Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Lehetséges, hogy emiatt...

Lehetséges, hogy emiatt lettem önbizalom hiányos ès megfélési kényszeres?

Figyelt kérdés

Gyerekként legtöbbször szünetekben a nagyszüleimnél voltam. Alsós koromban nagyanyámnak az volt a szokása, hogy folyamatosan olvastatott engem, amivel nem is lett volna baj, de leginkább olyan könyveket meg újságcikkeket olvastatott el velem, ami nem éppen 8-10 éves gyerek nyelvezetének való maga a szövegkörnyezete. És emelett folyton szekált közben. Ha nem jól ejtettem ki egy szót, akkor elölről kellett kezdenem a mondatot. Ha nehezen tudtam kiolvasni egy szót, akkor volt hogy gúnyosan utánozta ahogy olvasom. Olyan is volt, hogy átjött az egyik szomszédasszony és akkor is olvasnom kellett nagyanyám meg mondtam, hogy ne hozzak rá szégyent, mert a szomszéd néni unokái már folyékonyan olvasnak.

Volt olyan, hogy annyira szekált, hogy már sírtam, aztàn még csak jobban szekált, hogy sírjál csak, majd megmondja az osztàlytársaimnak.



2022. aug. 20. 15:32
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Hát emiatt biztos nem. Ebben semmi tragikus dolog nincs.
2022. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ilyenek nálam is hozzájárultak a megfelelési kényszeremhez. Meg még más dolgok is.
2022. aug. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Jahh igen, most jönnek a "mérgező szülők"......
2022. aug. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Engem meg el is vert anyám, mert nem tudtam a szotagokat összeolvasni egy szóvá. Mégse lettem önbizalomhianyos. Úgyhogy nem valószínű hogy ettől.
2022. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

#4

Az megvan, hogy nem vagyunk egyformák, egyformán erős lelkűek?

2022. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha ettől vannak a tünetei akkor elég gyenge lehet.
2022. aug. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sszandika13 ***** válasza:
96%
6-os. Akkor én is gyenge vagyok. Állami gondozásban nőttem fel. Ezáltal mindig mindenkinek a maximumot akarom teljesíteni. És nagyon önbizalomhiányos vagyok.
2022. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Meglehet. Mindenki máshogy reagálja le az eseményeket, az érzéseket nem lehet irányítani. Velem anyám pl. ordibált, ha ötösnél rosszabb jegyet szereztem (de volt,hogy azért is, mert nem lett hibátlan egy szerinte egyszerű dolgozat), innen ered a beteges maximalizmusom.
2022. aug. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%

A szüleid tudtak erről? Arról is, hogy annyira szekált vele, hogy többször sírtál is miatta? Ha igen, hogyan reagáltak? Ha nem, miért nem mondtad el nekik?


Ha nem is tudtak róla, akkor nem ettől lettél önbizalomhiányos, hanem eleve az voltál, hiszen akinek van önbizalma, az egyfelől el meri mondani a szüleinek az ilyeneket, másfelől a nagyszülőt is legalább megpróbálja leállítani, még ha gyerek is.


Az ilyen élmények is hozzájárulnak az ilyesmikhez, igen, de azért a nyári szünetekben a nagyszülő nem nyom annyit a latban, mint a szülők a hétköznapokon.

2022. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Könnyen elöfordulhat.
2022. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!