Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Normális viselkedés ez papától?

Normális viselkedés ez papától?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, ő pedig 82 már. Minden évben ha nekem van születésnapom, akkor át kell hívnom "szülinapi bulit" tartani a egész családdal, mert ha ez nem történik meg, akkor megsértődik. Idén nyáron úgy alakult, hogy dolgoztam, és nem volt időm athívni. Aztán párommal elmentunk egy hétre nyaralni a balatonra, hogy mi ott ünnepeljünk kettesben. Nem gondoltam volna, hogy ebből ekkora probléma lesz, de amikor legközelebb felhivtam papát vérig volt sértve. Nem elég, hogy annyit nem mondott, hogy " Isten éltessen" azt mondta, hogy én az egész családot cserben hagytam azzal, hogy " leléptem a balatonra nyaralni." ( megjegyzem máshogy nem tudtuk a munkahelyen a párommal összeegyeztetni, csak ebben az időben, hogy igy tudjunk elmenni, és már hónapokkal előre meg volt beszélve a szállás, minden. A család tobbi tagja még őrült is, es adott pénzt, hogy ott ne kelljen főzzek minden nap. Nem is tudom miért magyarazkodok.)

Szóval papa szerint cserben hagytam az egész családot, nem kellett volna elmennem nyaralni, és nekem ünnepi ebédet kellett volna csinálni. Emiatt több mint egy hónapja nem is beszél velem, teljesen megszakadt a kapcsolatunk.

Ez csak szerintem abszurd? Miért baj, ha ennyi idősen nem csapok papás-mamás zsúrt minden évben ugyanazon a napon, hanem a párommal kettesben elmentünk nyaralni?

Megjegyzem tavaly nem is tudtam kivenni a munkahelyemen a szulinapomat, úgyhogy dolgoztam aznap, és maskor kellett tartanom. Akkor nem volt megsértődve. Most mégis ennek mi értelme? És emiatt olyan halálosan megsértődött, hogy minden kommunikációt megszakitott velem. Én haromszor hívtam, tobbet nem fogom. Ennek már tobb mint egy hónapja. Nem tudom mit csináljak...



2022. okt. 25. 18:39
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy bocsánatot kérj már tőle, amiért úgy töltötted a saját születésnapod, ahogy szeretted volna... Manipulatív, önző, aki valószínűleg csak azt a tényt szereti, hogy kedvére hajlítgathat téged. Az én családomban is volt ilyen, nem csoda hogy mindenki elfordult tőle az évek során. Szabadulj fel, érezd jól magad!
2022. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
96%

Hú bmeg, nekem rohadtul elegem van már abból, hogy olyan világban kell élni, ahol mindenki meg van sértődve.


A születésnapod rólad szól, csakis rólad - meg arról a pár millió emberről - aki ugyanazon a napon született. Az a lényeg, hogy TE jól érezd magad, és ünnepled, ahogy akarod. Ha leugrasz a Balatonra, akkor leugrasz, ha ájultra iszod magad, akkor úgy.

Nehogy már eltűrd, hogy egy ilyen hisztis vén b*zi terrorizáljon. Jó, hogy nem már tőle kéne engedélyt kérni a levegővételre is. Az meg, hogy te csődíts össze a pereputtyot és még fizesd is, az már mindennek a teteje.


31 éves érett, felnőtt ember vagy. Mikor szándékozol végre úgy is viselkedni? Ha nem úgy van, amit a vén sz*rházi kitalál, akkor megsértődik, meg duzzog? A gyerekek viselkednek így, akik nem kapják meg a kiszemelt játékot a szüleiktől és hisztiznek. Ugyanezt csinálja ő is. Ha nekem bejátszotta volna ezt a hiszti műsort, megmondtam volna neki, hogy "oké, akkor legközelebb a temetéseden találkozunk, szevasz." Aztán ha majd dögrováson van, akkor verheti a fejét a falba.


És ne gyere nekem azzal, hogy amúgy milyen kedves, jó fej az öreg, mert aki érzelmileg zsarolja a másikat, az nálam már bőven az alávaló ganéj kategóriában van.

Ha valakinek itt bocsánatot kell kérnie, akkor az nem te vagy. Ezt a toxikus, hisztis vén sz*rládát pedig sürgősen építsd le magadról.

2022. okt. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Azért nagyon sokmindent köszönhetek neki, és én vagyok neki egyedül. Tudom, hogy szeret, de sajnos nagyon rossz természete van. Tényleg folyamatosan zsarol erzelmileg, és nagyon toxic volt egész életében, de ilyen idősen már nem fog megvaltozni. Utólag belegondolva talán csak figyelemre vágyott volna tőlem, mert egyedül érezte magát, de ezt nem tudta hogy reagálja le, és ezért ilyen zsarolással, toxic módon jött ki belőle.
2022. okt. 27. 11:59
 24/29 anonim ***** válasza:
95%
Na, itt is van az eredménye a viselkedésének, hogy már csak te vagy neki :) Nincsenek gyerekei, vagy csak képtelenek elviselni? Lehet, hogy sokmindent köszönhetsz neki, de azt sejtem, hogy ez fordítva is így van. Már ha csak azt nézzük, hogy valóban foglalkozol vele.. Hagyd a fenébe, az ilyen nem érdemli meg a jóindulatodat!
2022. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy szeret? Miből? Az érzelmi zsarolás minden, csak nem szeretet! Az ilyen csak magát szereti!
2022. okt. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Szóval tisztában vagy vele, hogy egy érzelmi zsaroló szarházi, mégis belemész a játszmázásába és még kifogásokat is keresel neki. Gratulálok, én már tényleg nem tudok mit mondani.
2022. okt. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Csak sajnálom, mert egyedül van. És szerintem azért ilyen mert egyedül érzi magát. Ez egy ördögi kör. Zsarol mert figyelem éhes, és nem kap figyelmet, mert zsarol.
2022. okt. 28. 06:03
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy a saját elviselhetetlen természete miatt van egyedül, mert senki sem bír vele egy légtérben tartózkodni?

Erre akkor sem ez a megoldás, mert ezzel pont az ellenkezőjét éri el. Az érzelmi zsarolás qurvára nem elfogadható semmilyen körülmények között.

2022. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Te próbálkoztál. Ő nem hagyja. Nem lehet megmenteni saját magától. Szabadulj fel bűntudat nélkül, sokkal jobban fogod magad érezni. Nem vagy felelős érte, ő felelős magáért. Neki kellett volna felnőttként változtatnia, ha nem akar magára maradni.
2022. okt. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!