Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mennyire kötelező a nagyszülők...

Mennyire kötelező a nagyszülőkhoz járni? Hányszor viszitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Muszáj? Ha a gyereket nem érdekli, akkor is muszáj? Vagy ez hogy van?

Ti hányszor viszitek a gyerekeket a nagyszülőkhöz?



2023. márc. 26. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Ha a gyerekem utálna a nagyszülővel lenni, kimondottam a személyiségük miatt, a szüleim elé helyezném a gyerekeim akaratát, nyilván. Ha csak azért lenne nyafi, mert jajj egy órára laknak, ők meg számítógépezni akarnak egész hétvégén, akkor meg nyilván a nyafi nem érdekelne.

Általában havi egyszer megyünk le nagyszülőkhöz (tényleg csak egy óra az út), havi egy szombaton, délelőtt együtt megyünk, délután együtt jövünk. De van, hogy levisszük őket péntek este és szombat este, vagy vasárnap reggel megyünk értük. De nekik ezzel nincs is bajuk.


Télen általában megritkulnak a látogatások, akár 6-7 hét, de nyáron meg van, hogy két hetente lemegyünk egy napra, mert keresztgyerekünk, barátaink is arra laknak férjemmel.

Más kérdés, hogy anyósék sokáig külföldön laktak, most vissza költöztek, de még így is 5 órányi útra laknak. Csak oda.

Velük, ha ők nem jönnek, csak húsvétkor és karácsonykor, esetleg szülinapon találkoznak.

2023. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy kötelező? Nincs ilyen. Olyan sincs, hogy kell meg illik.



Normális családoknál igény van mindkét oldalról a találkozásra.

2023. márc. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nyilvá kor kérdése is. Mi 20 percre lakunk egymástól anyósékkal (én szüleimmel nem tartjuk a kapcsatot), majdnem minden péntek délután vagy szombat délelőtt beugrunk, mondjuk ők is szoktak jönni, de mi megyünk gyakrabban, mert úgyis van dolgunk a városban, akkor nyilván jönnek velünk a gyerekek, hiszen még kicsik.


Ha kamasz lenne, 12-14 év felett azt mondanám, már maradhatna otthon néha, ha akar, bár ahhoz ragaszkodnék, hogy havi 1-2 alkalommal jöjjenek. Mondjuk nálunk normálisak a nagyszülők, szoros a kapcsolat, nehezen tudom elképzelni, hogy kamaszként utálják majd őket, nyilván csak nem lesz rájuk annyira igényül, de azért igyekszem a havi 1 alkalmat betenni.

2023. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi gyereket, akit nem lehet felügyelet nélkül hagyni vinnem akkor is, ha neki nem tetszik. A saját szüleimmel nekem igényem van a kapcsolatra, ahogy a férjemnek is ugyanígy, a saját szüleivel.
2023. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem kötelező.
2023. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Sztem a gyerekre jó hatással van a nagyszülő. Én egyébként is sokat jártam haza, így alap h a kisfiam is sokat találkozik velük. Az is segít h kb 5 percre laknak tőlünk. A másik mama messzebb lakik, meg ő nem annyira unokázós. Inkább elmegy wellnessre minthogy lejöjjön hozzánk a hétvégén. Egyébként nem szűk markú a gyerekkel,de nem is az az igazi nagymama.
2023. márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
27%
Meg kellene tudni, mi az oka, hogy a gyerek nem szeret a nagyszülőkhöz járni, és ezt megbeszélném velük is, és próbálnék változtatni rajta. Annak nagyszerű élménynek kellene lennie, hogy lemehetünk vidékre a nagyiékhoz, ott vannak a kutyák, az egyéb állatok, esetleg lovak, vagy vannak ott olyan barátok, akikkel biciklizni lehet, vagy van valamilyen tó a környéken, ahol fürdeni lehet, szóval az ilyen látogatásoknak élménynek kellene lennie.Vagy a nagypapával lehet sakkozni stb.
2023. márc. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
25%
folyt.: ráadásul szegény nagyszülőkre nem gondolsz, hogy jólesik nekik, hogy látják az unokákat. Ezt a gyerekekkel is meg kellene értetni.
2023. márc. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi is vidékiek vagyunk :)
2023. márc. 27. 16:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
8/9-es, ezt ha megfordítom hogy hangzik? Szegény gyerekedre nem gondolsz, hogy nem esik neki jól más felnőttek érzelmi igényeit kielégíteni ha ő nem akarja? Ezt a nagyszülőkkel is meg kellene értetni.
2023. máj. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!