Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Igazából ennek mi lenne a...

Igazából ennek mi lenne a normális menete? Csak az unokának kell/kellene folyton keresni a nagyszülőket, pl telefon, személyesen, vagy azért a mama is kereshetné az unokát ?

Figyelt kérdés
Facebookon teljesen jól boldogult mama, telefonált is, ő maga hívta akit akart, de rám meg 99%ban csak panaszkodott, én nem keresem meg ritkán keresem... ő meg évekig egyáltalán nem, így ha én nem kerestem, akkor nem volt semmi.
2022. máj. 25. 21:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez családonként más. De alapvetően gyakran nagyobbreszt a fiataloktól várják a kapcsolatfelvételt.
2022. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Az jogos felvetés, hogy ő is felhívhatna telefonon legalább 1-1 alkalommal? Ugyanis testvérét,lányát, barátnőt is tud, ennyi erővel az unokát is tudná.
2022. máj. 25. 22:13
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Nálam is ez volt....nekem kellett volna keresni, csak már késő. Szerintem a fiatalabb keresse az idősebbet.
2022. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az valahol jogos, hogy a fiatalabb keresse többet, de szerintem időnként ő is tehette volna. Nem azt vártam volna, hogy utazgasson meg ilyesmik, de ha másokkal annyit bírt telefonálni, engem ugyan annyi lett volna felhívni mint mondjuk a Bori nénit. Pláne, amikor helyette felhívta anyám és neki meg panaszkodott is, hogy rég beszéltünk. 🙁
2022. máj. 25. 23:10
 5/31 anonim ***** válasza:
36%
Mert Bori néni a kortársa, te meg az unokája. Szerintem neked kell keresni, de ez a szubjektív véleményem. Szerintem ez a természet rendje, ne a mama hívogassa az unokát, hanem fordítva.
2022. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%
Sokan le fognak pontozni, de azért leírom, mit gondolok erről. A kapcsolattartásnak van egy bizonyos "ára": elég szerencsétlenül hangzik, de arra gondolok itt, hogy pl. időt kell szakítani a programokra, utazni kell adott esetben, észben kell tartani, hogy keressük a másikat stb. Ezt az "árat" kell méltányosan elosztani a felek között. Nyilvánvaló, hogy ha pl. fizikailag utazni kell, akkor a fiatalnak illik jobban odatenni magát, mert egy idősnek megfogyatkozott már a testi állóképessége, de sokszor az anyagi erőforrásai is. Ha viszont arról van szó, hogy felvegyük a telefont, azt az idős pontosan úgy megteheti, mint a fiatal (pl. Skype-on vagy hasonló úton-módon ingyenesen is lehet beszélni, szóval az anyagiak itt nem játszanak). Ha az az elvárás, hogy a fiatal ebben a tekintetben is kizárólagosan felelős a kapcsolattartásért, az annak a megnyilvánulása, hogy alá-fölé rendeltnek tartják a viszont. Pontosan ezen a ponton nem értek egyet: két felnőtt ember kapcsolata alapesetben mellérendelő. Kivételek persze vannak, pl. főnök-beosztott vagy professzor-hallgató esetében, de nem családon belül. Nehezen tudok elképzelni egy olyan szeretetkapcsolatot, ahol az egyik fél a másik fölé helyezi magát. A tisztelet és a szeretet legyen kölcsönös.
2022. máj. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
5ös, azzal nem is lett volna baj, ha mondjuk 10ből 8x csak én keresem, de az, hogy 1 kezemen megszámolom életem során, hányszor hívott, vagy írt rám facen, viszont vissza hallva durván elvárta volna, csak elfelejtett velem beszélni róla. 6osnak igaza lehet.
2022. máj. 25. 23:43
 8/31 A kérdező kommentje:
5, mondhatom bátyám is példának, vele kilcsonis volt, hogy hívták egymást, ő sem a korosztálya viszont...
2022. máj. 25. 23:45
 9/31 A kérdező kommentje:
Kölcsönös *
2022. máj. 25. 23:46
 10/31 anonim ***** válasza:
0%
Na, megkaptad a választ. Hatosnak igaza van. Lenyugodtál? Felesleges ide írni bármit. Na hy.
2022. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!