Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Gyerek veszélyeztetésének...

Gyerek veszélyeztetésének számít-e, ha a demens apám ezt mondja a gyerekem előtt?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre több irracionális dolgot tesz és mond, a mai: hogy én megcsaltam a férjemet. Ezt a gyerek is hallotta. Fel lehet jelenteni? kinek szóljak?

2022. aug. 9. 16:52
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
99%
Demens ember nem beszámítható, nem vonható felelősségre. A te dolgod vigyázni, hogy a gyereked ne hallja, vagy beszélni a gyerekkel, hogy „nagyapa beteg, néha olyasmit mond, ami nem igaz”.
2022. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Feljelentenél egy demens embert? Talán magyarázd meg a gyereknek, hogy a nagyapja beteg, és emiatt nem mindig mond igazat.
2022. aug. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%

Öö te vigyàzol a beteg apukàdra és te nem tudod mi az a demencia de feljelentenéd mert a gyereked elött mondott egy mondatot amit nyilvàn ha màr nagyobb a gyereked tudja hogy a papa beteg es nem gondolta komolyan amit mondott. Kovetkezo pillanatban mar nem us fog a papa emlékezni rà.


Amugy nekem csak egy kérdésem van. Apukàd fiatal korodban milyen volt? Jó apa volt? Tudod ilyenek hogy türte a gyerekkori hisztikorszakot ami minden 3 és 4 év kòrüli gyereknél természetes? És a hisztin kivül olyat is mond a gyerek ami sértödésre is adhatna okot? Ha a vàlaszod az hogy jó apa volt és megtett értetek mindent akkor tud be ezt hasonlóan. De csak jó tanàcs. Tiszta tudattal nyilvàn apukàd nagyon bànnà a dolgot. Nehéz dolog a demencia nem csak az elszenvedöjének de nem tehet apukàd arról hogy demenciàban szenved.

2022. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
nyilván ezt már megtettem, de ki tudja, milyen traumát okoz ez most a gyereknek.... önmagában nehéz neki, hogy ilyen a nagyapja
2022. aug. 9. 17:04
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Édes istenem, tényleg itt tartunk?! Képes lennél feljelenteni a saját demens édesapád?


Könyörgöm, ő beteg, nem érzékeli a valóságot, tévképzetei vannak. Nem gonosz, egyszerűen számára az a valóság, hogy te megcsaltad a férjed. Meg hogy lopod tőle a cukrot. Ha elég nagyok a gyerekek, akkor el lehet magyarázni nekik, hogy beteg, semmit nem kell neki elhinni. Ha nem, akkor nem kell őket elvinni hozzá.


Egyébként mit várnál a feljelentéstől? Pénzbüntetést? Vagy hogy csukják le egy fél évre? Tudom, hogy nem könnyű egy demens hozzátartozóval, de kérlek, szállj magadba, de nagyon!

2022. aug. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
97%

* következö pillanatban màr nem is fog emlékezni rà mit mondott.


* 3 és 4 év körüli

2022. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek kéne elmagyaràzni. Egy óvodàskorú és egy 6 éves is megérti hogy beteg a papa de egy nagyobb meg plàne.
2022. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyi idős a gyerek, de a gyerekek nem hülyék. Simán lehet mondani nekik, hogy ez nem igaz, de a papa beteg, és emiatt mond hülyeségeket. Nem értem miért kell annyira fennakadni ezen, hogy feljelentenél egy nem beszámítható embert. Csak nincs valami takargatni valód? Amúgy körbe röhögnének a rendőrségen ezzel.
2022. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne demens, akkor is kb. körber*högnének egy ilyennel, hogy "apám azt mondta a gyerekemnek, hogy csalom a férjem"... Most mégis, mit vársz? Ez igazán családi probléma, nem tartozik a hatóságra. Ebben semmi "veszélyeztetés" nincs. Max. kellemetlen neked, de a gyereknek majd elmondod, hogy a nagypapa beteg, ennyi.
2022. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég, ezt komolyan kérdezed? Apukádnak borzalmas betegsége van, te meg csak magadat félted, hogy most mit gondol rólad a fiad. Miért nem beszélsz vele? Ez egy olyan betegség, hogy ennél cifrább dolgok is történhetnek (ruha nélkül elindul otthonról, nem ismer meg, agresszív lesz, nem fog tudni bánni a pénzzel, pelenkázni kell stb..) Akkor mit fogsz csinálni? Egyébként meg mi a fenét érsz el ha feljelented? Azt szeretnéd, hogy fizessen neked vagy menjen börtönbe? Tényleg érdekelne, hogy mit szeretnél elérni a feljelentéssel.
2022. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!