Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagypapám halála után hogy...

Nagypapám halála után hogy értessem meg a mamával, hogy elköltözök?

Figyelt kérdés

Papám 4 éve lett beteg, akkor ideköltöztem. Szerencsére akkor meggyógyult, de tavalyelőtt decemberben tüdődaganatot találtak nála, és idén év elején örökre megpihent. A mamát egyáltalán nem viselte meg. Mivel engem viszont nagyon, és most jött egy külföldi lehetőség, amit úgy érzek, ki tudna mozdítani a jelen semmilyen hangulatomból. (Igazából depresszió...)

Viszont a mama teljesen ki van borulva, hogy mi lesz vele. Oké, de ha meg maradok, akkor mi lesz velem?!


2023. febr. 20. 22:28
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tenni, hogy én vagyok a szerződéses örökös, gondozásért, segítségért cserébe. De 3 hetet lennék kint, kettőt itthon, tehát lennék itthon elég sokat. Közben meg meg tudnám oldani, hogy valaki elvigye orvoshoz, bevásárolni, stb.
2023. febr. 20. 22:32
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
"én vagyok a szerződéses örökös, gondozásért, segítségért cserébe" Igaza van a mamádnak. Ő nem "valaki"-vel szerződött, hanem veled, abban a hiszemben, hogy vele leszel.
2023. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha depressziós vagy, akkor az nem fog sem rajta sem rajtad segíteni. Ha elszalasztod a lehetőséget, akkor örökre bánni fogod. A segítség családtag, barát lenne, vagy megfizetnél valakit? Családtag esetén akár lehetne új, megosztott örökösödési szerződést írni. Gondolom a külföldi lehetőség, mely akár hosszútávú is lehet, megérné akár, hogy ne te örökölj mindent.
2023. febr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Azt kell mérlegelni, hogy megéri-e ez a ház a még 30 év egyhelyben álldogálást.
2023. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

"Hozzá kell tenni, hogy én vagyok a szerződéses örökös, gondozásért, segítségért cserébe."

. Akkor maradsz, vagy szerződésbontás.

2023. febr. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Meg kell nézni, mit tartalmaz pontosan a szerződés. A legtöbb esetben nem azt, hogy effektíve a szerződő a 2 db saját kezével gondoskodjon a másikról, hanem hogy a gondoskodás meg legyen oldva.

Természetesen a mamának jogában áll szerződést bontani. Kérdező, mérlegeld, hogy megéri-e a ház, vagy elmész inkább külföldre.

Hogy ezt a mama megérti-e vagy sem, az az ő dolga.

2023. febr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Fizetett gondozó lenne. De nem is ez a jogi rész a lényeg, erről szó sem volt, arról sem, hogy neki ez nem felelne meg. Sőt, pedzegeti az otthont, de azt végképp nem érti meg, hogy ekkora fizetésből nem tudom neki fizetni, a nyugdíja meg lassan felére nem elég. Neki csak az a baja, hogy miért akarok menni.
2023. febr. 21. 07:17
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
A te dolgod megoldani a gondozását, a módszer pedig rád van bízva. Hogyha gondozóval akkor úgy, és igen, menj ki nyugodtan.
2023. febr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is idős szüleim vannak, az egyik már nem jár vásárolni, így az árakkal sincs tisztában.

Szerintem ülj le a nagyival és mutasd meg neki, mennyibe került kb. fél-1 éve a kenyér, tej, sajt, vaj, túró, hús, zöldség, gyümölcs, a rezsi és mutasd meg a mostani árakat. Ha a fizetésed és az ő nyugdíja nem ment legalább a duplájára, akkor megkérdezném tőle, mégis milyen ötlete van arra, hogy ezt a többet költséget ki tudjátok fizetni? Érthető, hogy nem örül, ha ritkábban lát, de ez kevésbé rossz, mint a folytonos anyagi problémák.

2023. febr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

A szerződés szerintem nem arra szól, hogy 0-24-ben ott kell legyél, mert neked is jöhet más dolog az életedbe, betegség, nászút, szülés, beteg családtag, és magadról is kell gondoskodjál. No és meg is kell élj valamiből, dolgoznod is kell.

Tehát ha a távollét idejére szerzel megoldást, akkor is jogilag teljesítetted a gondozást!

2023. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!