Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Van itt olyan aki azért...

Van itt olyan aki azért utálja a karácsonyt mert szét húz a családja?

Figyelt kérdés
A nagyszülők utálják a feleségemet, a feleségem a szüleimet, a gyerekek és én is nagyon szeretnénk a közős karácsonyozást. Sajnos ez idén nem fog összejönni. Miért ennyire pitiánerek az emberek, hogy nem tudják félretenni a piti vitáikat a gyerekek kedvéért sem…

2022. dec. 10. 21:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
86%
Ezek szerint nem a Jézuska közeledik hanem az idő mikor választanod kell a feleséged és a szüleid között. Ettől még nem a karácsonyt kell utálni, nem az tehet róla.
2022. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekként nagyon utáltam, mert mindig veszekedés volt otthon karácsonykor. Aztán azt nem szerettem benne, hogy minden nap utazni kellett hol ide, hol oda, hogy minden rokon elégedett lehessen.

Az utóbbi években anyósomék már itt vannak a szomszédban, közösen töltjük a szentestét, másnap nyugi van. Előtte egy baráti párt szoktunk meglátogatni - kölcsönösen vagyunk keresztszülők egymás gyerekeinek, utána valamikor meg jönnek sógoromék, de anyósékhoz, nem nekünk van vele dolgunk. Nincs veszekedés, nincs fárasztó hajcihő.

A legjobb az a karácsony volt amikor az ajándék egy 3 napos utazás volt a két ünnep között, még az ajándékokkal sem kellett bajlódni. Most is ilyet tervezet, csak párom még nem ment bele.

Próbáld meg leszűkíteni annak lehetőségét, hogy vita alakulhasson ki. Nyugodtan menj a feleséged nélkül a szüleidhez - csak ő is egyezzen bele. A feleséged addig pihenjen vagy menjen valahová a barátnőivel, szervezzen bulit. Mit szerettek a közös karácsonyozásban ha az nem működik?

A karácsony a tiétek, a feleségedé, a gyerekeidé. Az, hogy melyik szülővel mikor vagytok együtt az már csak rajtatok múlik. Nem csak szenteste vagy másnap lehet jól éreznetek magatokat együtt.

2022. dec. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs egyetértés a két szülő között, akkor a gyerekeket nem kell megszavaztatni. Ti megbeszélitek, megegyeztek, a gyerekek pedig alkalmazkodnak ahhoz, ahogy idén lesz. Nem kell a gyerekeket "fegyverként" használni.
2022. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
92%
Miért fontos a szüleddel való közös karácsonyozás? Gondolom a te szüleidről van szó. Ha a karácsonyt sem tudod meghitt hangulatban tölteni anyuci nélkül a saját családoddal,akkor ne is lepődj meg azon,ha marják egymást anyós és meny.
2022. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
90%
En siman nem foglalkozok a karácsonynal.
2022. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
93%

4-nek igaza van.Gondolj bele mi lenne fordított esetben, ha minden karácsonykor a párod szüleivel kellene lenned pedig utálod őket és ők is téged!

Mi lenne ha ez a karácsony vére rólatok szólna, mint családról?

Nem tudtok együtt karácsonyozni? Feltétlenül ott kell lennie a szüleidnek is veletek?

Nem lehet hogy pont azért mérgesedett el annyira a viszony a feleséged meg a szüleid között mert mindig a szüleidet tetted előrébb helyette?

2022. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
96%

Gyűlölöm a karácsonyt.


Miért? Mert másról sem szól, hogy mindenki meg akar felelni mert jaj ünnep van.


Jaj milyen ünnepi kaját csináljak. Jaj milyen ajándékot vegyek. Jaj mivel díszítsem a házat. Hánynom kel tőle. Szeretet ünnepének nevezik.

Exem testvére egy vádosban lakik az anyjával. ( Exanyósommal )

Egész évben még a telefont se emeli rá, csak ha ingyen dada kell mert ők mennének nyaralni.


Karácsonykor meg csak úgy okvadozik, hogy jaj mennyire szereti anyukát. Jah, csak épp egész évben lese...ja.


