Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Folyton elveszi a penzem,...

Folyton elveszi a penzem, jogosan csinalja?

Figyelt kérdés

Csaladi vallalkozasunk van. Nekem igazabol annyi a dolgom, hogy ott legyek. Semmit nem kell csinalnom, amibe beleuntam. Mondtam, hogy keresek masik munkahelyet, amire azt a valaszt kaptam, hogy jo hulye vagyok.

Mivel amugy nem kell semmit csinalnom, elkezdtem nem bejarni. Tudod, elmentem ide-oda dolgozgatni.

Majd mikor megjon a fizetesem, utaljak az xynak ennyit, az xynek meg amannyit, neki meg(mamamnak) a tobbit, tartsak magamnak meg 20-30ezer forintot.(a tobbszazezres fizetesbol) De mar a 3. honap amikor ezt megteszi velem.

Elozo honapban honap kozepen keresett fel, hogy utaljak at a nemtom kinek, mert be kell fizetnie az egyetemi tandijat. Kerdezem en, ki a loturo ez, akinek a tandijat kifizettem? Hogy van pofaja ehhez? Ez miatt olyan tartozasba vertem magam, hogy borzaszto. Most azt is fizetni, meg megint utalgatni a nemtom kiknek. Es o ezt elvezi. Szamon ker, mire tudok ennyit kolteni. Mindig is utalt, gyerekkoromba is ezt ereztette velem. Tud mindenki a helyzetrol, de senki nem mer ellene menni. Anyum is csak annyit mondott ra, hogyha merek akkor beszeljek vele, de o ebbe nem fog beleszolni.

Van penze rendesen, egyaltalan nem kell sajnalni, ingatlanokat vesz, ujitgatja stbstb. En pedig nembirtam elmenni a legjobb baratnom szuletesnapjara, mert sem a megbeszelt kozosen vett ajandekba nembirtam beleadni, sem pedig az este tovabbi koltsegeit allni. Azt mondtam beteg lettem. De kozben csak sirtam az agyamba, hogy ez hogyan tortenhet meg, amikor a felsobb retegbe tartozunk. szuloktol pedig mar evek ota nem kertem egy fordintot sem, nem lenne pofam.

Mit tegyek? Alljak ki magamert szembemenve a csaladommal? Vagy elkell fogadnom, hogy ez a sorsom?

Mert egyebkent rettentoen rosszul esik, hogy ahelyett hogy tudnek haladni az eletben, 1lepest megyek elore es 3at hatra.

Allando gorcsben vagyok, mindig bennem van ez az erzes.



2022. okt. 4. 06:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát ezt már az elején kellett volna visszautasítani, nekem eszembe se jutna a fizetésemből utalgatni bárkinek. Legközelebb mondj nemet vagy kérd el az ő kártyáját. Hiába nem csinálsz semmit szerinted (pedig az is munka, hogy ott vagy), ha utalják a fizetést, az onnantól a tiéd.


Azt meg nem egészen értem, hogy ez az utalgatás akkor kezdődött, mikor elkezdtél kimaradozni, vagy már egy régóta tartó sztori.


Ha megteheted, menj máshova dolgozni.

2022. okt. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Miért hagyod? Miért? Komolyan érdekel.
2022. okt. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Az elejetol kezdve valamennyit utalnom kellett a testveremnek, mert neki rosszabb fizetese van, mint nekem. De tole nem sajnalom, igy belementem ebbe.

Aztan elkezdte ezt, egyre nagyobb penzekkel, amiota nem jarok be annyit.

Az a baj, hogy meghatarozott ideig lettem felveve, olyan munkahelyet kellene talalnom, ahol nem jelentenek be. De az ilyen helyeken pedig kb mar rabszolga lennek. Jovore megyek vissza tanulni, az mellett viszont jol jonne valami fizetes, tehat a jovomre is gondolnom kell.

Mindenkeppen fogok vele beszelni, de annyira nagy batorsagom nincsen, hogy kialljak magamert. De ezt a honapot probalom meguszni, de akkor sem marad semmim, mert a tartozasban vagyok.. Kivancsi leszek mi lesz ebbol

2022. okt. 4. 06:50
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Vannak nagyon jó határmeghúzó gyakorlatok. Mindenkinek felírnám, aki nem tud magáért kiállni.
2022. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Hogy miert? Mert egesz gyerekkorom arrol szolt, hogy neki megfeleljek. Amibol azthittem, hogy ha nagy leszek ki tudok szakadni. De miatta az egesz csaladnak azt kell csinalni, amit o kitalalt. Szuleimnek mindennap kell dolgozniuk, hiszen mar egeszen fiatal koruk ota benne vannak, ok csinaljak az egeszet, ezt tudta tovabb adni. Mert sajat maga mindig is fontosabb volt, mint barmi mas.

Szuleimnek mai napig nevetseges a fizetesuk, amit azzal kompenzal, hogy szuletesnapjukra odaad nekik x osszeget. Nevetseges.

2022. okt. 4. 06:59
 6/23 A kérdező kommentje:
Az eletben eleg karakannak ismernek az emberek, azert volt honnan orokolni ezeket a dolgokat. De valahogy tole felek. Kepes lenne halalba kergetni. Viccen kivul.
2022. okt. 4. 07:04
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es válaszom tartom továbbra is. Hiába várod a változást, ha te magad nem változtatsz.
2022. okt. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem utalgatsz senkinek össze vissza és kész. Pukkadjon meg ha nem tetszik neki.
2022. okt. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem értem:

Be vagy jelentve a nagyapád vállalkozásába, mint munkavállaló, de nem csinálsz semmit, a kapott fizetést meg vissza kell osztanod vadidegeneknek? Vagyis pénzt mosol neki ingyen, ahelyett hogy elmennél normális munkát keresni és gyűjtögetsz

2022. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A feléig olvastam el. Gondolom őszinte választ vársz, tessék: idióta vagy.
2022. okt. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!