Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Megkeresnéd,eltemetnéd?...

Megkeresnéd,eltemetnéd? Egyáltalán van rá mód? Mit tennél a helyemben

Figyelt kérdés
A papám meghalt sok éve. Kisgyerek voltam. Önkormányzat temethette el. Azon gondolkodom,hogy csak kijárna neki rendes nyughely. Adott esetben a fiánál és feleségénél. Nem tudom, lehet hülye vagyok.

2022. nov. 25. 00:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanolyan rendes nyughelye van, mint bárki másnak, gondolom nem véletlenül nem a felesége, fia mellett van, feltételezem, ha élnének nagyon nem akarnának örökre mellette lenni. Ha megkeresed kijárhatsz, gondozhatod, díszítheted a sírját, de megváltani neki és megújítani egy sírhelyet x évente, úgy, hogy nem is ismerted felesleges.
2022. nov. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem foglalkoznék vele. Gondolom, semmi kapcsolata nem volt a családjával, fölkutatni se tudták a fiát és feleségét, különben akkor őket szólították volna fel a nagypapád eltemettetésére.

Akiket ismersz és szeretsz, az ő sírjukat gondozd majd, ha elhunynak.

2022. nov. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%
A haláleset helye szerinti önkormányzatnál,temetőben tudod megkeresni, és engedéllyel kikérni a hamvakat.
2022. nov. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki a saját életéért felelős. Nem tudhatod, miért alakult úgy, ahogy, de jóvátenni nem tudod már helyette. Ha elrontott valamit, akkor elrontotta. Te mint lelkes unoka, aki semmiről sem tud, ezen nem tudsz változtatni. Nálunk is volt ilyen "lelépett nagypapa", a nagymamámmal még volt lehetőségem beszélni. Ha mellé temettettem volna, kijön a sírból és pofáncsap.
2022. nov. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha a fia és a felesége előtte haltak meg akkor talán, de inkább akkor se. Ne bolygasd, nyugodjék békében ahol van.
2022. nov. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

Ez neked számít, neki már nem. Tényleg mindegy, hol porlanak szegény öreg csontjai.


Viszont ha érdekel a sorsa, az élete, annak utánajárhatsz még. Talán élnek olyanok, akik emlékeznek rá, és tudnak mesélni róla. Kalandnak is jó egy ilyen nyomozás, előbukkanhatnak fotók, megismersz embereket, helyeket, sorsokat. Ha a nagypapa méltó emléke foglalkoztat, akkor ez talán hasznosabb, mint egy új sírhely.

2022. nov. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Akiket az önkormányzat "temet" el, az ő holttestüket felajánlják az orvosegyetemeknek boncolási gyakorlathoz. Utána hamvasztás. Nincs sírjuk. A tudományt szolgálták.
2022. nov. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem bolygatnám már ennyi idő után, az biztos.
2022. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Neki aztán teljesen mindegy, szóval inkább hagyd békén.


De ha olyan jól keresel, hogy exhumáltasd aztán máshová újratemettesd, hát... oké.

2022. nov. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Megkeresném, de nem temettetném újra. Biztos nem véletlen hogy ott van ahol.
2022. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!