Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Halott nagyszülő megnézése?

Halott nagyszülő megnézése?

Figyelt kérdés

Van lehetőség hamvasztás előtt még megnézni, anyum pl még szeretné látni, de én irtózom tőle. Nem akarom, hogy beégjen az emlékeimbe vagy ilyesmi.


Ti hogy jártatok azzal, hogy megnéztétek? Segített valamit az elengedésben?



2023. márc. 2. 15:16
1 2 3 4
 21/40 K.O. ***** válasza:
85%
en se akartam megnezni, de rameroltettek.. en meg abban az allapotban.. valahogy engedtem ennek.. de mar megbantam.. lattam apum arcan hogy kinlodott az utolso pillanataiban es ez igy tok kiult az arcara, furan allt a szaja is meg igy áhh, nem jó erzes volt, teljesen belemegett, sztem ha azt erzed hogy nem akarod latni ugy, akkor inkabb ne, hallgass a megerzeseidre
2023. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
87%
Ha anyud akarja, nézze meg: Te meg közöld vele hogy jobban szeretnéd olyannak megőrizi az emlékeidben ahogy élt. Remélhetőleg nem erőszakoskodik anyukád hogy te is nézd meg a halottat.
2023. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
91%

Az első halott akit láttam, az apám volt. Nem emlékszem rá, mert még nem voltam 3 éves, de nyitott koporsós temetés volt, nem traumatizált(állítólag be akartam takargatni, hogy ne fázzon), pedig felakasztotta magát, tehát nem biztos hogy szép látvány volt.

Utána már felnőttként halt meg egymás után 2 nagyapám, nekik is nyitott koporsós temetésük volt, nem mentem túl közel hozzájuk, öregek voltak, betegek és még inkább "rásült" az arcukra a bőr, alig voltak számomra felismerhetők, ráadásul az egyiknek fel kellett kötni az állát, mert a kórházban nyitott szájjal halt meg éjjel és nem vették rögtön észre. Igazából nem volt jó emlék, jobb lett volna úgy emlékezni rájuk, ahogy utoljára láttam őket életükben.

Ami a legfájóbb, hogy már az egyik fiam is meghalt, fiatalon, hirtelen, szóval nem szenvedett, ez látszott is az arcán, ő tényleg olyan volt, mintha csak aludna, pedig közvetlenül boncolás után láthattam. Igaz, őt csak üvegablakon keresztül a covid miatt.

Nem féltem tőle, hogy beleég a retinámba a látvány, de beleégett, viszont nem rossz értelemben. Soha nem fogom elfelejteni és ez jó. Mert szükségem volt rá, hogy lássam és soha nem bocsájtottam volna meg magamnak, ha nem nézem meg. A férjem viszont másképp döntött és ő sem bánta meg. Ez a lényeg. Mindenki hallgasson a szívére és döntsön aszerint.

2023. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
29%
Igaza van a húszasnak, ravatalozáskor le van ragasztva a szem és a száj. Ha valaki nem hiszi, írja be a Google keresőjébe, hogy XVI. Benedek. Az első képek közt, amiket kidob, ott van felravatalozva a pápa holtteste. Látható, hogy se a szeme, se a szája nincsen nyitva.
2023. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
71%
7, temettem szülőt, nagyszülőt, soha nem kellett azonosítani a koporsóban.
2023. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
43%
25, nincs leragasztva. Halál esetén felkötjük az állat, pont azért, hogy a rigor beálltakor ne legyen nyitva a száj, és zárjuk a szemet. De ravatalozáshoz már nincs semmi rögzítés. Van, akinél nyílik a hullamerevség oldódása után, de nem mindekinél.
2023. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
30%

25-ös!


Te ezzel foglalkozol, hogy ennyi mindent tudsz róla?

2023. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
72%
Én nem bírnám megnézni. Nem akarnám, hogy ez legyen az emlékeim közt róla. Nekem eleve van egy kis iszonyom a halottaktól, ha filmben látok “hullát” (hullának sminkelt embert), attól is rosszul vagyok. Írtózom ettől. Egy szerettemet pedig ebben a szituációban látni még rosszabb lenne. De egyéni döntés. Ha nem akarod, ne nézd meg.
2023. márc. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
19%

27-es!

Úgy tudom van akinél összevarrják a szájat. Ez milyen esetben van?

2023. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
31%
95 óta az életem része a halál, soha nem találkoztam ilyennel, 30.
2023. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!