Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet csinálni az ilyen...

Mit lehet csinálni az ilyen nagyszülőkkel? (lent)

Figyelt kérdés
A nagyszüleim egésznap csak a facebookot tolják és ott magukba szívják a sok politikai propagandát és úszítást. Amikor meglátogatom őket vagy felhívnak csak erről tudnak beszélni, oktatnak, panaszkodnak, vérengzenek, nagyon kellemetlen a társaságukban lenni. Mondtam már nekik sokszor, hogy nem vagyok kiváncsi erre de meg sem hallják. Idősek és már nem fognak sokáig élni de már egyátalán nem kívánok velük időt tölteni, ezelőtt pár évvel nagyon jó volt a kapcsolat de folyamatosan romlott amióta bevezették hozzájuk az internetet de főleg amióta lett facebook fiókjuk (persze a tv sem szent ebben). Tudom nagyon sokan vagyunk ugyanebben a cipőben. Mit tudnék tenni? illetve ezzel kapcsolatban nektek mi a tapasztalatotok? Hogyan kezeltétek/kezelitek a helyzetet?

2022. dec. 7. 10:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Nekem apósomék ilyenek. Nem reagálunk a politikai témákra. Ha túl belelovallja magát valamelyik, akkor lelépünk valami ürüggyel. De általában ha nem reagálunk semmit, akkor abbahagyja, mert úgy nem élvezi.

Direkt próbálunk más témákat felhozni. Ha bekapcsolják a tv-t míg ott vagyunk, megyünk is külön vagy el.

Szerintem ne szakítsd meg velük ezért a kapcsolatot. Valahol a társadalom hibája is, hogy az öregek egyetlen barátja tömegesen csak a TV.

2022. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod nekik hogy nem érdekel a politika, ha nem értik meg leteszed a telefont ahogy belekezdenek.
2022. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

"vérengzenek" Ez oltári! 😅

Amúgy meg tereld a témát másra.

2022. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha rázendítenek, kezdj bele valami teljesen más témába.

Nagyi: -Nem tudom mit képzel ez a Gyurcsány Viktor, de már nagyon tele van a ársapkám vele!

Te: -Indonéziában meg kitört a Semeru nevű vulkán Jáva szigetén. A hatóságok a legmagasabb fokú készültséget rendelték el! A Richter-skála szerinti 6,1-es erősségű volt!"

Ettől majd lefagynak, csak jól be kell tárazni ilyen semleges témákból, és következetesen tízből tízszer így reagálni.

2022. dec. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Igazán nem tudsz velük mit csinálni. Apósék ilyenek. A legzsékategóriásabb facebookon felugró kamuhíreket olvassák. Ezekből saját konteókat gyártanak. Innentől kezdve gyakorlatilag nincs olyan téma, amiből ne váltanának át egy mondat alatt valamilyen konteójukba.


Számomra kezelhetetlenek, igyekszem kerülni őket, amennyire lehet.

2022. dec. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%

ÉN már majdnem nagyszülő vagyok, de soha nem volt FB-om. POntosabban egy kamu regem van, hogy nagynéha egy-egy cikket el tudjak olvasni, ha az reghez kötötten elérhető. Utóbbi években kb. 2x volt ilyen.


Az a véleményem, hogy a "gyerekzár" mintájára ki kéne találni valami olyan programot, ami a nagyszülők hozzáférését korlátozza. Akár témára fókuszálva, akár napi időtartamra... :-D


Borzasztó, hogy elmegy mellettük az élet, mert rá vannak függve a fészre...

2022. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Én a fodrásznál vagyok kénytelen ilyeneket végighallgatni.
2022. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

Facebookon lógni is jobb amúgy, mint azon enni magát otthon, hogy teljesen felesleges családnak és társadalomnak egyaránt.


Nekem egyébként negyvenes és ötvenes olyan kollégáim, életre szóló hobbitársaim, barátaim vannak, akik a facebookon gyakorlatilag nem mások, mint egy politikai párt szócsövei, szóval ez nem az időskori, hanem bármikori agylágyulás következménye. Mondjuk én az ilyeneket kicsaptam a facebookon az ismerősi körből.

2022. dec. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
63%

"Az a véleményem, hogy a "gyerekzár" mintájára ki kéne találni valami olyan programot, ami a nagyszülők hozzáférését korlátozza"


Bocsi, de felnőtt emberek. Ha nekik így jó, akkor így jó. Eszem megáll! Aztán ha a ti életetekbe pofáznak be, akkor kikéritek magatoknak.

2022. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%

8:

De ez az agylágyulás nem csak a Facén megy, hanem a tiktokon is. Végtelenül gagyi tartalom a 90%-a.

2022. dec. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!