Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális viselkedés ez papától?

Normális viselkedés ez papától?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, ő pedig 82 már. Minden évben ha nekem van születésnapom, akkor át kell hívnom "szülinapi bulit" tartani a egész családdal, mert ha ez nem történik meg, akkor megsértődik. Idén nyáron úgy alakult, hogy dolgoztam, és nem volt időm athívni. Aztán párommal elmentunk egy hétre nyaralni a balatonra, hogy mi ott ünnepeljünk kettesben. Nem gondoltam volna, hogy ebből ekkora probléma lesz, de amikor legközelebb felhivtam papát vérig volt sértve. Nem elég, hogy annyit nem mondott, hogy " Isten éltessen" azt mondta, hogy én az egész családot cserben hagytam azzal, hogy " leléptem a balatonra nyaralni." ( megjegyzem máshogy nem tudtuk a munkahelyen a párommal összeegyeztetni, csak ebben az időben, hogy igy tudjunk elmenni, és már hónapokkal előre meg volt beszélve a szállás, minden. A család tobbi tagja még őrült is, es adott pénzt, hogy ott ne kelljen főzzek minden nap. Nem is tudom miért magyarazkodok.)

Szóval papa szerint cserben hagytam az egész családot, nem kellett volna elmennem nyaralni, és nekem ünnepi ebédet kellett volna csinálni. Emiatt több mint egy hónapja nem is beszél velem, teljesen megszakadt a kapcsolatunk.

Ez csak szerintem abszurd? Miért baj, ha ennyi idősen nem csapok papás-mamás zsúrt minden évben ugyanazon a napon, hanem a párommal kettesben elmentünk nyaralni?

Megjegyzem tavaly nem is tudtam kivenni a munkahelyemen a szulinapomat, úgyhogy dolgoztam aznap, és maskor kellett tartanom. Akkor nem volt megsértődve. Most mégis ennek mi értelme? És emiatt olyan halálosan megsértődött, hogy minden kommunikációt megszakitott velem. Én haromszor hívtam, tobbet nem fogom. Ennek már tobb mint egy hónapja. Nem tudom mit csináljak...



2022. okt. 25. 18:39
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
68%

10


Mert abszurd is. Nagyapád egy önző öregember volt, aki a TE boldogságoddal semmit nem törődik. Ne foglalkozz vele.

2022. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy kellett volna lemondanod a nyaralást, ő csak hisztizik! Nem kell magadat beáldozni másoknak, nem értékesebb ő, mint te!
2022. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
68%

Regen az volt a szokas, hogy az ünnepelt hívta meg a rokonokat, barátokat. És ha nem is tudta a napján, akkor a lehető legközelebbi nap. Ő meg nyilván ebbe nőtt bele.

Persze, túlreagálja. De attól még nem feltetlenul demens és gonosz.

2022. okt. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, hogy demens vagy gonosz lenne. Es a legkozelebbi alkalommal at is hívtam volna, amire azt válaszolta, hogy nem jön át, majd csak jövőre. És nem is hivott fel többet.
2022. okt. 25. 22:37
 15/29 anonim ***** válasza:
27%
Nem magányos az öreg? Talán úgy érezheti hogy nemcsak az élet rohan el mellette, hanem te is... nem hibáztál vagy ilyesmi, de az öreg régi vágású, olyasféle elvekkel mint Vin Diesel F&F saga-ban, a család az első. Lepd meg, ugorj át hozzá, mondd el neki hogy sajnálod, nem tudtad hogy ennyire fontos neki a szülinap, de te és a csajod már rég vágytatok elszabadulni, hogy érezzétek egymást, csak ti ketten. Hívd el az öreget valahova, csak ti ketten faszis program...horgászni pl
2022. okt. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
66%

Oregapad egy onzo ven f.sz. Tudom, mert nekem meg az egyik nagyanyam az (mentalisan teljesen ep amugy), en ezert is szakitottam meg vele a kapcsolatot.

De meg ha szenilis is lenne az oreg: miert kellene a kerdezonek ugy ugrani, ahogy a nqgyapja futyul? Miert kellene a bolondhoz alkalmazkodni? Nehogy mar a kerdezo ra legyen kenyszeritve arra, hogy vendegul lassa a sajat szulinapjan az egesz pereputtyot, ha egyszer neki nem ahhoz van kedve. Bocsanatot ne kerj tole! En nem keresnem tobbet. Ha neki ennyit ert az unokaja, akkor nem vesztettel sokat.

2022. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
53%
Csak amgára gondol leginkább az a gond.
2022. okt. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
54%
Tojd le! Szerintem csak ürügy kellett neki, hogy megsértődhessen. Bakker, és az ilyenek élnek 80+ évig, nekem mindkét nagypapám jó fej volt, és sokkal hamarabb meghaltak. :(
2022. okt. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%
Sajnos az öreg fát nem lehet átültetni. Hagyd rá, egy 80-nak vannak bogarai, mamám is ilyen.
2022. okt. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Oregapad egy onzo ven f.sz


Vagy egy idős ember, akinek fontosak a hagyományok, márpedig náluk ez hagyomány...

2022. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!