Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogos nagymamám kifakadása az...

Jogos nagymamám kifakadása az unokahúgomra álláspontotok szerint?

Figyelt kérdés

Ma a nagyszüleimnél voltam fát hasgatni. Amikor elkezdtem akkor nagymamám elugrott a boltba bevásárolni. Mikor visszajött akkor szalad oda hozzám, hogy ő most tisztára fel van háborodva. Kérdeztem tőle mi a probléma, mire elkezdi mesélni, hogy találkozott egy 17 éves fiúval aki megkérdezte tőle, hogy ő e az unokahúgomnak a nagymamája. Nagymamám mondta neki, hogy igen majd megkérdezte miért kérdezi. Erre mondta a srác, hogy szokott vele sokat beszélgetni és jó barátok.


....és akkor a folytatás az, hogy nagymamám tisztára ledöbbenve és felháborodva olyan cirkuszt rendezett amikor hazaért, hogy utána egy órán keresztül ezt hallgattam. Az unokahúgomról tudni kell, hogy 12 éves aztán nagymamám meg tisztára fel van háborodva, hogy mi az isten fszát akar egy 17 éves egy 12 évestől? Meghogy ő még csak 12 éves és ne beszélgessen 17 évesekkel. Ennyi idős korban neki maximum barátnői legyenek, fiatal még a fiú barátokhoz, stb stb....

Zengett az egész udvar tőle.


Én mondtam neki, hogy manapság ezen már nem kell meglepődni, hogy egy 12 éves lány jóban van egy 17 éves fiúval, az ilyen dolgokat lehetetlen tőle megtiltani mert úgyis megfogja találni a módját, hogy folytassák amit elkezdtek és úgyis a saját bőrén fogja megtapasztalni, hogy mi jó és mi rossz. Ráadásul ez amúgyis az anyja felelőssége. Ha ő engedi akkor mi mit tudunk csinálni? (Azt azért hozzáteszem, hogy fogalmam sincs, hogy ők milyen viszonyban vannak egymással, nekem ez új dolog volt)


Erre még jobban kifakadt, hogy miért kezelem ilyen lazán, aztán utána azt kezdte el sérelmezgetni, hogy ő 12 évesen gyantázza a lábát, tehát tulajdonképpen mindenbe belekötött amibe csak lehet.


Én szerintem nagymamám túltolja és ez a mai kifakadása már nem az első ezért is vagyok kíváncsi más véleményére is a dologban, hogy most ezt csak én gondolom túlzásnak vagy nagymamám az egyedüli a családban aki józanul gondolkodik és mi hibbantunk meg?



2022. szept. 1. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Engem sokkal inkább az érdekelne, hogy milyen az adott fiú, ha valóban közeli barátok. Ha rendes, akkor nem aggódnék. Különben is kétlem, hogy egy 17 éves akarna bármit is egy 12 évestől. Lehet csak simán barátok. Szerintem sincs ezzel semmi baj.

Ha aggódik, kérdezze meg a lány szüleit.

2022. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom. Valóban nagy korkülönbség ebben a korban bármilyen közös témához. Velem akkoriban csak a barátnőim bátyjai álltak szóba ekkora korkulonbseggel úgy, hogy tényleg nem volt mögötte semmi.

40N

2022. szept. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
kezdődik az iskola, jönnek a chilles kérdések... :)
2022. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Láttam hasonlót, és nem volt semmi gond ebből. Furcsa volt, de tényleg csak haverkodás volt.
2022. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg fura ha egy tizenhét éves egy tizenkét éves kislány után kujtorog. Ott valami disznóság van.. Nincs közös téma, maximum megfektetni akarhatja a gyereket. És nem, nincs igazad kérdező, mert ha egy majd nagykorú kandúr egy hatodikos gyerek után kujtorog, az nem általános, én nem normális.
2022. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Egy idős ember máshogy áll ezekhez a fiúk és lányok közti dolgokhoz. Meg mindent onnan közelítenek, hogy, jaj, mit szól ehhez ez és az, ha megtudja! Ez a generáció tele van megfelelési kényszerrel a környezete felé, de mindig csak kifelé fontos ez, mert a családját is ehhez akarja igazítani. Nagyanyám ugyanilyen.


Amúgy azért én a 12 éves lány és a 17 éves fiú barátságára a lány szülei helyében picit odafigyelnék. Na persze nem úgy, mint a nagyi. Hanem csak remélném, vagyunk olyan bizalmi viszonyban lányommal, hogy elmesélje, milyen indíttatású az ő barátságuk/ismeretségük. Tényleg csak haverkodás-e.


(Valaki azt írta, egy 17 éves nem akarhat többet egy 12 évestől. Hát erről én nem lennék meggyőződve. A húgom lányosztálytársa ennyi idősen már szexelt a kb. 15-16 éves fiújával. A hatodik osztályos kislányoknál ez volt akkor a szenzáció.)

2022. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező! Ha szóba jön még ez a téma nagymamád és közted akkor mondd meg neki, hogy az én generációm, akik 10 éve voltak annyi idősek mint az unokahúgod, nálunk a lányok már borotválkoztak, pedig mi még egyáltalán nem voltunk azok az ideje korán "k*rvásodóak", nem néztünk ki 12 évesen 16-nak.. emlékszem, hogy én még a többiekhez képest is későn érő voltam,nem borotválkoztam és nem hordtam melltartót a nemlétező melleimre, de még ezekért is beszóltak és kinéztek. Úgyhogy az, hogy gyantázza a lábát az ne legyen már ilyen megbotránkoztató. Kénytelen, ha szerencsétlen nem akar kilógni a sorból. Az pedig, hogy egy 17 éves sráccal beszélget, abba miért kell rögtön többet belelátni? most ha ugyanennyi idős lánnyal beszélne az nem lenne gond?
2022. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Mindenkinek zöldet adtam eddig.


Nagyon beleszólni nem akarok a témába inkább csak a véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ti miképp látjátok.


De ahogy látom eddig megoszlóak.

Nyilván persze ha egyértelműen megfektetésre menne ki a játék akkor jogosan lenne felháborodva mindenki, de igazából csak kérdőjelek vannak. Én azért nem állítanám be 100%-ra, hogy emögött több van, főleg úgy, hogy semmit nem tudok az egészről csak annyit, hogy állítólag ez a srác állította meg nagymamámat azzal, hogy ő beszélgetett az unokahúgommal. Mindenesetre anyja, apja tud róla és ez a fontos. Nyilván azért annyira amennyire kell odafigyelnek rá.

2022. szept. 1. 22:08
 9/22 anonim ***** válasza:
76%
"Az pedig, hogy egy 17 éves sráccal beszélget, abba miért kell rögtön többet belelátni? " Mert az embernek van józan esze.a tizenhét éves nyilván nem a mesékről akar csevegni egy kislánnyal.és nem a babáiról... Hanem pontosan tudja hogy tizennyolc éves kora előtt nem büntetik ha rámászik a kislányra.
2022. szept. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
#7-es vagyok, 9-esnek válaszul, bizonyos szempontból igazad van, csak szerintem ha a fiúnak ez lenne a terve akkor nem rohant volna elmesélni a nagymamának, hogy ők milyen jóban vannak az unokájával, ugyanis ennyi esze van egy tininek is, pláne ha ilyet tervez, hogy az idősebbek rögtön kombinálnak, a legrosszabbra gondolnak és majd többet nem engedik találkozni a kislányt a fiúval
2022. szept. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!