Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit csináljak ha nagypapámnak...

Mit csináljak ha nagypapámnak már nem szabadna vezetnie, de ezt nem hajlandó elfogadni?

Figyelt kérdés
76 éves nagypapámról van szó. Nagyon látni, hogy le van romolva az állapota, ki-beszállni alig bír az autóba, és szellemileg is látszik rajta a kor már. A reakcióideje nagyon lassú vezetés közben. Mindenki a családból próbálja lebeszélni őt a vezetésről, mert félünk, hogy balesetet fog okozni, vagy ha ki kell szállnia mert pl. elüt valakit, mire kikecmereg, elvérzik az áldozat vagy súlyosan romlik az állapota. Nem is értettük sokáig, hogy kaphatja meg az alkalmasságit, nemrég derült ki, hogy a háziorvosával olyan jóban van, hogy azonnal adja a papírt ami írja hogy alkalmas, anélkül, hogy megvizsgálná. Ő nem hajlandó letenni az autót, és nem fogadja el a tényt, hogy már a kor miatt rossz az állapota, szerinte semmi baja, és gyorsan ki tud úgyis szállni ha majd muszáj valamikor. Olyat is mondott, hogy ő akkor is vezetni fog, ha mégis balesetet okozna, de úgyse fog okozni. Mit tudunk tenni, vagy most csak reménykedni lehet, hogy nem okoz semmi bajt?
2022. aug. 11. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Borzasztó felelőtlenség ez a részéről.. Hány baleset volt már a nyugger sofőrök miatt.. Pl volt aki forgalommal szembe kanyarodott fel az autópályára. De maga a rendszer is szörnyű, x koron felül simán el kéne küldeni mindenkit akár újra levizsgáztatni, mert néha csak nézek, hogy egyesek mit művelnek vezetés címszó alatt. Nem tudom, hogy lehetne hatni rá, esetleg az orvosával beszélni vagy elvenni tőle a jogsit? Jó ez utóbbi elég drasztikus, valszeg fel is jelenthetne érte. Tényleg csak imádkozni lehet, hogy ne okozzon balesetet, de nehezen találok szavakat erre az egészre
2022. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Ő az a papa,aki nemrég Székesfehérváron elfelejtette hol parkol?


Elvenni a jogosítványát, lehet ez drasztikus megoldás de inkább minthogy valakibe belehajtson. Ez is mutatja hogy már nem tudja felmérni a képességeit. Az pedig nem biztos hogy elég ha te reménykedsz. Az nem vigasz annak a családjának akit esetleg megöl az úton.

2022. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
sosem értem a háziorvost, hogy ezt miért adják ki
2022. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Orvos ellen panasszal élni.
2022. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Háziorvosnak jelezzétek, hogy már nem megy a papának a vezetés, aggódtok érte. Ő más szituban látja őt, pláne, ha még jóban is vannak, magától nem biztos, hogy meglépi, de a családtagok jelzését azért nem szokták figyelmen kívül hagyni.
2022. aug. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarja valaki a személyes konfrontációt felvállalni? Én elvenném a kulcsát.
2022. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%
Senki nem akarja elfogadni, hogy megöregedett. Mindenki szeretné megőrizni az önállóságát, a háborítatlan napi rutinját. Igaz, én még csak most csinálom a jogosítványt, de belegondolnom is szörnyű, milyen lehet, hogy egyik napról a másikra elveszik a jogsidat és onnantól mehetsz gyalog, vagy a nyomorult tömegközlekedéssel. Nem csoda, hogy sok idős ember tiltakozik ellene, hogy elvegyenek tőle valamit ami 50-60-70 éve a mindennapjai része. Egyértelmű, hogy meg akarják őrizni, hogy az ő kezükben legyen az irányítás, én már most sem szeretem, ha más vezet helyettem, nem még ha ennyi éve vezetnék... A papád sem akar visszamenni gyerekkorba, hogy a hátsó ülésen gubbasszon, és akkor és oda menjen ahová az éppen aktuális sofőr akar... Hagyd békén a nagyapád, az ő élete, az ő döntése.
2022. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén szólva én elvenném tőle a kulcsot. Tudom, tudom, szemétség és nincs jogom, de inkább legyen dühös mint halott...

Hálát adok az égnek hogy az én nagyszüleim 60 körül lerakták a kocsit és többé nem vezetnek...

2022. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

#7

"az ő élete, az ő döntése"

Ha jól értem a kérdést, akkor a papi közúton vezet, ahol mások is vannak. SEMMI joga mások életét veszélybe sodorni, NEM az ő döntése!

2022. aug. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%
én apám pont ennyi idős, végig vezette az egész életét, de tudta, hogy hol volt az a pont, amikor leállt és többet nem ült a volánhoz.
2022. aug. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!