Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Halott nagyszülő megnézése?

Halott nagyszülő megnézése?

Figyelt kérdés

Van lehetőség hamvasztás előtt még megnézni, anyum pl még szeretné látni, de én irtózom tőle. Nem akarom, hogy beégjen az emlékeimbe vagy ilyesmi.


Ti hogy jártatok azzal, hogy megnéztétek? Segített valamit az elengedésben?



2023. márc. 2. 15:16
A kérdező szavazást indított:
Jó döntés megnézni ilyenkor.
Rossz döntés volt.
76 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
85%
Én biztos nem tudnék így ránézni.
2023. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%

Ha te irtózol tőle akkor eszedbe se jusson.

Az más dolog hogy anyud megnézi, az ő dolga. De ha már most kivagy akkor teljesen felesleges sokk.

2023. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

*Én nem megyek megnézni. Ezt elefelejtettem írni.

Őt is próbáltam lebeszélni.

2023. márc. 2. 15:27
 4/40 anonim ***** válasza:
97%

3

Ha ő szeretné, akkor nyugodtan nézze meg. Ne beszéld le róla

2023. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
94%
Ha írtózol tőle ne. Ha ő szeretné látni akkor nézze meg. Nálunk ravatal volt, nyitott koporsós. Én bementem, bátyám nem. Én sem bánom, ő sem. Ő nem tudta volna megnézni, én még "elakartam búcsúzni" a temetés előtt. Mindenki másképp dolgozza ezt fel.
2023. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

Ne beszéld le róla, ha ő akarja, mert egész életében bánni fogja, hogy nem nézte meg.

Apám temetését én intéztem egyedül, a halottszállítást, koporsó kiválasztást stb mindent, mert az öccse teljesen kiborult, használhatatlan volt. Mikor a temetés előtt a ravatalozónál kérdeztem, hogy meg akarja-e nézni utoljára (zárt koporsós temetés volt), kiakadt, és zokogva mondta, hogy dehogy.

Utána nem volt olyan találkozásunk, ahol ne mondta volna, hogy mennyire bánja, még amikor a halála előtt voltam nála a kórházban akkor is ezzel jött...

Te ne nézd meg, ha nem akarod, de ha anyukád akarja, nézze meg. Amúgy én láttam minden halott hozzátartozómat, és nem volt elborzasztó egyszer sem. Egy csendes búcsú volt valakitől, aki fontos volt nekem, és ebben a világban nem láthatom már soha.

2023. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
90%
Nekem muszáj volt megnézni édesanyámat, mivel én voltam a legközelebbi hozzátartozó. Addig nem ravatalozzák fel, amig meg nem történik az azonosítás. Apám olyan volt mintha csak aludna.
2023. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

En nem neztem meg a nagypapam, apukam igen

Igazabol semmi durva dolgot nem latsz ilyenkor, mert hat hogy is mondjam, olyan allapotba hozzak a testet, ami ugymond nem traumatizalo. Szoval olyan nagyon durva dolgot nem fogsz latni, csak annyit, hogy max sapadtabb, de egyebkent mintha aludna.

Apukam is ezt mondta; hogy ilyen volt.


De en is irtoztam a gondolattol is, igy hagytam inkabb.

2023. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Én halott nagyapámat láttam a ravatalon, mert őt koporsósan temettük. Semmi különös, úgy maradt meg az emlékeimben ahogy ismertem, nem váltott ki semmilyen egyéb hatást. Minden más nagyszülőmnél hamvasztásos temetés volt, egyiküket sem láttam előtte, gyorsan intézték a hamvasztásokat.
2023. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
94%
Igaz, nem hamvasztásos, hanem koporsós temetés volt, de én nagymamámat és apukámat is megnéztem a nyitott koporsóban, a ravatalon. Apáról még fényképet is csináltam, mamáról meg csak azért nem, mert akkor még nem igazán tudtam, hogy ilyet lehet-e, vagy illik-e. Persze megrázó őket így látni, ráadásul apa arca eléggé megöregedett az alatt a rövid idő alatt, amit a kórházban töltött a halála előtt, nekem mégis szép emlék, és nem bántam meg egyáltalán, hogy így búcsúztam el tőlük. Viszont csatlakozom azokhoz, akik azt mondják, hogy ha te nem szeretnéd a koporsóban látni, meg félsz, hogy beleég az emlékezetedbe, akkor ne nézd meg! Nem vagyunk egyformák, teljesen normális ez is szerintem, ha valaki így gondolkozik.
2023. márc. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!