Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek baj, ha a nagyszül...

Szerintetek baj, ha a nagyszülő sokkal lazább, mint a szülő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16/F vagyok, és lehet hogy ritka, de a nagymamám az egyetlen a rokonságban, akivel igazán jól érzem magam. A szüleim sajnos a katonás, az lesz amit én mondok nevelés hívei, míg nagymamám sokkal lazább. Nem arra gondolok, hogy bármit megenged, de pl. nemrég randiztam először, nagymamám rögtön szinte kibújt a bőréből, hogy meséljek a lányról, mutassak képet, stb. míg a szüleim szerint 16 évesen egy dolga van az embernek, hogy az iskolára koncentráljon. Mondják ezt úgy, hogy soha semmilyen panasz nem volr mág rám az iskolában.


Meg pl. volt egy eset most szeptemberben, hiogy vasárnap a nagyinál voltam (szüleim vendégségbe mentek, engem azért nem vittek, hogy tanuljak addig), hétfőn dolgozatot írtunk, unalomig tudtam az anyagot (100% is lett a dolgozat), így a nagymamám azt javasolta, hogy inkább nézzem meg vele a Forma-1-et, de ne aggódjak, ha a szüleim kérdezik, azt mondja, tanultam nála. Ja és nagymamám 85 éves létére ilyen jófej, a szüleim meg csak negyvenesek, mégis mintha 19. századiak lennének...


2022. okt. 26. 16:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen szülők szokták a gyerekeiket elüldözni maguk mellől. Ennyi idősen sajnos már nem fognak megváltozni, amennyire lehet, szard le őket. Esetleg 1 próbát megérhet elmondani, hogy ez túlzás és ennyire ne legyenek már vaskalaposak.
2022. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Nem baj. Örülj, hogy van egy ilyen rokonod is.
2022. okt. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem; szerintem ez így szokott lenni általában mindenhol.
2022. okt. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj, hogy ilyen a nagyid? Az emberek különbözőek, és az ilyesmi inkább a személyiséggel, mint az életkorral van összefüggésben (még akkor is, ha vannak bizonyos neveltetésből adódó generációs vonások). Baj akkor van, ha pl. egy nagyszülő a gyereket használja manipulációs eszköznek, rajta keresztül akar érzékeny információkhoz jutni a szülők magánéletéről, vagy ha szándékosan szembe megy az otthoni szabályokkal, és ezzel veszélybe sodorja a gyereket (pl. életallergia figyelmen kívül hagyása és hasonlók). Nálatok ilyen nyilvánvalóan nem áll fenn, szóval örülj a nagyidnak, ameddig együtt lehettek.
2022. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, ráadásul a nagyszülőnek ez a dolga, nem kell nevelnie, meg is teheti, hogy kényeztet.
2022. okt. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

A nagymamád piszok jó fej, irigyellek is érte. Az enyém csak anyámat szidta, átkozta.

De akármennyire cuki is, a te nevelésed és életben elindításod nem az ő felelőssége. Így aztán lazábbra veszi a dolgokat.

2022. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában így szokott lenni, hisz a nagyszülő kötelességek nélkül unokázhat, nekik jut a csak jó rész: nevelni, elvárásokat támaszani meg a szülőnek kell a gyerek felé.
2022. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Minden nagyszülő lazább, mint a szülő. Nekik nem kell az unoka életében részt vennie szervesen, nem kell nevelnie, nem kell minden problémájánál, nyűgjénél ott lenni. A szülő aggódik jobban azért, hogy minden este hazaérj, hogy jól tanulj, hogy sikeres legyél az életben.


A nagyszülő általában csak a jó dolgokról tud, vagy ha nagy bánatod van, amit épp egyszer egy évben eltudsz neki panaszolni. Ő nem fáradt a gyereknevelésben mindennap, nem nyűgös 8 óra munka után, nem kell mindennapi dolgokkal foglalkozzon, idegeskedjen, semmi dolga az unokájával, csakhogy heti egyszer szórakoztassátok egymást, panaszkodj neki, vagy épp megértően bólogasson, esetleg kíváncsiskodjon.


Természetes tehát, hgy minden veled kapcsolatos dolgot lazábban kezel.

Azt se feledd, a szigorú, meg nem értő anyádat/apádat is ez az anya nevelte. És a gyermekeivel valószínűleg ő is sokkal szigorúbb volt, mint az unokájával, attól függetlenül, hogy te nagyanyádat nem így látod, vagy ő nem így meséli.

2022. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem.
2022. okt. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez az általános dolog. A nagyi legtöbbször csak szeretget, a szülőre hárul a nehezebb rész, amikor nevelni kell a gyereket, sokszor nem lehet annyira engedékeny, mint szeretne
2022. okt. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!