Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nyagyim miért ilyen ellenség...

A nyagyim miért ilyen ellenséges velem? 18f

Figyelt kérdés

nagyim hozzánk költözött egy éve mert apáméknak el kellet mennie hetelni.


Régebben is sokat vitatkoztot velem,de azt meg tudom érteni mert nem épen voltam jó gyerek; nem szeretem tanulni, hánytam a házi munkától,csak telefon és filmek meg a bohóckodás.Ilyen voltam 17 éves koromig,utána már jobban oda figyeltem a tanulásra ( a helyesírásommal mindig is probléma volt, diszlexiás vagyok! Ezt azért írtam le mert nem akarom,hogy a trollok belém kössenek)

De ezzen kívül minden másból javítottam!

Minden megcsináloj Amire megkér

Szeretek most is mobilozni és filmeket nézni,de mar kevesebbet és ezért az egy dologert már ANNYIRA nem piszkál, ő mostanában azért szologat be mert állandóan edzek és a barátaimmal vagyok, régebben amúgy pont azért szólt mert nem sportolók semmit és nem talakozok a barátaimmal,nem teszik neki,hogy divatosan öltözködök..(mikor 10 éves lehetem, megjegyezte a buszon hogy semmi divat erzekem nincsen és öltözködhetnek divatosabban)

Szóval nem értem akkor mi baj? Mit szeretne?

Baratkozak,edzek vagy üljek otthon

heti három napot edzek és dolgaim után megyek gyúrni, barátaimmal akkor találkozok amikor ő nincs itt,természetesen ha ki add valami feladatot azt helyezem előtérbe!

Van úgy mikor inkább a haverokkat teszem előtérbe,de ez ritka

Nem szereti ha elmegyek az apámhoz, apueknal nincsen sok dologom és ő adtol tart, hogy én nála ellustulok, pedig nem, ugyan úgy állok hozzá a dolgokhoz,sőt még jobb kedvel! mert nagyon szeretek velük lenni, ebből jön a következő baj,szerinte nem egészséges dolog hogy ennyit vagyok az apámmal, konkrétan b#zinak gondol és ezt egy párszor szóvá tette!

Ja és nem vagyok sokat az apámmal,mert ő nem jön ide hozzánk,egy részét messze van és sokba kerül,de nem is a pénz hannem az hogy nagyin látszódik,hogy egyáltalán nem teszik apa itthon van...


Én is hibás vagyok valahol,mert nem egy emberen múlik!

Tötymörgős vagyok és lassú,Ő pörgős, temperamentumos ember!

figyelmetlen vagyok,és nem tagadom le valamikor szemtlen is!

Nem akarom rá fogni, de néha kihozza belőlem a kis ördögöt és tudom jól,hogy ő idősebb és nekem még akkor is meg kell adnom a tiszteltet ha ő nekem nem,csak annyira nehez

Ilyenkor higatnak lenni



Ha nem egyezik valamiben,a véleményük akkor zokon veszi és veszekszik velem eleinte tűrtem,de most már nem megy ,ki állók magamért,persze ezt próbálom minnel tiszteletteljesenben

Volt olyan mikor én is szentelen voltam és nem úgy szóltam ahogy kellet volna,de annyira még nm voltam,hogy ezt kierdemeljem!

(Mondot pár olyan dolgot amit nem szívesen írnék le mert ez egyszerűen nekem Kellemetlen..)

Volt olyan is hogy nekem akarta dobni a kalapácsot, ollót mert dühös lett rám mindketszer, elvileg szemtelen voltam vele pedig csak a véleményünk nem egyezett és én direkt oda figyeltem a szavaimra,de akár hogy is nézzük ha én is úgy kiabáltam volna mint meg akkor se érdemlnrm ki!


