Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudnám kezdeni anyám...

Hogy tudnám kezdeni anyám féltékenykedését az anyósomra?

Figyelt kérdés

Anyám és az anyósom rühellik egymást. Mi jóban vagyunk mindkettővel.

Anyám imádja a gyerekemet, hetente találkoznak, van hogy többször is, anyósom viszont ritkán néz rá, ellenben mindenki előtt (családban és idegenek előtt egyaránt) próbálja előadni a mintanagymamát.

Szerintem anyámnak nincs oka féltékenykedni, a gyerek egyértelműen őt szereti jobban, vele van többet. Mégis gyakran fújja nekem a magáét, hogy a Rózsi nem is igazi nagymama, a Rózsi helyében szégyellné magát stb. Ezeket még megértem, mert én se szeretem a képmutatást. Viszont nem tetszik neki, hogy keveset találkoznak, de ha igen, az sem. Múltkor is épp anyósomnál volt a gyerek, és megjegyzéseket tett, hogy mikor viszi már haza. Ha a gyerek megemlíti, hogy "Rózsi mama", akkor az nem tetszik neki. Folyton vele van elfoglalva, és ha azt mondom, hogy hagyja már abba, nem akarom ezt hallgatni állandóan, akkor szerinte ez annak a jele, hogy én jobban megbecsülöm őt nála. Hogy tudnám rávenni, hogy ne foglalkozzon már vele folyton, vagy legalább engem ne traktáljon evvel?



2023. febr. 5. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki hogy keressen más elfoglaltságot, ahelyett, hogy szapulja a másik nagymamát.
2023. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy. Senkit nem lehet megváltoztatni olyanra, amilyen nem.

Őbenne van egy hozott életpályamodell, hogy csak úgy a jó, ha valaki sokat, gyakran találkozik az unokával, mert azt úgy kell. Az a szeretet. Benne az van, hogy aki nem így tesz, az nem szereti az unokát. Nem tudja elképzelni, hogy máshogy is jó, és nincs összefüggés a szeretet és a nagyon gyakori találkozások között. Nincs benne nyitottság, hogy bizony húszezerhatszázhuszonnyolcféle képpen lehet élni. Szerinte csak úgy, ahogy ő élt.

Ezt te nem tudod megváltozatni.

2023. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Közlöd vele, ha nem áll le a másik mama szidásával, nem engeded a gyerek közelébe, mert nem akarod, hogy ezzel mérgezze a gyereket!
2023. febr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# van teendője, épp elég. Dolgozik, időnként másodállása is van, aktív hobbija van, aktív nagymamaként, sok rokonunkkal ápol kapcsolatot.


2# nem is akarom megváltoztatni. Azt szeretném elérni, ahogy írtam, hogy ne engem traktáljon evvel folyton.

A hangsúly nem a kevés unokázáson van, hanem hogy anyósom más rokonok előtt ajnározza a gyereket, közben meg egy pelenkát nem cserélt ki soha.

2023. febr. 5. 16:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem mondja, nem a gyereknek.
2023. febr. 5. 16:13
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
A gyerek nem hülye, hallja, utána meg az lesz kellemetlen, ha mondja is mások elött.
2023. febr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem szólsz neki akkor végképp folytatni fogja.
2023. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%
Anyád képmutatóbb mint anyósod, bármilyen fura, ő nem szeret téged. Amúgy nem játszaná el, hogy nem érti a kérésedet, hogy ne rontsa el állandóan a vele töltött idődet. Sőt, a találkozásaitok után is ezen rágódsz mint látszik. Ezen úgy tudnál legkönnyebben változtatni, hogy közlöd vele, anyu, én nem tudom kedved szerint megváltoztatni az anyósomat, de ezentúl ahányszor szóba hozod, már itt sem vagyok. És úgy is teszel. (Persze, hogy nem, mert ő az anyád stb., ezért marad is minden ugyanígy.)
2023. febr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!