Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Màs nagyija is többet foglalko...

Màs nagyija is többet foglalkozik(kivètelezik) a kisebb tesóval, mint vele? 16/L

Figyelt kérdés
Mikor mèg csak èn voltam, a nagyszüleimnek èn voltam a vilàg közepe. Majd megszületett a húgom, onnantól a sarogba lettem àllìtva. Ez akkor megviselt, de ezt ìgy visszagondolva nem tartom különlegesnek, hisz' az újszülött baba a kedvenc mindig ès több is vele a feladat. Csakhogy azóta eltelt 10 èv ès a helyzet mit sem vàltozott. Mikor a tesóm elmegy hozzàjuk, akkor a mamàm eldob mindent amit addig csinàlt ès csak vele foglalkozik(sütit sütnek, soppingolnak, beszèlgetnek) Mikor viszont èn megyek àt a gèpe előtt ül ès megmondja, hogy ne zavarjam èpp dolgozi. Meg mikor elmegy vàsàrolni, akkor a húgomnak összevàsàrol mindenfèle kacatot elèm (a jobbik esetben) odadob egy csokit. Ès ha èn csinàlok valami rosszat, akkor besèrtődik ès a húgomat kezdi agyonajnàrozni, viszont, ha a tesóm csinàlja azt èszre sre veszi. A papàm ugyanez, de ő mèg a jobbik eset. Màs nagyszülőknèl is ez van, ez normàlis vagy csak nàlunk ilyen a helyzet? Szerintetek is nagyon gàz ez egy nagyszülőtől?

2023. máj. 29. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Kire hasonlítasz jobban, apud vagy anyud családjára? És a húgod? Én azt vettem észre, hogy a nagyszülők ahhoz az unokához húznak jobban, aki az "ő fajtájuk". Sok példát látok erre a környezetemben, hogy az első unoka legyen bármilyen, imádják, de ha a következő gyerek jobban hasonlít rájuk, akkor az lesz a favorit.
2023. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%

Az a baj hogy én már annyira nem emlékszem hogy volt. 😅 Én mondjuk ott is éltem. De utána odaszületett a mama másik gyerekének is a gyereke. De így visszagondolva nem volt különösebb szakadék. Persze mindenki a kis újszülött csemetéért volt oda de én is így nekem ez annyira nem tűnt fel. Na meg otthon ekkora különböztetés nem volt. Sőt én tök normális vagyok de a kis huginak nagyon rossz természete lett érthető okokból kifolyólag. (Velem amúgy nem, én még mindig imádom)

És ezt ők is látták. Amikor 3-4 éves volt az nehezebb időszak volt mert akkor nagyon féltékeny volt rám és mivel gyerek így mindig belém veszett. Még azért is mert levegőt mertem venni, ezt így értsd. Olyankor volt mindig az mondva hogy légy megértő. Az nehéz volt.

Ez viszont ami nálatok van, nem normális.

Szerintem mond el nekik, amit érzel. Ha nem változtatnak akkor (ha lehetőség van rá) ne menj többet oda. Nincs olyan emberekre szükséged akiket nem érdekelsz.

2023. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt! Igazsàg szerint màr volt olyan időszak, hogy nem akartam odamenni, de akkor meg pont ez volt a bajuk, hogy nem làtogatom meg őket. Milyen unoka vagyok èn, bezzeg a hugi...Ès ugyanott tartunk.
2023. máj. 29. 09:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De mondd is el hogy mi a bajod, ne csak ne menj. Ha nem változtatnak akkor mond el miért nem mész. Én legalábbis ezt tenném.
2023. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy ezt kène tennem. Csak fèlek, hogy akkor mèg jobban besèrtődnek.
2023. máj. 29. 11:15
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az már az ő problémájuk. Normális felnőtt emberek tudjàk értékelni az őszinteséget és megbeszélni a dolgokat.
2023. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Csak fèlek, hogy akkor mèg jobban besèrtődnek.


Sértődjenek. Amire amúgy neked lenne több okod.

2023. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos mind két oldalról van "különbség". Még ha ők nem is tudatosan csinálják. De még a gyerekeim is érzik...
2023. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Minden nagyszülönek van általában kedvenc unokája.
2023. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Legidősebb unoka vagyok, és a mai napig is én vagyok a "kedvenc".

Persze, hogy gáz ez a hozzáállás. Egy kisgyerek se érdemel kevesebbet.

2023. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!