Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy reagálnátok, ha a nagyszü...

Hogy reagálnátok, ha a nagyszülők többet foglalkoznának az egyik unokával, és az nem a tiétek?

Figyelt kérdés

A "nem kötelező ugyanúgy szeretni őket" közismert sallangokon túl, ti ezt hogy kezelnétek?


Ez megnyilvánulhat számos dologban onnantól kezdve, hogy a kedveltebb unoka többet van náluk, mert többször hívják vagy akarják, hogy ott aludjon, ha mindkét gyerek ott van, inkább vele foglalkoznak, neki van ott saját ruhája/cipője, több kép van kint róla a házban, csak róla osztanak meg képet a közösségi médiában, hasonlók és bármit Ida lehet még sorolni, amiről levágós, hogy azért van megkülönböztetés.


Ti erre szülőként hogy reagálnátok a saját szüleitek kapcsán?



2022. dec. 19. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Először is megkérdezném magamtól, hogy mért nem szereti az én gyerekemet is ugyanúgy mint a másik unokát!

Hisztis, kényeskedő, válogatós, csúnya szája van...stb.

Ha egyik sem, akkor megkérdezném az anyámat, hogy mi baja gyerekemmel!

Valamit csak mondd!

Ha nincs semmi komoly indok, akkor megkérném, hogy ha mindkét gyerek ott van, ne tegyen különbséget.

Ha nem érti meg, akkor többet nem vinném a gyereket.

2022. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Anyósom pontosan ezt csinálja. A gyerekem 6 éves. Megtanultam túllépni rajta. Jobbat nem tudtam. Zavart és rettenetes fájt, de muszáj voltam elengedni mert nem akarom a gyerekem és a köztem lévő kacsolatot ezzel mérgezni. Nem ér annyit sajnos. Sok sikert és egyszerű továbblépést kívánok neked!
2022. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Igazából egyet tehetsz, elengeded a dolgot. Nálunk azért van jobban szeretve, törödve a "másik oldal" "unokáival, mert ők fiúk. Após nyíltan ki is mondta, hogy ezért tartja többre őket. Ilyesmivel mit tudsz kezdeni azon kívül, hogy nem törődsz az egésszel?
2022. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Azért elég sokat számít a helyzet, a körülmények, amiket nem írtál le.

Pl. ha az egyik unoka a közelben lakik, a másik meg másik városban, vagy az ország másik végében, akkor nyilván azzal tud többet találkozni, aki ugyanott lakik.

Vagy ha az egyik unoka szüleivel van konfliktus, akkor azért van kevesebb találkozás.

Valami oka biztosan van.

De akár az is lehet, hogy az egyik unoka nagyon szeret ott lenni, a másik meg inkább másik nagyinál. Bár láttam már olyan gyereket is, aki sehol nem volt el, csak otthon.

2022. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem ismerjük a helyzetet, lehet, hogy az egyik 5 percre lakik, a másik két órára, nehezebb összehozni a közös programot. Az egyetlen, ami nem tetszene, az az, hogyha látványos megkülönböztetés lenne, mikor egyszerre vannak ott.
2022. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nem tudsz mit tenni ellene, hiszen nem erőszakolhatod ki a szeretetét. Szomorú, de ez van, nyilván van oka, hogy nem szereti a gyereket. Lehet hasonlít valakire, akit utál, ezer és egy ok lehet sajnos.

Én a helyedben először és utoljára megkérdezném, miért tesznek különbséget a két unoka között, csak hogy tudjam, aztán soha többet nem vinném a gyereket. Semmi értelme. A gyereked ugyanis érzi, akárhány éves.


A másik unoka a testvéred gyereke? Nem lehet, hogy a szüleid már te és a testvéred közt is különbséget tettek?

2022. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, egy dolog az egyiket jobban szeretni valamiért ( ez talán tényleg nem befolyásolható), és más dolog ki is mutatni ezt (ami tudatosan azért elkerülhető lenne), pláne feltűnően.


Rákérdezéskor tagadás, sírás van, de változtatás nincs.

2022. dec. 19. 10:29
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Anno, az anyósom kizárólag az egyik gyereke gyerekeit szerette. A szülők helyett nevelte, óvodába, iskolába hordta őket, ha betegek voltak, vigyázott rájuk. Egy alkalommal megkértem, vigyázzon (egyetlen nap) a beteg gyerekünkre, de azt mondta, nem ér rá, mert a másik unokára vigyáz. Még egyszer fordult elő, hogy megkértem, akkor is a másik unokára hivatkozott. Soha többé nem kértem semmire. A gyerekeink hamar észrevették, hogy őket nem szeretik, nem hívják magukhoz. Aztán felnőttek. Anyósom megöregedett, beteg lett. Bementek hozzá a kórházba, mikor kijöttek, azt mondta egyikük, borzasztó, de semmit nem érzek iránta. Egy vadidegen haldoklása is jobban megvisel. Már meghaltak, évekkel ezelőtt. A gyerekeink soha nem emlegetik őket, évente kétszer virágot visznek a sírjukra.
2022. dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
El kell engedni a dolgot, mert nem tudod kikényszeríteni a szeretetet. Biztos van oka rá, hogy a másikat jobban szereti, ahogy te se szereted egyformán a rokonaidat, meg az emberekhez se viszonyulsz azonos módon. Az durva viszont, ha annyira kimutatja, hogy már érezhető, mert szegény gyereknek nem lehet megmagyarázni azt mindenféle pszichológiai maszlaggal, hogy a mama őt miért nem szereti úgy, mint az unokatesót, mi rosszat tett. Átérzem, és tapasztalatból tudok javaslattal élni. Én a nem szeretett unoka voltam, és rohadt sokat szenvedtem attól kicsi koromban, hogy ég és föld volt köztem és unokatesóm között, kb. amiket te is leírtál. Neke az segített volna, ha anyám belátja ezt, és nem tetteti, hogy semmi gond nincs, és nem kényszít szándékosan arra, hogy de igenis menjek a mamához, de igenis, szolgáljam ki a mamát, ÉN ne tegyek különbséget a nagyszüleim között (egyszer a gyerekként készített karácsonyi ajándékocskáimat fikázta ezzel, mert az ő dögvész anyjának kevesebbet készítettem, mint annak a mamámnak, ki szeretett). A legundorítóbb az volt, ahogy ő mindig körbeugrálta, szentként istenítette, meg apámmal tőlünk is megkövetelte, amikor méltóztatott hozzánk betenni a lábát ...Amikor már nagy voltam, a fejére is olvastam mindezt, meg amikor már gimis voltam, nem is mentem a banyához, nem hívtam, nem írtam neki. Minek? Persze a banya elvárta volna, na, de egy idő után amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten...a gyerek nem hülye, hogy csak adjon, de sose kapjon, ellenben nézze, hogy a másik meg mi mindennel van elárasztva (nemcsak anyagiakban, hanem egyéb téren). Elfogadtam, hogy én nem vagyok neki senki (pontosabban csak elvárásai voltak felém, mintha le se esne neki, hogy nem vagyok ám vak), a temetésén mintha csak egy idegenén lettem volna, és azt néztem, hogy mikor lehet már végre lelépni! Ezzel csak azt akartam mondani, hogy állj a gyereked mellé, és ne hazudj neki olyasmit, hogy "de téged is ugyanúgy szeret...", meg "menni kell mamához", hanem ismerd el neki, hogy mi a helyzet, és hogy nem az ő készülékében van a hiba!
2022. dec. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem tehetnék semmit, de szomoru elnnék.
2022. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!