Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Látogatnátok az olyan nagyszül...

Látogatnátok az olyan nagyszülőket, akik pótunokát fogadtak?

Figyelt kérdés
A nagyszüleim gyerekkoromban sem jöttek látogatni, csak ritka alkalmakkor, pedig 15 km-re élünk egymástól. A szomszéd gyerekeit unokaként tekintik, sokat vigyáztak rájuk, még a közösségi médiában is nagyszülőként hivatkoznak rájuk. Mostanában hívogatnak telefonon, mióta gyerekem született, engem és a testvéreimet is. Ti tartanátok a kapcsolatot velük?
2022. dec. 30. 16:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
-a szomszéd gyerekek a közösségi médiában is nagyszülőként hivatkoznak rájuk.
2022. dec. 30. 16:30
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Bárhogy érzel, az úgy van jól. Az alapján dönts, ne más véleménye számítson. Hogy mit tennék én ha a helyedben volnék, nem tudom megmondani, ahhoz nagyon kevés az információ.
2022. dec. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Néha beleférne.
2022. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szüleiddel gyerekkorodban milyen gyakran látogattátok őket?


Milyen volt akkor a kapcsolatod a nagyszüleiddel?

2022. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Régebben hetente egyszer, de volt úgy akár egy héten többször is meglátogattuk őket. Ők ha azon a településen jártak se látogattak meg minket, vagy csak évente egyszer-kétszer.

Őszintén szólva miután a szomszéd gyerekeket dicsérték idegeneknek, rokonoknak, utána már szívesen látogattuk mi sem őket.

2022. dec. 30. 17:02
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2022. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
-utána már mi sem szívesen látogattuk őket.
2022. dec. 30. 17:04
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Én is vigyázok néha a szomszéd gyerekekre, beszélek is róluk, szeretem őket, ők is engem. Ettől függetlenül az unokáimat imádom, róluk is sokat beszélek, bár mivel messzebb laknak, nem a szomszédban, s a szüleik elfoglalt emberek, a gyerekek iskolások, így ritkábban találkozunk. A szomszéd gyerekek szeretete nem zárja ki az unokák szeretetét, s a szeretet nem lesz kisebb attól, hogy többen részesülnek belőle. Szerintem igen, látogassátok a nagyszülőket, ne legyetek féltékenyek a szomszédaikra!
2022. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Minek? Ha ők kényelmi vagy akármilyen szempontból inkább a szomszéd gyerekekkel törődtek helyettetek, akkor ne most keressenek nagyszülőként, ha nekem gyakorlatilag nem voltak a nagyszüleim. Keressék a szomszéd gyerekeit. Nem sértődöttségből, hanem pusztán azért, mert érdemi nagyszülői kapcsolat hiányában nem tekintenék rájuk nagyszülőként.
2022. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem nagyon, minek. Csak ami kötelező.
2022. dec. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!