De ez csak egy példa. A szeretet nem olyan dolog amit ünnepelni kell. A szeret olyan dokog amit az év 365 napján érzetetnünk kell, figyelnünk kell.


A másik kedvencem, hogy ilyenkor lázas jótékonykodásba fognak emberek, alapítványok stb. Egész évben meg lese ...ják a rá szorulókat.


A karácsony régesrégen nem arról szól amiről kellene.


Nem a család miatt utálom a karácsonyt. Mert nekem olyan nincs, soha nem is volt igazán.


Hanem mert ez egy marketing lett az üzleteknek. Nemhiába vannak már november elején karácsonyi reklámok...

2022. dec. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
És te miért nem tudod félretenni az önös érdekedet, hogy a feleségednek ne kelljen olyat körülugrálni akit utál, és aki utálja őt? Nekem ebből annyi jön le hogy baromira nem állsz ki a nejed mellett. Csak ebben vagy soha?
2022. dec. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
96%

#7 Sok dologban igazad van, de csak tőled függ, hogy a te karácsonyod milyenné alakítod felnőtt emberként.

Szükség van ilyen határpontokra az életünkben, akkor is ha azok sokszor torzulnak, pont mert a kereskedők felhasználják.

ha nem szereted a giccsparádét, a házdíszítést - ne vegyél részt benne! Ha nem szereted hogy színleg ajándékozzák egymást, akkor beszéld meg azokkal akiket szeretsz, hogy felnőttek ne adjanak egymásnak csak apró, jelképes ajándékot vagy legyen közös program az ajándéka mindenkinek.

A jótékonyság meg sajnos ilyen. Neked is eszedbe juthatnának a szegény gyerekek vagy magányos emberek bármelyik nap az évben de nem jut, és nem is teszel értük. Én sem és a legtöbb ember szintén nem - csak amikor van valami hasonló alkalom, akció.

2022. dec. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
22%

"Ha a karácsonyt sem tudod meghitt hangulatban tölteni anyuci nélkül a saját családoddal"


Azért ne haragudjatok már, de ez így durva. A szüleiről van szó, akik mondhatni ugyanolyan egyenesági rokonok, mint a gyerekei - egykor a karácsony őt jelentette és a szüleit.


Azért, mert valaki megházasodott és gyerekei lettek, még nem szűnt meg egy család lenni a szüleivel. Vagy ha a ti gyerekeitek is megházasodnak, már nem lesztek velük többé család? Nem lesztek szívesen együtt velük, nem esne jól velük tölteni a karácsonyt, mint mondjuk 20 éven keresztül?


A kérdező nem azt mondta, hogy erőszakkal elviszi a szüleit vagy hogy odacipeli a családot, csakhogy jó lenne(!), ha a szülei is ott lennének karácsonykor. Ez a vágy így önmagában miért baj? Mi is a férjem szüleivel karácsonyozunk, a szomszéd is az egyik szülővel, a másik szomszédunkhoz is jönnek a szülei, én alapvetően azt látom, hogy a valósàgban ott divat ez a teljesen szülők nélkül karácsonyozás, ahol nagyon távol élnek vagy nem jó a kapcsolat. Pl. barátnőmék kettesben lesznek a párjsval, mert egyik családdal sincsenek szoros viszonyban, nem akarnak velük lenni.


Mi meg szeretjük a szülőket (én részemről nincs), és velük vagyunk Szenteste, de ez nem azt jelenti, hogy akkor nem tudjuk magunkat szűk családként jól érezni. Csakhogy szeretjük ezeket az embereket, és jó velük lenni, ennyi. Egy ünnepen pláne.


Én nem értem, miért kell elítélni, ha valaki szereti a szüleit is a házastársa és a gyerekei mellett, mert itt gyk-n kb. mindig úgy van beállítva, mintha felnőttként kötelező lenne eltávolodni és félidegenként kezelni őket. A kérdező meg nem veszekszik, nem kényszerít, csak leírta, hogy neki rossz, hogy a szüleivel nem karácsonyoznak. Ez fájhat, hiányozhat neki, szimplán azt mutatja, hogy szereti a szüleit.

2022. dec. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!