Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szét vet az ideg, ti mit...

Szét vet az ideg, ti mit gondoltok erről a helyzetről?

Figyelt kérdés

Nagyszüleim kisvárosba költöztek, vettek egy házat egy elég jó környéken és kívülről teljesen felújíttatták, tetőt is cseréltek. Én odaköltöztem hozzájuk, mert onnan sokkal könnyebb bejárnom dolgozni, kb 10 perc alatt ott vagyok, egyébként a szülői házam 45km-re van a munkahelyemtől. Azt mondták, hogy nekem milyen jó lesz ez a ház, ha már ők nem lesznek. Én saját kezemmel felújítottam bentről a házat, kigletteltem, kifestettem, beleköltöztem az egyik szobába, ami csak ilyen lomos szoba volt korábban. Mindent újat vettem, franciaágyat, matracot, lámpát, okostévét, bútorokat, leparkettáztam, beköttettem az internetet, fizetem a tévét, így sok adó van, rábeszéltem őket, hogy vegyenek mindenhova új bútorokat, plusz saját pénzen vettem egy új páraelszívót és a hűtőt is kipótoltam, mert a régi rengeteget fogyasztott, de nem akartak drágát venni, de így közösbe megoldottuk. Szóval az a lényeg, hogy berendezkedtem a szobába.


Közben unokatesóm sajnos árva lett, nagybátyám meghalt, nagyanyám beköltöztette az én szobámba unokatesómat, először csak úgy volt, hogy pár napra, de ez megy 3 hónapja. Én visszaköltöztem anyámhoz és vagy a kanapén alszok, vagy a gyerekkori ágyamon. Amikor megelégeltem, montham, hogy elviszem a bútoraimat meg amiket én vettem és nagyanyám boci szemmel mondja, hogy ő azt hitte, hogy azt ide vettem. Lenne hová mennie unokatesómnak, van egy másik nagyanyja és van annyi öröksége, hogy egy jópár hónapig megéljen még albérletben is. Az iskolát abbahagyta, sosem dolgozott. 3 hónapja ott van és nem dolgozik. Engem meg úgy kiraktak, mint macskát szarni, mondván, hogy nekem van hova mennem. Apropó macskák, hozta a hülye büdös macskáit és az új matracomon feküdnek. Most ez egy hatalmas macera, szállítsam el a dolgokat, a franciaágyat is szögeltem, nem csavaroztam, így szétszedni sem tudom, de legszívesebben nem vinnék el onnan semmit, olyan jól berendeztem, tiszta ideg vagyok emiatt.



2022. szept. 18. 14:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
94%
Ezt elbuktad, az a tanulság, hogy nem saját tulajdonra ne költs semennyit. És senkiben se bízz, akiében laksz. Tanulópénz volt.
2022. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:
Többmilliós tanulópénz..
2022. szept. 18. 14:15
 3/82 anonim ***** válasza:
92%
Mindent le kellett volna papírozni, még családon belül is. Most mondhatnád hogy fizessék vissza amit otthagytál, ha már ki lettél dobva.
2022. szept. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
10%
Amíg ott éltél, megsporoltal egy csomó pénzt azon, hogy onnan jártál dolgozni és albérletbe se kellett költeni. Nyilván nem egy hónapot töltöttél ott. Amúgy te mivel vagy "ertekesebb" unoka, mint az unokatestvéred? Azt nem is említve, hogy ritka unintelligens és gonosz emberre vall, ha egy épp elárvult embertől sajnálja a saját családjának segítségét
2022. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 Katona Dius ***** válasza:
95%
Amúgy sajnos azzal legyél tisztában,hogy ha a nagyszülőkkel történik valami,hacsak nincs végrendelet,az a ház nem a tied lesz. Nagybátyád után az unokatesódé a fele,masik fele meg valamelyik szülődé,amelyik a gyermekük. Szóval a te pénzedből lesz öröksége a kedves unokatesódnak.
2022. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
27%
Múltkor még 16 éves voltál, és a saját pénzedből bebútorozott szobádból kitúrt a nővéred. Uncsi már ez a sztori, hiába variálod. Ha mégis igaz, akkor szépen odamész és elhozod a cuccodat. Amúgy magyarázd már el, hogy költözött be pikkpakk az unokatesód úgy, hogy közben ott laktál, és miért nem egy másik szobába költözött, amikor nyilván vannak még ott szobák. És te miért a lomos szobát kaptad, amikor egy vagyont költöttél a házra. stb. Sok sebből vérzik ez a sztori.
2022. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
33%
Ez ugyanannak az unokatesós sztorinak a legújabb epizódja, ami volt már parszor?
2022. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom tőle a sagítséget, én is adnék neki kölcsön, ha tudnám, hogy nem lenne pénze, de van pénze. Ami idegesít, hogy betörtek a magánszférámba. Igen, ott éltem, sok benzinköltséget megspóroltam. De nagybátyámék több millióval tartoztak nagyanyámnak, így nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy ott laktam. Nyilván nem egy hónapot töltöttem ott, ha egy hónapra mentem volna, akkor nem csináltam volna hotelszobát a szobából. Ők ajánlották fel, hogy ott lakhatok ameddig akarok.
2022. szept. 18. 14:24
 9/82 anonim ***** válasza:
20%
Ohhh 6os már megelőzött..😂😎
2022. szept. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
96%
Ami ingóságról van a nevedre szóló számlád, azt nyugodt lélekkel pakold fel egy teherautóra és viheted. A boci szemek, az manipuláció, hogy magadtól ajándékozd oda a vagyonodat. Gondolom, hogy a végrendeletüket sem írták át, hogy a tiéd legyen a ház, így a belső felújítás költségeit mindenképpen buktad volna. Együtt érzek veled.
2022. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!