Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Bűntudatot akar nekem okozni...

Bűntudatot akar nekem okozni vagy tényleg én vagyok a hiba?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt meghalt nagypapám, nagyim egyedül maradt. Én akkor fejeztem be a középiskolát, és mivel 1 évig nem találtam munkát, majdnem minden egyes nap a nagyimnál voltam. Segítettem neki mindenben. Főzni, sütni, takarítani, az állatait gondozni, a kertjét és a fáit művelni, és a társaságot is én jelentettem neki, hogy ne érezze magát nagyon egyedül, és gyorsabban túltegye magát a gyászon. Viszont tavaly munkát találtam. A munka mellett pedig elkezdtem újra szociális életet élni, amire azelőtt nem nagyon volt pénzem, illetve időm nagyim mellett. Tehát úgy néz ki már egy hetem, hogy hétköznap meló, szombatonként a barátaimmal vagyok, bulikba járok, vagy eljárok velük kirándulni, néha randizni, mert szeretek ismerkedni is, akár párkapcsolat szempontjából, akár csak abból, hogy új barátokat szerezzek. Mindeközben csatlakoztam is egy sportklubhoz, amit nagyon imádok. Vasárnaponként járok oda, és általában reggeltől-délig vagyok ott, déltől 2-3 óráig meg nagyimnál. Utána szeretek hazamenni, hogy még a hétfő megkezdése előtt pihenhessek otthon vagy foglalkozhassak valamelyik hobbimmal.

Nagyimnak eddig sem tetszett, hogy az új életem, munkám, barátaim, a sportolás ,,elveszik tőle az időt", de ma különösen kibukott. Telefonáltam vele, és kérdezte vasárnap megyek-e a klubbomhoz. Mondtam, hogy igen, és erre dühösen rámförmedt, hogy megint? És annyira felidegesítette magát, hogy már majdnem sírva beszélt a telefonba, hogy nekem folyton csak dolgom van, de nem járok már hozzá segíteni.


Szeretném leszögezni, hogy nagyim dolga meg lett könnyítve egy csomó mindennel. A szüleim fogadtak neki embereket akik megcsinálják neki azokat a munkákat amiket ő már nem tud vagy nem akar.

A másik, hogy mindig hívom magammal mindenhova. Mondom neki, hogy elmegyek vele ide vagy oda. Akár csak egy szimpla sétára (ugyanis nagyim kora ellenére nagyon fitt szerencsére), de mindig visszautasít, azt mondja ő nem szeret eljárni otthonról.

Így hogy én nem vagyok minden nap ott vele, nagyimhoz is járnak a barátnői, a rokonok, és néha ő is kimegy az ő barátnőihez (szomszédok), szóval társasága is van a hétköznapokban is.


De most nagyon bűntudatot keltett bennem, és nem tudom eldönteni, hogy most én vagyok a gonosz vagy tényleg elhanyagolom őt?



2022. máj. 27. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Azzal, hogy hetente meglátogatod őt, azt hiszem, még mindig bőven az országos átlag felett vagy. Jó hallani, hogy van munkád van társaságod, tehát ÉLSZ!
2022. máj. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Azt azért vedd figyelembe, hogy a heti 5-6 napból heti 1 lett.

Ez elég nagy változás az ember életében, főleg idős korban, amikor amúgy is nehezen megy a változásokhoz való alkalmazkodás. Meg hát, ahogy a leírásból is látszik, kicsit rigolyás az öreg hölgy.

2022. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nagyinak ideje felfogni, hogy nem körülötte forog a világ, és te sem azért vagy a világon, hogy őt szórakoztasd. Elég szemét dolog tőle ez a manipuláció. Éld a saját életed, ne törődj vele!
2022. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
99%
Nem semmi, hogy dühös rád a nagyid amiért boldog, aktív életed van, mert nem körülötte forog. Ez elég szomorú, hogy így látja a dolgokat.
2022. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Az öregeknek már kevés az energiájuk, nem jut másokra is, csak saját magukra. Az én önzetlen felmenőm is ilyenné vált 80 éves korára.
2022. máj. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Hiányzol neki. A kb nonstop együttlét után neki kevés az a vasarnaponkenti pár óra. Szeretné, ha olyan lenne a kapcsolatotok, mint amilyen volt. Idő kell neki feldolgozni azt, hogy a helyzet megvaltozott, hiszen nem volt átmenet. Adj neki időt, legyél megerto. Az idős emberek nehezen qlkalmqzkodnak.
2022. máj. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Elkényeztetted.
2022. máj. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon szép dolog volt tőled, hogy így odafigyeltél a nagymamádra a papa halála után, és a mostani heti egy alkalommal is jóval az átlag felett vagy. Fiatal vagy, az a dolgod, hogy élj: legyen társaságod, sportolj, dolgozz, szórakozz. A világon semmi baj nincsen veled.

Néhány idős bizonyos tekintetben újra olyan lesz, mint a gyerekek. Egy éhes két éves is ordítani fog, és nem érdekli, hogy a szülei mondjuk éppen a defektes kereket cserélik a kocsin, hogy haza tudjanak menni vacsorát főzni. Csak a saját diszkomfortját látja, azon túl már semmit.

A nagymamádnak most az tölti ki a tudatát, hogy eddig majdnem minden nap nála voltál, most meg csak heti egyszer. Alapvetően önző dolog, de könnyen lehet, hogy nem "valódi önzésből" csinálja (valódi önzés alatt azt értem, amikor az illető látja, hogy a másiknak rossz, amit csinál, de úgy dönt, hogy ezt nem veszi figyelembe). Lehetséges, hogy el se jut idáig, csak a saját hiányérzetét érzékeli, mások szempontjait már nem.

Ne engedj a zsarolásnak, éld a saját életedet, és látogasd olyan gyakran, ahogy belefér. Meg fogja szokni az új felállást is, csak időbe fog kerülni.

2022. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az előzővel. Kedves, egykor aktív, okos, magabiztos rokonom süllyedt erre a szintre, pedig csak hatvanöt éves. Ha enni akar rögtön kell, ha pisilni akar, ugorjon fel a másik a vécéről mert ő rögtön akarja, ha megyünk valahova, eszébe se jut otthon enni-inni, ellenben fél óra múlva nyafog az indulás után hogy ő éhes, szomjas, pisilni kell. Nem demens, mégis egy hisztis óvodás szintjén van abban hogy csak azt látja ő mit akar, de azt rögtön.
2022. máj. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Mért nem tudsz önmagadban, külső megítélés nélkül dönteni arról, hogy helyesen cselekszel-e? Felnőtt vagy! Legyél a szuverén döntéshozásra képes!
2022. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!