Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi legyen a nagymamával,hova...

Mi legyen a nagymamával,hova tehetnénk?

Figyelt kérdés

Nagymamám véletlenül felgyújtotta a lakását. Nincs pénze se neki se nekünk helyre hozni, és amúgy se lehet már magára hagyni a jelek szerint. Nálunk nem fér el, és amúgy se szeretném hogy a mi házunkat is felgyújtsa. Az idősek otthona kifizethetetlen és hely sincs sehol.


Ilyenkor mi van??? Mit lehet tenni??? Nagyim közölte hogy ő ott a romok között akar élni és ha én nem engedem, ő meghal, én ölöm meg. Ma a nappalinkban alszik, de én nem vagyok ápoló és amúgy is van egy 15 hónapos gyerekem plusz dolgozom, én nem tudok vele is foglalkozni egész nap. Mit tudunk tenni??


2023. máj. 30. 07:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk nyivákolsz a gyakorin.. Egyáltalán miért hagytátok eddig magára ha önveszélyes? Annyi lehetőség lett volna megelőzni a bajt, és most nem kéne utólag vinnyogni.
2023. máj. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom eddig a pontig nem tudtak, hogy onveszelyes.
2023. máj. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem volt biztosítás a lakáson?

Önkormányzattól próbáljátok segítséget kérni.

2023. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Jelentkezni kell idősotthonba, sok olyan van, amelyik támogatott és max a nyugdíjának a 80%-t kell fizetni. Előbb-utóbb lesz hely. Addig is ki kell vizsgáltatni, fel kell mérni a gondozási szükségletet, szükség esetén gondnokság alá helyeztetni. Ezek nem rövid folyamatok, kezdjétek el mielőbb, forduljatok a háziorvoshoz!


Sajnos nem túl jó Mo-on a szociális ellátás, de még mindig jobb, mint mondjuk a gazdag USA-ban. És ne hagyd magad hibáztatni, mint 1-es gonoszkodott. Az idősek belátási képessége gyakran igen rövid idő alatt tűnik el, ez akár 1-2 nap is lehet! Nincs mit megelőzni, lehet néhány jelet látni előre, de én is csak utólag tudtam meg, hogy amit tapasztalok, az apám betegségének a jelei. Az idősek hajlamosak megjátszani is magukat, ennek külön neve van a geriátriában (showtiming, ~"előadás"), ez külön nehezíti a helyzetet.

Ha a nagyi nagyon kezelhetetlen, konzultáljatok a háziorvossal, sürgős esetben akár hívjatok mentőt. Nehogy megvárjátok, amíg agresszívvé válik. Nem kockáztathatjátok, hogy a kisbabát vagy benneteket bántson.

2023. máj. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

1-4-6, takarodjál már innen a hergeléseddel! Ha nem tdusz értelmes tanácsot adni, ne utálkozz.


Kérdező: keressetek neki otthont, amit a nyugdíja fedez.

2023. máj. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

#8, ahogy téged olvasgatlak, a te anyádat se ártott volna ivartalanítani.

Mitől vagy ennyire megepésedve?

2023. máj. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Szociális otthon? Mondjuk ott is várólista van

Hajléktalanszálló vagy marad tényleg a romok között

2023. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Hol van a szülőd, akinek az anyja, nem neki kéne ilyenkor lépnie?

Aki itt pocskondiázza a kérdezőt, az nem gondol bele, milyen érzés lehet a lakás egy pontján elaltatni a kicsit és rettegni, hogy a kiszámíthatatlan öreg mikor megy be és véletlenül olyat tesz, amitől megsérül a gyerek. Mosogatni, vécézni, aludni se lehet nyugodtan, mert nem tudod, mikor jut eszébe valami életveszélyes.

Ha a nappaliban maradt, akkor el tudom képzelni, hogy nincs fölösleges szobátok a lakásban és dolgoznod is kell, tehát nem tudsz ugrani a néni minden balesete vagy óhaja miatt. Ezt bevállalni nem lenne segítség neki sem, és neked sem. Vannak otthonok, ahova viszonylag olcsón tudna költözni, de hosszú a várólista. Az viszont nem opció ezután, hogy egyedül maradjon, mert a következő figyelmetlenségnél bent maradhat. Esetleg kiadni a lakását és a bérleti díjból fedezni lehetne a kiadásait. A bérlő a bérleti díj fejében felújítaná és mindenki nyerne.

2023. máj. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos ez egy borzasztó nehéz helyzet! Mi anyósommal csináltuk ezt végig.

A biztosítóval kitörölheti, ha esetleg a nagymama azt mondja önállóságát bizonygatva, hogy direkt csinálta. A biztósító kap a lehetőségen és nem fizet egy fillért se. (Saját tapasztalat.)

Mi a családsegítőhőz fordultunk, mert máshogy nem ment. Magunkhoz nem tudtuk venni, mert néha agresszív volt, otthonra nem lett volna pénz és hely se. Őt végül a pszichiátriára vitték be, majd később, mivel ott is csak szedálva bírtak vele, ápolásira került.

A gondnokság alá vételét elindította a kórház (így gyorsabb volt, mintha a férjem tette volna), de a 1,5 évvel később bekövetkezett haláláig nem tudták gondnokság alá venni.

Aki itt fröcsög, annak fogalma sincs milyen, mikor egy már bomlott elmével szemben kell logikusan és jól cselekedni.

2023. máj. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%

Be kell vinni nappalra napközibe 8-16-ig ott lehet. Közben be kell jelentkezni egy szociális otthonba mert az idő megy. Van várólista, de az ilyen -olyan okok miatt haladni is szokott.

Még mindig jobb mint nem jelentkezni sehova sem és várni, hogy történjen valami.

2023. máj. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!