Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért füllent a gyerek?

Miért füllent a gyerek?

Figyelt kérdés

Unokámat imádom. Soha nem bántanám.

Nagyon sokat van nálam, aminek nagyon örülök.

Tegnap elkezdett sírni egy kis semmiségen. Megkérdeztem, hogy miért sír és erre azt mondja, hogy én bántom. Mondom, hol bántottalak?

Azt mondja, hogy megvertem a kezét, a fejét és a fenekét.

Annyira rosszul esett. Mondom nem szereti a Mami ha füllentesz.

Csak mondja, hogy bántani szoktam.

Jött érte a menyem és meséltem neki. Azt mondja, már mondta otthon is, de ő nem hitte el.

A másik mama viszont igen aki iszik és a falu hírvivője.

4 éves az unoka. Miért füllenthet ilyeneket? Most is bőgve írok.



2022. dec. 31. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
4 éveseknél még előfodulhat, hogy összekeverik a családtagokat, vagy hogy nem tudnak különbséget tenni. Ha a másik nagyi ütni szokta, akkor lehet úgy idegződött be neki, hogy nagyi=bánt, és mivel te is nagyi van, ezért te is bántod.
2022. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azt tudom, hogy a másik mami rá szokott csapni ha nem úgy viselkedik.

Nem haragszom az unokára, csak a másik mami felfújja ezt.

Az igazságtalanság visel meg.

2022. dec. 31. 15:26
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, az enyém mostanában arra fogott néhány áratlan sírást, hogy megütötte vagy meglökdöste egy avokádó. 🤷‍♀️ Szintén 4 éves.

Próbáld nem magadra venni, azt hiszem, ilyenkor jön egy korszak, amikor csomó kitalált zöldséget hordanak össze. Nem téged akart megbántani ezzel, vagy bosszút állni rajtad valamiért.

Azt tippelem, hogy ilyenkor valami más feszültség, gondolat vagy emlék bántja, de megfogalmazni nem tudja vagy nem akarja, ezért inkább ráfogja valami másra.

2022. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. dec. 31. 15:30
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen pici még nem nagyon tudja megkülönböztetni a valóságot a képzelettől. Nem tudja mi az a füllentés. S igen keverhet a másik mamával. A szülőkkel tisztázd a dolgot,s könyörgöm próbáld nem ennyire a szívedre venni.
2022. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Az enyémnek négy évesen már szárnyalt a fantáziája. Itthon is mondta többször ezt, hogy apa/anya bántotta, pedig látta a másikunk, hogy nem történt semmi.

Idővel elhagyják, de lehet, hogy nem mostanában. Most öt múlt, de még ugyanolyan élénk a képzelete, olyanokat mond, hogy az ember hanyatt vágja magát. Ha a szülők tudják, hogy nem bántod, nincs baj, ne aggaszd magad. Adj neki még időt, hiszen nagyon kicsi

2022. dec. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm,próbálok. Csak ilyen még nem fordult elő.

Vagyis, szokott nekem is olyanokat mondani amit nem hiszek el, de ha vissza kérdezek már nem tudja elmondani.

2022. dec. 31. 15:41
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


5/8-as kommentelőnek,:

Sajnálom, hogy ilyen gyermekkorod volt. Nem mindenki olyan mint a szüleid.

Azt kívánom, legyen boldog életed.

2022. dec. 31. 15:46
 9/12 A kérdező kommentje:
5/9
2022. dec. 31. 15:47
 10/12 anonim ***** válasza:
14%
Mert a " tudósok " megállapították, akkor bizony minden gyereknél így is van ugye? Nagyon nem, egy 4 éves még teljesen mashogy gondolkdik mint akár egy 0 év körüli gyerek.
2022. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!