki tudja hogy pozitív és rosszul is van, ezt nem kéne. Én jódarabig biztos ignorálnám.

2022. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Anyósod egy önző pöcs. Én a helyedben elkerülném vagy 2-3 évig. Ha kérdezi miért, "múltkor is tök beteg volt mindenki" indoklással lekoptatni.


(Az immunerősítés pedig egy mítosz. Nincsenek ilyen csodatabletták.)

2022. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Hülye vénasszony! És akkor mi van ha megvolt a torta?? Én a barátaimhoz mentem volna húsvétra, nagypénteken megcsináltam a sárga túrót, szombaton én is belázasodtam, covidos voltam én is. Eszembe nem jutott volna elmenni hozzájuk hogy megfertőzzem őket. Lemondtam a bulit, és feküdtem itthon egy hétig. Amúgy én is vitaminozok, meg három oltásom van mégis elkaptam, mit hisz ez? Ne menjetek oda többet, én soha többet nem akarnám látni a banyát.
2022. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

X nappal később találkozik a másik unokával, persze hogy ő már nem kapja el... Nagyon fárasztóan buták, ráadásul felelőtlenek is.

Én sem lennék a továbbiakban kíváncsi rájuk, a hyereket s engedném hozzájuk.

Feleséged mit reagált erre? Az ő szülei, neki kellene őket rendezni.

2022. máj. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
25%
5-7 nap a lappangási idő...
2022. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
97%
Két három évig nem mentek. Azt mondod most erősíted az immunrendszered.
2022. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem két-három évig. Soha többet nem mennék. És őt se hívnám. Nem rajta múlt, hogy valaki épp nem halt bele.
2022. máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
le lett pontozva az egyetlen aki igazat mondott. Ebből is látszik hogy szokás szerint csak a fröcsögés volta kérdés célja.. Hülye kamusztori, de legalább gyűlölködött egy sort aki akart.
2022. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Hát, melléfogtál, 9-es: "Az omikron variáns lappangási ideje lerövidült a többi variánshoz képest, 2-3 nap alatt is kijöhetnek a tünetek, ha fertőzött személlyel érintkezik az ember és elkapja a vírust. Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési hivatal friss irányelvei szerint a koronavírus már a tünetek megjelenése előtt 1-2 napban és azt követően 2-3 nap időszakában a leginkább fertőzőképes. A legtöbb beteg esetében a lappangási idő 3-5 nap volt az eddigi tapasztalatok alapján. Az omikron variánsra már inkább a 3 nap jellemző." Forrás Pénzcentrum.hu/egészség Január 25.
2022. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!