Adtol akadook ki a legjobban mikor az aktuális párkapcsolataimba uti belle az orrát, idáig semelyik barátnőm nem volt neki szimpatikus! mindig úgy beszélt róluk mint valami szakadt R*bancr*l,pedig nagy részüket nem is ismeri, nem szeretem ha rám szól,mert az apámmal elmegyek valahova

A megoldás az lenne,hogy elköltözek, tervben van ( ő erről nem tud) de még nem valósíthato meg,apám is belátta,hogy ez így nem megy és ez nm csak egy kamasz fiú lázadása,többen a családban is elismerték,hogy túl keményen fog


Próbáltam vele megbeszélni de őt nem érdekli,hogy mit mondok..

Van amikor jól ki jövünk,de ha kicsit sem úgy ugrok ahogy ő szólít akkor jön a rossz vilag

Szeretem őt és tisztelem de ezt nem érdemlem meg! Tudom mások rosszabb körülmények között élnek de mindenki a saját keresztjét hordja és én erre szeretnék találni


Hosszú lett tudom, normális válaszokat akarók!



2022. aug. 25. 19:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
23%
Nyuggerek ilyenek. Fogadd el, ő már így marad
2022. aug. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Egy vérbeli gyökér akkor is az ha 60 éves, akkor is az ha 25. Sőt, sokszor időskorukra még bunkóbbak, szemetebbek lesznek az emberek.

Ezért is gondolom hogy a "tiszteld az időseket a koruk miatt" alapelv sokkal többet árt az időseknek mint használ. Mert azt hiszik elvárhatják alanyi jogon a tiszteletet, és feljogosítva érzik magukat hogy olyan módon viselkedjenek ahogy amúgy nem mernének, de elvárják hogy még akkor is tiszteljék őket. Ostoba erkölcs ostoba emberektől.

2022. aug. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Darius- ***** válasza:
2%

Akarok rövid o és igen hosszú lett.


Maradjunk a címnél: szerintem kérdezd meg tőle. Nincs veszteni való.

2022. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
13%
Nincs erőm ezt végig olvasni bocsi
2022. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

Írtam hogy beszéltem vele erről! És azt is,hogy a helyesírásomra való megjegyzéseket hanyagoljuk mert nem azért írok így mert lusta vagyok helyesen írni,hannem egyszerűen van pár szó amit nem tudom hogyan kell helyesen írni


Utóbbi amit Dariusz nevű felhasználó kiemelt pont figyelmetlenség volt!


2)

Szerintem a tisztelt mindenkinek járna,kortól függetlenül!

Főleg ha ki érdemelte..

2022. aug. 25. 21:13
 6/32 anonim ***** válasza:
65%

"apáméknak el kellet mennie hetelni"

Ez mit jelent?

2022. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
16%
Nem ellenséges, csak éppen úgy érzi, hogy feladatot kapott a te nevelésedet illetően és feltehetően nincsen megfelelő pedagógiai érzéke a dologhoz.
2022. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

6

Nyilván azt, hogy ahol laknak, ott nincs munka. Ezért valahol sokkal távolabb dolgozik. És oda szokott hozzá a kérdező elmenni. Amit a nagyija b.zisnak tart... elég érdekes. Egy kamasz fiú elmegy az apjához és az b.zis? Mi vaaaan?

2022. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, én kérdezni szeretnék pár dolgot (végigolvastalak és szerintem nagyon jól leírtál mindent, de ezek kimaradtak): nagyanyád, ő apád anyja vagy anyád anyja? Anyukád hol van? Mert az elején úgy fogalmazol, hogy "apáméknak el kellett mennie hetelni" és nem tudom, hogy kit jelent azt, hogy "apámék". Apád és anyád? Vagy apád és esetleg egy bátyád?
2022. aug. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
28%

"dolgaim után megyek gyúrni"


Ja igen, és mik a "dolgaid"? Mert nem derült ki, hogy tanulsz, dolgozol vagy egyiket sem, csak a nagyanyád által kiadott feladatokat csinálod meg.

2022. aug. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!